WR 400 f pompa wody  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Clairvoyant
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

WR 400 f pompa wody

Post autor: Clairvoyant » czw, 13 wrz 2012, 22:29

Serwus :) Zauważyłem, że w mojej WR 400 od czasu do czasu trzeba dolać płynu chłodzącego. Minimalny wyciek jest z dekielka pompy wody co świadczy o uszczelnieniach nie pierwszej młodości. Gdzie mogę nabyć zestaw takich uszczelnień ? Czy do operacji wymiany trzeba zdjąć osłonę sprzęgła czy wystarczy tylko dekielek pompy wody ? Pozdrawiam

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 400 f pompa wody  [ROZWIĄZANY]

Post autor: tomasz12 » pt, 14 wrz 2012, 15:33

Witam, trzeba zdemontować, dźwignię hamulca oraz kopkę, następnie zdjąć osłonę pompy wody i zdemontować część kartera. Samego dekla od sprzęgła nie trzeba odkręcać. Do wymiany standardowo są: łożysko pompy oraz dwa simeringi, wszystko można dostać w sklepie z łożyskami są to standardowe części. Koszt w sumie około 50 zł, należy pamiętać o wymianie na nową uszczelki kartera, uszczelka pompy da się wykorzystać ponownie. W sprzętach kilku letnich jakim jest bez wątpienia 4- setka może być już wyrobiony wałek pompy, w takim przypadku również należy go wymienić, jest dostępny u dealera. Wirnik pompy o ile dobrze pamiętam ma lewy gwint, trzeba się dobrze przyjrzeć przed przystąpieniem do pracy. Radzę zdobyć manuala, jest wszystko opisane. Powodzenia.

Autor tematu
Clairvoyant
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: WR 400 f pompa wody

Post autor: Clairvoyant » pt, 14 wrz 2012, 17:32

Dzięki :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”