Czy napewno -> Walek rozrzadu wydechu WR 450 F

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Antonio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 8 wrz 2012, 01:45
Motocykl: WR 450 F '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Środa Wlkp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Czy napewno -> Walek rozrzadu wydechu WR 450 F

Post autor: Antonio » czw, 18 paź 2012, 01:13

Doczytałem się niejednoznacznych informacji na temat wałków rozrządu w modelach WR 450 F z lat 2001-2002, 2003, 2004+.

W czym tkwi dylemat?

Jest sposób zmiany charakterystyki silnika na ostrzejszą (wieksza moc od średnich wzwyż) poprzez przestawienie wałka rozrządu w WR z 13 na 12 ogniw łańcucha między wałkiem ssącym. Ale, tu jest haczyk. Mianowicie, modele 2001-2002 - wszystko w porządku, polecane i testowane przez nieznanych mi użytkowników. Jednak, w modelu 2003 nie da się tej modyfikacji przeprowadzić, ze względu na ułożenie odśrodkowego auto dekompresatora na tym właśnie wałku wydechowym. Po przestawieniu ów wałka silnik praktycznie nie do odpalenia, w efekcie po odpaleniu jako tako chodzi, ale nie tak, jak powinien.
Z kolei nie uzyskałem nigdzie informacji, na temat modeli 2004 wzwyż. Posiadam WR 450F z 2004 i mam dylemat, czy aby zmienić charakterystyke musze rzucić pare stówek na wałek z YZtki, czy można poprostu zmienić kąt otwarcia zaworów wydechowych.

Czy jest ktoś, kto mógłby poświadczyć lub chociaż nakierować w jaki sposób można zdiagnozować tego typu możliwość modyfikacji?

Dodam jeszcze, że nie interesują mnie posty typu "kup wałek dla świetego spokoju", bo wybaczcie, nie mam stałego dochodu, a silnikami bawiłem się od dziecka. Piszę na forum, aby ewentualnie niepotrzebnie dwa razy nie rozbierać silnika.

Dodam tylko, że obecne modyfikacje to mapa z YZ (szary kabel), wydech LV X3, przerobiona pompka przyspieszenia, wywalony snorkel. Na dniach zajme się dogłębniej gaźnikiem, później regulacja zaworów, najlepiej razem z przestawieniem wałka na wydechu.

Czekam na opinie/informacje, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”