Ktm Exc 250 96 Problem ze starterem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Ktm Exc 250 96 Problem ze starterem

Post autor: Jefrey_ » wt, 19 lut 2013, 11:41

Hej!

Chcialbym wam po krotce opisac problem jaki mnie spotkal z katem. Mianowicie; silnik po remoncie(wylatane 8h) korba, tlok, lozyska na wale, uszczelniacze.
Do tego jeszcze byl wymieniany walek kopki (uzywany) Wszystko skladane w serwisie.Po pewnym czasie zaczely sie problemy z kopka (nie zaskakiwala, chodzila luzno) trzeba bylo pomachac zeby zaskoczyla. Podczas wyjazdu w teren przy probie odpalenia kopka zostala na dole :x nie moglem jej ruszyc reka. Wrzucilem na bieg, poruszalem przod-tyl motorem to wrocila, ale juz nie bylo mowy o "zaskoczeniu"zeby odpalila latala luzem. Odpalilem na pych udajac sie w kierunku domu. W trakcie jazdy kopka samoistnie zaczela "kopac" nie wiem dokladnie jak ale uderzylo mnie w noge :rolleyes: Z racji braku czasu (przebywam za granica a motur w pl) nie moglem tego sprawdzic. Do tego przy ponownej probie odpalenia na "pych" kolo juz nie przeskoczylo, najdziwniejsze jest to ze gdy mam go na biegu i "polsprzegle"to tlok przeskakuje(wiec wykluczam zatarcie i lozyska walu, chociaz wszystko jest mozliwe), ale odpalic na pych nie idzie bo kolo w miejscu :? a na sam koniec kopniak okazal sie calkiem zblokowany... Wiem ze temat zakrecony fest ale nie potrafie tego inaczej opisac :rolleyes: Zalezy mi na waszych podpowiedziach, poniewaz nabylem nowy motor i ten zmienia wlasciciela. Wiec bedac nastepnym razem w domu chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage.
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm Exc 250 96 Problem ze starterem

Post autor: Enduros70 » wt, 19 lut 2013, 15:31

Powinieneś dostać pałą po plecach za takie coś. Wałek startera się rozpadł, blokuje tryby, a ty go jeszcze palisz i jeździsz.
Rozbieraj dekiel, a zobaczysz co jest, bo odpowiedź jest prosta.

Autor tematu
Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Ktm Exc 250 96 Problem ze starterem

Post autor: Jefrey_ » śr, 20 lut 2013, 00:14

Juz chcesz mnie lac :) musialem jakos do domu zajechac, z lasu bym go nie wypchal. Sprawdzalem go przed wyjazdem, nie mialem czasu rozbierac silnika. Zreszta, co sie bede tlumaczyl,dzieki za podpowiedz.

czyli czesc nr 20 z linku sie rozpadla.
http://www.cheapcycleparts.com/model_ye ... ansmission
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”