Uszczelki...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Czepek » czw, 31 sty 2013, 22:43

pawian1992 pisze:Ja kupiłem zestaw uszczelek na cały silnik do Yz 125 2005 firmy athena i nie pasował jedynie oring na społowieniu silnika , który był ewidentnie za dużej średnicy . Uszczelka pod cylinder posiada silikonowy niebieski pasek , który po złożeniu na sucho się odkleja i przywiera do karterów . Od tej pory pod cylinder wycinam samodzielnie uszczelki z gambitu af 300 grubości 0,5mm ( cena arkusza z przesyłką 12zł , przy czym wystarcza na 6 takich uszczelek :) ) i sobie chwalę :butthead: . Uszczelka pokrywy sprzęgła oraz większego dekla sprzęgła , mimo , że wyciągana kilka razy nadal trzyma szczelność . Uszczelka pokrywy magneta również solidna , nie rozwarstwia się ani nic złego się nie dzieje ( jest z blachą w środku jak i te 2 wcześniej wymienione ) . Oringi pod głowicę w porządku . Ten wewnętrzny z tego co pamiętam był minimalnie cieńszy niż OEM .
Dokładnie to samo miałem z oringiem, musiałem kupić osobno. Tak jak w KTM źle wycinają uszczelki pokrywy , yamaha ma za duży oring, nic nie jest idealne :)
Ps. oring odp na temp. fluorowy 2,50zł sztuka chyba, rozmiar 17x2,5 dla potomnych
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: CZACHA » czw, 31 sty 2013, 23:21

O Athena nie powiem nic złego posiadają sylikonowy pasek na każdej uszczelce a w komplecie jest tyle uszczelek że sam nie wiem co nimi uszczelniać wszystkie które gdzieś pasowały :lol: wykorzystałem i jeszcze mi zostało :D były tam nawet 2 pod głowice tyle że z innego materiału jedna jeszcze leży i czeka bo nie wiem do czego ona jest.teraz mam uszczelki WINDEROSA i też złego słowa nie powiem są bardzo dobre tyle tylko że niema ich tyle co w komplecie Atheny.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

spinaczev
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 30 lis 2008, 22:54
Motocykl: GG Honda
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: spinaczev » ndz, 3 lut 2013, 12:37

Moje doświadczenia:
OMP:
-WR450F 2003, nie pasuje uszczelka pod lewy dekiel, nie ma wycięcia pod rozrusznik.
-KTM 250 2T 2007, nie pasują oringi pod głowicę.
Namura:
-KTM 200 2T 2008, nie pasują oringi pod głowicę.

Nic na tych zestawach nigdy nie ciekło.

Oringi do 2T kupujecie w serwisie, czy dobieracie zamienniki?

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Enduros70 » ndz, 3 lut 2013, 17:44

Jak ma się wyposażony sklep pod nosem to wystarczy dobrać oring z odpowiednią specyfikacją.

Clairvoyant
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Clairvoyant » ndz, 3 lut 2013, 19:40

Skusiłem się na uszczelki NAMURA, jakość jak w zestawach za 7zł do Rometa. Pod cylinder i głowice OK, ale pod pokrywy masakra, za cienkie i źle wycięte. ODRADZAM !!!

Maniek101
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 19:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Maniek101 » wt, 20 maja 2014, 18:36

Witam, może ktoś doradzić jaką uszczelkę założyć pod pokrywę sprzęgła do ktm sx? Zamawiałem parę dupereli na ktmsklep to żeby nie płacić za przesyłki to tam zamówiłem oryginalną, ale złożyłem zalałem i bez palenia na 2 dzień była plama na podłodze tak ciekło, dokręciłem mocniej to ją zgniotło że wyszła po bokach zapaliłem przejechałem sie kawałek a tam kapie olej, także nie wiem co to za uszczelka za 30zł...

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Majster128 » wt, 20 maja 2014, 18:51

Lub co to za montaż...

Maniek101
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 19:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Maniek101 » wt, 20 maja 2014, 19:05

Montaż normalny, wszystko wyczyściłem, równo dokręciłem, na karterze ani deklu nie ma żadnej rysy, dodam tylko że ja to pierwszy raz ściągałem i było to na sylikonie.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Majster128 » wt, 20 maja 2014, 19:11

Nie ma możliwości, żeby uszczelka "wyszła". Po to są tulejki ustalające i otwory na śruby by była ona osadzona w jednej pozycji.
Lepiej sprawdź poprawność montażu.
Nie ma czegoś takiego jak słabej jakości uszczelka z oryg. ktm.

barszcz91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 6 mar 2011, 20:01
Motocykl: Honda xr 600R 95r/crf 450r 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: barszcz91 » wt, 20 maja 2014, 19:49

Witam
Składałem silnik nawet bez silikonu w crf 450r 08' na uszczelkach prox razem z uszczelniaczami i wszystko git oprócz uszczelka pod cylindrem która się poci tam gdzie jest kanał smarujący

przy składaniu zawinęło mi uszczelkę pod pokrywo magneta i musiałem jeszcze raz odkręcać żeby poprawić potem znowu zaczęła lecieć bo nie dałem silikonu przy wyjściu kabli z prądnicy, 3'eci raz zaczęła się pocić przy kanale smarującym to kopiłem za perę złoty arkusz specjalnego papieru do uszczelek w rolniczym sklepie złożyłem na silikon przy kanale smarującym i trzyma do dzś

ogólnie polecam proxa

tylko nie wiem jak w athena ale w proxie nie ma do crf uszczelki pod pokrywę zaworową ale starą uszczelkę ożywiłem morsem (rozpuszczalnik) i oczyściłem i bez żadnych silikonów nawet się nie poci

Maniek101
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 19:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Maniek101 » wt, 20 maja 2014, 19:58

No dlatego pytam czy to może uszczelka tak puszcza czy nie siada, ale muszę to dobrze oglądnąć bo za pierwszym razem było pięknie a przeciekło na 2 dzien. Dzięki za rady Majster128

Maniek101
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 19:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Uszczelki...

Post autor: Maniek101 » pt, 30 maja 2014, 11:54

Sprawdziłem to i juz wiem dlaczego cieknie olej, po dokręceniu dekla uszczelka w miejscach najdalszych od śrub w ogóle nie jest dociśnięta można palcem przesuwać, położyłem dekiel na szybie i się kołysze... I czy można to zrobić tak że położyć papier ścierny na szybę i wyrównać skrzywiony dekiel ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”