YZ125 przerywa

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
klim
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 72
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 08:46
Motocykl: ktm 520
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: klim » pt, 23 lis 2012, 15:32

Problem raczej nie tkwi w przewodach a w samym wyłączniku. Po prostu zaczyna zwierać od drgań (wyższe obroty czy obciążenie) Kup nowy i będzie po kłopocie zapewniam.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pt, 23 lis 2012, 15:57

klim pisze:Problem raczej nie tkwi w przewodach a w samym wyłączniku. Po prostu zaczyna zwierać od drgań (wyższe obroty czy obciążenie) Kup nowy i będzie po kłopocie zapewniam.
Spoko panowie i tak kupię nowy bo nie chcę niespodzianek. Narazie potestuje bez wyłącznika bo czasami miał zaskoki że szedł dobrze nawet z wyłącznikiem. Chcę wyeliminować zbieg okoliczności. I chyba wrzucę świecę br8 zamiast dziewiątki bo przy tych temperaturach na dworze juz cężej go dogrzać i też trochę przez to tnie go troszkę.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » ndz, 25 lis 2012, 11:16

Niestety dalej przerywa. Jak go przytrzymam na gazie na luzie to po chwili przestaje jakby przepalił i juz idzie, ale wystarczy na trochę odpuścić gazu i znowu przerywa. Jak ściągałem dyfuzor widziałem w nim nagar grubosci około milimetr. Czy to może mieć wpływ?
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: kris514 » ndz, 25 lis 2012, 11:42

Może problem leży gdzie indziej na jakim oleju jeździsz??
świeca nowa (taka sama jak poprzednia??) bo chciałem zaznaczyć że mi motor na świecy z elektrodą miedziową(czy tam mosiężna) też nie chciał chodzić (czyli ta br9es) ale gdy zmieniłem na br9eg moto dostało kopa Więc radził bym się zaopatrzyć w świecę br8eg (bo jak sam mówiłeś lepiej cieplejszą). Po założeniu nowej świecy radził bym wygrzać ją (nie krótkie odpalenie i koniec tylko żeby motor złapał temperaturę roboczą)
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 26 lis 2012, 08:17

kris514 pisze:Może problem leży gdzie indziej na jakim oleju jeździsz??
świeca nowa (taka sama jak poprzednia??) bo chciałem zaznaczyć że mi motor na świecy z elektrodą miedziową(czy tam mosiężna) też nie chciał chodzić (czyli ta br9es) ale gdy zmieniłem na br9eg moto dostało kopa Więc radził bym się zaopatrzyć w świecę br8eg (bo jak sam mówiłeś lepiej cieplejszą). Po założeniu nowej świecy radził bym wygrzać ją (nie krótkie odpalenie i koniec tylko żeby motor złapał temperaturę roboczą)
Jezdzę na castrolu full syntetyku. Wcześniej na elfie też syntetyku. Poprzednik lał repsola sintetico, ale to półsyntetyk, więc lałem elfa bo mi został po rmce. Mieszankę robię 1:30, mimo że na elfie pisze 1:50. Fakt troszkę przykopca. Oleju w skryni nie ubywa. Myślę że jakby było od mieszanki za bogatej to by rownomiernie przerywał a on ma takie jakby zająknięcia. Swieca rzecz jasna, zawsze dogrzewam mocno nową. Kiedyś miałem w rm świecę eg ale mi ją zalało i zdechła. nawet wygrzewanie palnikiem nie dało efektu. Iskra dalej przebija. Od tej pory stosowałem es i nie miałem nigdy problemów. Może yz jest wrażliwa na świece? Najgorsze jest to że przerywa nie od dziś. W międzyczasie już silnik robiłem, gaźnik regulowałem, filtr czysciłem/nasączałem. Przerywa od kiedy ją kupiłem
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » pn, 26 lis 2012, 09:19

Repsol Moto Sintetico jest olejem w pełni syntetyczny.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 26 lis 2012, 22:00

Majster128 pisze:Repsol Moto Sintetico jest olejem w pełni syntetyczny.
Majster, zerknij proszę na tą stronkę: http://www.motorhouse.pl/Olej-Repsol-Mo ... p,573.html. Mogę zrzucić fotkę opakowania na której napisane jest na odwrocie: "semisyntetic". Temat wałkowany na forum motocyklistów. Może i nazwa jest sintetico, ale co do pełnej syntetyczności mam wątpliwości więc wolałem przejść na coś co na 100% jest syntetyczne. Nie to żebym poważał Twoją wiedzę, ale człowiek uczy sie całe życie :D
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 26 lis 2012, 22:06

Majster128 pisze:Repsol Moto Sintetico jest olejem w pełni syntetyczny.
Majster m zjadłeś. Pamiętaj o ortografii :!:
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » pn, 26 lis 2012, 22:43

http://www.repsolpolska-moto.com/oferta ... ki_2suwowe

http://motograty.pl/p1787,repsol-moto-s ... ic-1l.html

http://sklep.scigacz.pl/repsol-moto-sin ... ath=54_144

Mi się wydaję, że jednak syntetyczny skoro producent na swojej stronie mówi, że jest to olej syntetyczny.
Poza tym nie widziałem żadnego oleju półsyntetycznego, który by osiągnął JASO FD. Tym bardziej, że nie wszystkie oleje syntetyczne osiągają tą wartość.
Majster m zjadłeś. Pamiętaj o ortografii :!:
A ja przypominam Ci, że posty się edytuje, nie pisze kolejne.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » pn, 26 lis 2012, 23:09

Sprawdzę to jeszcze z tym olejem bo opinie są podzielone. Ale to już chyba inny temat. Tu nie mówimy o olejach. Wątek był przy okazji innego problemu. Tnie mi lekko na wysokich obrotach i to jest problem a nie repsol. Chcesz to oddam go za koszt wysyłki 100ml mi zostało bo do trabanta wlałem.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: Majster128 » pn, 26 lis 2012, 23:15

Ze względu na to, ze cylinder 2t bardzo szybko można zdjąć i założyć to zacząłbym właśnie od jego zdjęcia. Sprawdziłbym stan tłoka, luz na korbowodzie i luz na łożyskach wału. Przeglądnąłbym też dokładnie elektrykę jeśli cylinder i reszta są w dobrym stanie.
Jak go przytrzymam na gazie na luzie to po chwili przestaje jakby przepalił i juz idzie, ale wystarczy na trochę odpuścić gazu i znowu przerywa
Ten efekt może powodować zły skład mieszanki, czyli złe ustawienie iglicy, zła iglica, lub za duża dysza główna.

Autor tematu
pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ125 przerywa

Post autor: pt77 » wt, 27 lis 2012, 08:04

Fakt, przy zubożeniu mieszanki jest o niebo lepiej. Tylko że jak zubożę mieszankę chodzi już za "sucho". Silnik zaczyna chodzić jakby spalał detonacyjnie, zaczyna wyć na wolnych jakby juz paliwo się kończyło. Obawiam się o smarowanie. Dysza główna jest zgodna z serwisówką. Jedno co mnie jeszcze dręczy to poziom paliwa. Zmniejszałem ciut jak zalewało i iglica jest o ząbek opuszczona, niż środek. Dziwi mnie że nierówno przerywa. Majster co myślisz jakby mu mniej oleju do paliwa lać? Na butelce jest 1:50 zalecane, serwisówka zaś mówi 1:30 ale yamalube a nie castrol. Wyłącznik nie wpływa. Kable ok, chyba że zapłonowy świruje, albo fajka.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”