YZ125 przerywa

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 19 lis 2012, 15:47

Witam. Mam mały problem z moją yz125 98r. Moto przerywa w zakresie około 3/4 obrotów. Instalacja sprawdzona pod względem styków, kompresja dobra- nowy tłok+nikasil, gaźnik czyszczony. Iglica jeden rowek wyżej niż środek, czyli lekko zubożona bo go troche zalewało. Przy kręceniu śrubką składu mieszanki jak zuboże chodzi nieco lepiej. Kolor swiecy brązowy. Sprawdzane na paru świecach. Jedna świeca lepiej druga gorzej ale przerywa dalej. Mam nową świece br9es ale raz mi ją zalało i miała przebicie, po wygrzaniu pojawiła sie iskra ale nie chodzi za dobrze na tej świecy. Na luzie przy szarpnięciu manetka ładnie sie wkręca ale jak się go przytrzyma to przerywa. Podczas jazdy głównie dwa pierwsze biegi szarpią. odnosze wrażenie ze szarpanie zanika jak sinik jest mocniej obciążony np pod górę. Zawór wydechowy był czyszczony. membrana wygląda na całą patrząc od wewnątrz po sciągnięciu cylindra
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

klim
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 72
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 08:46
Motocykl: ktm 520
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: klim » pn, 19 lis 2012, 16:43

Jeżeli masz przycisk do gaszenia to spróbuj go odłączyć. Miałem podobny przypadek, moto traciło obroty na dużym obciążeniu.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 19 lis 2012, 19:51

klim pisze:Jeżeli masz przycisk do gaszenia to spróbuj go odłączyć. Miałem podobny przypadek, moto traciło obroty na dużym obciążeniu.
OK spróbuję. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: mlody11132 » pn, 19 lis 2012, 20:44

Filtr powietrza rozumiem ze czyściłeś? Świeca z katalogu czy byle jaka?Popróbuj na innych świecach
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » wt, 20 lis 2012, 08:05

mlody11132 pisze:Filtr powietrza rozumiem ze czyściłeś? Świeca z katalogu czy byle jaka?Popróbuj na innych świecach
Przerywa nie od dziś, filtr nasączałem i czyściłem, w międzyczasie remont góry robiłem. Wcześniej też przerywał. Świeca br9es czyli ciepłota katalogowa, tylko że standardowa anie irydówka. Będę musiał na nowej sprawdzić, bo ta mimo że ma miesiąc, już była zalana i miała przebicie. Sprawdzałem na innych ale starych.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » śr, 21 lis 2012, 14:35

Dzisiaj założyłem nową świece i dalej przerywa. Skróciłem przewód wn. Zmierzyłem opór na fajce i jak ruszyłem gumową częścią od str świecy to opór spadał do zera. Podczas prób mial zaskoki że szedł normalnie a jak przerywał to tylko 1 i 2 bieg no i na luzie. Przy większych nierównościach terenu szarpie bardziej.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » czw, 22 lis 2012, 13:44

Wywaliłem wyłącznik zapłonu, poprawa jest. Teraz ewidentnie gaznik delikatnie przeregulować bo przerywa przy trzymaniu gazu luzie a po chwili przepala i juz chodzi. Wczesniej miał odcięcie przy trzymaniu go na gazie. Co ciekawe wyłącznik wydaje się być sprawny, przy mierzeniu miernikiem nie wykazuje żadnego oporu.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » czw, 22 lis 2012, 14:26

To zobacz czy kable prowadzące do tego przełącznika nie są przetarte.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pt, 23 lis 2012, 07:44

Majster128 pisze:To zobacz czy kable prowadzące do tego przełącznika nie są przetarte.
Wyciągnąłem wyłącznik z motocykla. Zero przetarć, załamań a jednak pomogło. Co najciekawsze mierzyłem miernikiem i wydaje się być wporządku. W trakcie pomiarów giąłem kablami po całej długości żeby wykluczyć kabel. Może gdzieś dalej po drodze do CDI jest przytarty a odłączając poruszyłem. Ciekawe gdyż do wyłącznika nie idzie prąd o wysokim napięciu i nie powinien przebijać. Pojeżdżę, zobaczę narazie bez wyłącznika.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » pt, 23 lis 2012, 11:24

pt77 pisze: Ciekawe gdyż do wyłącznika nie idzie prąd o wysokim napięciu i nie powinien przebijać.
Weź tak nawet nie mów. Prąd to inaczej natężenie i określa się go w Amperach. Napięcie określa się w Voltach.
Nie trzeba dużego napięcia aby prąd przepłyną przez przetarty przewód. Doglądnij przewody dokładnie, bo jeśli na prawdę jest różnica po wyjęciu wyłącznika to raczej na pewno problem tkwi w przewodach lub samym wyłączniku. Czarów NIE MA!

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pt, 23 lis 2012, 12:54

Majster128 pisze:
pt77 pisze: Ciekawe gdyż do wyłącznika nie idzie prąd o wysokim napięciu i nie powinien przebijać.
Weź tak nawet nie mów. Prąd to inaczej natężenie i określa się go w Amperach. Napięcie określa się w Voltach.
Nie trzeba dużego napięcia aby prąd przepłyną przez przetarty przewód. Doglądnij przewody dokładnie, bo jeśli na prawdę jest różnica po wyjęciu wyłącznika to raczej na pewno problem tkwi w przewodach lub samym wyłączniku. Czarów NIE MA!
Natężenie prądu płynącego w obwodzie elektrycznym zależy od źródła zasilającego ten obwód oraz impedancji obwodu. Źródła dzielą się na prądowe oraz napięciowe. Prąd zmienny o wysokim napięciu potrafi przebijać w takich miejscach że aż dziwne. W rm-ce biło mi na gumowy przewód chłodnicy z cewki zapłonowej
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » pt, 23 lis 2012, 13:16

W tych przewodach na pewno nie ma wysokiego napięcia więc po ogólnych oględzinach przewodów idzie dojść w którym miejscu jest przetarcie i przebicie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”