Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
VerBatimzmc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 30 lis 2012, 18:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: VerBatimzmc » czw, 6 gru 2012, 21:22

Peti pisze:Skoro masz to moto tak nie długo to oglądnij obudowe filtra czy nie jest gdzieś uszkodzona, tak samo sprawdź gumę łączącą gaźnik z obudowa filtra czy nie łapie tam gdzieś powietrza.
Po przylozeniu foli do aiboxa zamiast filtra, moto zgaslo, to samo po dodaniu gazu. Przedtem w miejsce krocca i laczen psikalem plakiem i takze bez roznicy, tak wiec to chyba nie jest to. Apropo, dzisiaj spojrzalem do chlodnicy i plynu nic a nic nie ubylo.

Autor tematu
VerBatimzmc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 30 lis 2012, 18:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: VerBatimzmc » pt, 7 gru 2012, 18:05

Dzisiaj wyczyszczony gaznik po raz drugi. Bez efektow, iglicy nie przestawialem bo nie mialem pojecia jak. Nie wiem jak to technicznie jest mozliwe, ale sprawdzalem 5 razy, zanim zlozylem gaznik i zaworek zamyka otwor o na ok 3/4 rozpietosci. Jutro pojde i podegne blaszke troszke do dolu. Mozliwe ze to buczenie jest spowodowane za duzym poziomem paliwa w komorze plywakowej czy raczej nie ? Zapomnialem jeszcze o dyszach.. Mianowicie jest to 2001 rok, tak wiec przypuszczam ze to Mikuni TMX, aczkolwiek napisu TMX nie ma. Jest to troche dziwne, bo w tym co wyszukalem w necie, to powinna byc dysza glowna 420, natomiast u mnie jest 350. Wolnych obrotow powinna byc 35, a ja mam 50. Czy wplywa to jakos na zuzycie czesci, czy tylko na osiagi i czy radzicie to zmienic czy zostawic tak jak jest?

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: renner250 » sob, 8 gru 2012, 14:48

Wydech masz oryginalny? Sprawdź czy masz zaplon ustawiony odpowienio, czy nie jest opóźniony. Tylko na osiągi? Myśle że sprzęt jest bardzo słaby bo ustaiwony na oszczedzanie. Nie ustawisz tego jak trzeba kupując jedna dysze bo nikt dokładnie nie powie Ci jaka powinna być. To już grubsza zabawa. Radziłbym oddać do mechnika i za jakieś 100zł by ustawil gaźnik choć zaznaczam że nie każdy "mechanik" a raczej nieliczny potrafi zsynchronizować gaźnik... Nie ogarniasz tematu regulacji a tu jest nagrzebane więc nie wiem czy mądre byloby żebyś sam to próbował ustawic.
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
VerBatimzmc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 30 lis 2012, 18:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: VerBatimzmc » sob, 8 gru 2012, 16:04

renner250 pisze:Wydech masz oryginalny? Sprawdź czy masz zaplon ustawiony odpowienio, czy nie jest opóźniony. Tylko na osiągi? Myśle że sprzęt jest bardzo słaby bo ustaiwony na oszczedzanie. Nie ustawisz tego jak trzeba kupując jedna dysze bo nikt dokładnie nie powie Ci jaka powinna być. To już grubsza zabawa. Radziłbym oddać do mechnika i za jakieś 100zł by ustawil gaźnik choć zaznaczam że nie każdy "mechanik" a raczej nieliczny potrafi zsynchronizować gaźnik... Nie ogarniasz tematu regulacji a tu jest nagrzebane więc nie wiem czy mądre byloby żebyś sam to próbował ustawic.
Tak oryginalny. Co do zaplonu to wlasnie jeden znajomy obstawial to, ale jakos tak nie wierze zeby sam sie przestawil. Tak tez zrobie, jak troche gotowki wplynie. Zastanawie mnie jeszcze jedna rzecz co do tego lania z gaznika, bo dzisiaj podgialem blaszke w strone zaworka i odziwo, leje sie jeszcze gorzej O_O

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: renner250 » sob, 8 gru 2012, 21:24

Kolego... nie pytałem czy zapłon się przestawił tylko mógł być celowo zmieniony kąt wyprzedzenia. To nie wsk i raczej sie tu zapłon nie przestawia. Ustawienia gaźnika są zależne od ustawienia kąta. Sprawdz stan zaworka iglicowego a nie odginasz na farta blaszki. To stary motor i możliwe że zaworek jest do wymiany.
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
VerBatimzmc
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 30 lis 2012, 18:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 125, nie do konca sprawna praca.

Post autor: VerBatimzmc » sob, 8 gru 2012, 21:43

renner250 pisze:Kolego... nie pytałem czy zapłon się przestawił tylko mógł być celowo zmieniony kąt wyprzedzenia. To nie wsk i raczej sie tu zapłon nie przestawia. Ustawienia gaźnika są zależne od ustawienia kąta. Sprawdz stan zaworka iglicowego a nie odginasz na farta blaszki. To stary motor i możliwe że zaworek jest do wymiany.
Dmuchajac w rurke wejscia benzyny, zaworek zamykal dysze na ok 3/4 rozpietosci plywaka, tak wiec watpie zeby byl do wymiany. Aczkolwiek ja juz sie tego nie czepiam i nie bede Was juz meczyl. Temat do zamkniecia.
Pozdrawiam. Szerokosci w przyszlym sezonie !
Narazie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”