keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
henio12323
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: wt, 19 maja 2009, 19:50
Motocykl: KTM EXC 525
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: henio12323 » śr, 12 wrz 2012, 14:47

witam :)

mam problem ze swoim FCRem mianowicie sprawa wyglada tak :
2 miesiace nie bylo mnie w kraju, na ten okres spuscilem paliwo z gaznika itp itd... po powrocie odkręcam kranik, 2 przekopania na deko raz mocniej z kopki i cyka, wszystko podrecznikowo. wybralem sie na kilka przejazdzek ogolnie zrobilem z 200 km i wszystko smigalo jak trzeba, choc w planach mialem wymycie gaznika, tak tez zrobilem. gaznik myje woda DIMEREM ( oczywiscie w duzym rozcieczeniu zeby nie "wyżarło : korpusu ) w myjce ultradzwiekowej. pech sprawil ze myjka sie zjarala i zdazyla umyc tylko dysze. reszte wymylem ręcznie, gaźnik blyszczy sie w srodku i na zewnatrz. wszystko oczywiscie przedmuchane sprezarka porzadnie, ( oczywscie nie bede dodawal ze gaznik rozkrecony na czesci pierwsze, procz rozpolowiania go na te 2 polowki ) po zlozeniu troche trudno odpalil ale odpalil. pochodzil chwile przejechalem sie wylaczylem ssanie na nizszych obrotach - i zgasl. odpalilem znowu przegonilem go na asfalcie niestety nic nie dalo. na ssaniu jako tako pracuje jak podkrecilem mu prawie na maxa niskie obroty, ( pewnie ma z 3000-4000 obrotow ) chodzi jak tylko wylacze ssanie gaśnie. wiec pomyslalem ze moze przy skladaniu poszlo cos nie tak. rozkręcilem go znowu przedmuchalem skrecilem. warunki z pewnoscia sterylniejsze niz w polskich szpitalach. no i niestety dalej to samo ;/ zalamuje rece. kolega podpowiedzial zeby podgiac nieco blaszke na plywaku zeby zwiekszysc poziom, tak tez zrobilem ale bez zmian. srubka od skladu tez praktycznie nie reaguje ( nawet jak calkiem zdemontowalem i nic ) gdzies czytalem ze to moga byc problemuy z przepustnica albo cos. no ale 2 minuty przed rozbieraniem gaźnika wszystko smigalo jak trzeba, palil z dotyku, wkrecal sie itp itd.

co radzicie teraz zrobic ? rozbieralem juz kilkanascie FCRow i nigdy nie mialem takich problemow. da sie cos zle zalozyc ? kiedys po zimie robilem remont i dalem moto do mechanika zeby spial lancuszek, i odpalil ( niestety brak narzedzi ;/ ) i tez cos wspominal o źle zalozonej przepustnicy ? ale jak kombinowalem to chyba nie da sie jej zalozyc źle. ?. i jeszcze jedno czy iglica miala by na to jakis wplyw ?
EXC 525 ;D

aju125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 261
Rejestracja: ndz, 24 cze 2012, 14:04
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: aju125 » śr, 12 wrz 2012, 15:06

Ja problemy z wolnymi obrotami niedawno miałem w CR, zaczęły się po tym jak kolega podgiął mi najpierw blaszki tak że po chwili brakowało paliwa. Czyściłem gaźnik "milion" razy ciągle brak wolnych obrotów. Poprawiłem owe blaszki, motor już nie gasł w czasie jazdy ale dalej nie miał obrotów. Koledzy z forum nawet sugerowali że tłok może kończy żywot, właśnie jak u CIebie z tym?
U mnie skończyło się na tym że musiałem zgrać śrubę od mieszanki ze śrubą od obrotów i ssania.
Wiem że o innym gaźniku piszę ale w nowszej CR250 nic nie dawało to co robiłem w swojej 125.
Właśnie w CR250 znaleźliśmy plastikową śrubkę ze sprężynką regulującym przepustnicę... obroty i w ćwiarze wróciły...
nie ważne to ilu mi pluje, jestem jak xenon iluminuje ^^

Autor tematu
henio12323
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: wt, 19 maja 2009, 19:50
Motocykl: KTM EXC 525
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: henio12323 » śr, 12 wrz 2012, 15:09

nie no silnik w prefekcyjnej kondycji. jak pisalem przed samym czyszczeniem wszystko smigalo jak trzeba. nic nie regulowalem, wszystko tak jak bylo. srubka od skladu ustawiona jak wczesniej ( potem oczywiscie regulowalem ) TPSa nie zaczepialem. jutro chyba dam do znajomego do serwisu on ma duza myjke i moze przeleci caly korpus dokladnie.
EXC 525 ;D

Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: Lanrets » śr, 12 wrz 2012, 15:55

Dimerem nie myje się gaźników !!! Resztki roztworu nawet po dokładnym płukaniu zostają w kanałach i doprowadzają aluminium do oksydacji w wyniku czego zmieniają się średnice kanałów.

klim
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 72
Rejestracja: śr, 7 mar 2012, 08:46
Motocykl: ktm 520
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: klim » śr, 12 wrz 2012, 16:01

Hej. Jezeli dobrze kojaze to ten gaznik z czujnikiem poł przepustnicy?. Ja jak kupiłem moto też nie miał wolnych bo okazało się że był gaznik zle poskładany. Przy składaniu powinno się odsunąć wahadełko od czujnika przepustnicy potem włożyć przepustnicę i na koniec z powrotem umieścić wahadełko na przepustnicy. U mnie było tak że ktoś wahadełko spuścił na dno i potem wsadził przepustnicę. W efekcie śruba reg obrotów nie podnosiła przepustnicy i nie było wolnych.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: grayfox » śr, 12 wrz 2012, 17:12

Blaszka na przepustnicy może do góry nogami.

Konrad324
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 299
Rejestracja: ndz, 10 kwie 2011, 15:58
Motocykl: CRF 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: Konrad324 » śr, 12 wrz 2012, 20:21

Może zgubiłeś ten malutki oring od śruby do składu mieszanki tej od dołu albo króciec jest gdzieś pęknięty.

Autor tematu
henio12323
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: wt, 19 maja 2009, 19:50
Motocykl: KTM EXC 525
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: henio12323 » śr, 12 wrz 2012, 20:35

grayfox - strzal w 10tke.

trzeba byc takim idiotom jak ja zeby taka gafe strzelic :D blaszka przepustnicy zalozona do gory nogami. co prawda rozbieralem gaznik 3X i probowalem ja zalozyc w innej pozycji ale nie moglem. wpadl kolega, ktory tez kreci moto i magicznym dla mnie sposobem wsadzil ja poprawnie. moto pali od strzala i rowniutko trzyma obroty.

takze dla potomnosci - blaszke nalezy zakladac plaska strona do dolu. na stronie od zaworow jest takie przefrezowany otworek ( nie na wylot ) to tym otworkiem do dolu :d
EXC 525 ;D

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: grayfox » czw, 13 wrz 2012, 18:19

Cieszę się, że pomogłem :)

motocyklecross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: wt, 21 paź 2008, 00:05
Motocykl: co miesiac inny ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: keihin FCR - nie trzyma wolnych obrotow - poddaje sie ;/

Post autor: motocyklecross » czw, 13 wrz 2012, 23:50

grayfox brawo ;) uszanowanie ;)
Sebastian Gałkowski KAT-SERWIS Specjalizacja serwis motocykli i części zamienne
KTM Honda Yamaha Husaberg Suzuki Kawasaki
DĄBROWA GÓRNICZA 513 097 398 ktmserwis@wp.pl allegro: katserwis-dg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”