crf450 nowe proadnice zaworowe+dopasowanie gniazd=szif zawor

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Sujka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: pn, 31 paź 2005, 21:58
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Brody-Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

crf450 nowe proadnice zaworowe+dopasowanie gniazd=szif zawor

Post autor: Sujka » wt, 15 sty 2013, 10:53

Witam moto crf 450 2010 , od czerwaca w moich rekach sprawowalo sie bardzo dobrze, przyszla zima wiec trzeba ogarnac wszystko na TIPTOP.
Rozkrecenie silnika w drobny mak zawsze pozwala na odczytanie przeszlosci motoru wiec i tak bylo w tym przypadku.

- Jedna z prowadnic zaworow ssacych peknieta , druga juz delikatnie wyrobiona (pewnie w przeszlosci silnika musial wystapic jakis wybuch).
- Zawory po ogledzinach i pomiarach (według serwisowki) w bardzo dobrym stanie orginał tytany (podejzewam ze zostaly wymienione)
- Gniazda rowniez wpozo (płaszczyzny według mnie nie naruszone)

Jestem z lubuskiego dokładnie okolice Żar a ze robilem kiedys inne głowice w POZNANIu więc wysłalem głowice Do Firmy MAREX MOTOR -zajmujacej sie regeneracja głowic rowniez w motocyklach.

Do rzeczy

MAREX MOTO po ogledzinach głowicy zalecili wymiane prowadnic na orginaly - wiec takie zamowilem
Zalecaja rowniez dopasowanie gniazd do nowych prowadnic co jest jak najbardziej dla mnie zrozumiale (po wcisnieciu nowych przowadnic kat zaworow moze ulec niewielkiej zmianie)

ZAlecaja rowniez przeszlifowanie samych zaworow w wielkości 0,05mm co jest dla mnie nie do konca zrozumiale zawory sa tytanowe lecz firma jest pewna ze tak sie robi i robia to bez przerwy.
Czy szlifowanie maszynowe zaworow jest potrzebne? Mysle ze skruci to ich zywotność.

Wiem ze na forum jest masa tematow o tym ze zaworow tytanowych sie nie szlifuje, jednak sam majac jakiec 5 lat temu suze rmz 250 przeszlifowalem delikatnie drona pasta zawory tytanowe w gniazdach i moto jezdzi do dzis trzyma luz zaworowy !

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: crf450 nowe proadnice zaworowe+dopasowanie gniazd=szif z

Post autor: SEBOOL » wt, 15 sty 2013, 11:06

Witam. W żadnym wypadku nie wolno szlifować zaworów tytanowych a dokładniej zaworów z powłoką tytanową. Po takim zabiegu zawory będą nadawać się do wyrzucenia.
RS SERWIS

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: crf450 nowe proadnice zaworowe+dopasowanie gniazd=szif z

Post autor: sebek1516 » wt, 15 sty 2013, 17:49

Najpierw niech wyciągną stare prowadnice bo może się okazać że jednak trzeba dorabiać bo otwór musieli poprawiać. Miałem taką akcję.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”