URWAŁ SIĘ ZAWÓR W RMZ 250 i co teraz?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
zubinio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 6 kwie 2007, 21:18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WLKP
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

URWAŁ SIĘ ZAWÓR W RMZ 250 i co teraz?

Post autor: zubinio » sob, 7 kwie 2007, 13:23

Witam. Była to moja pierwsza jazda moją rmz 250 04r. poprzedni właściciel startował nią w zawodach. W tym sezonie nie była jeżdżona dopuki ja jej nie kupiłem. Jak zapewniał była przygotowana do sezonu. Na torze znajomy który zna sie natym sprzęcie powiedział że zawory są do regulacji i ma za słabą kompreche. Miało być to moje ostatnie kółko aż tu nagle ząk :( . Pękła szklanka nad zaworem dolotowym który się zgioł a drugi zawór urwał się. tłok jest "zbombardowany" a głowica zmasakrowana. między gniazdami jest wygnieciona dzióra a jedno gniazdo jest pogięte a miejsce pośrodku między wszystkimi zaworami jset jskby ktoś nieumiejętnie przeszlifował je boszem!. Teraz pytanie do Was co z tym teraz zrobić?? Znam firme która się tym zajmuje i tu też mam pytanie: jakim stopniu będą w stanie to naprawić i czy mo naprawie moto będzie pracował jak wcześniej?? Jeszcze nie wiem jak tam z wałem i korbowobem niby wszystko ok.?? Czekam na Wsze opinie i pomoc! pozdrawiam.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » sob, 7 kwie 2007, 13:46

Na allegro ogłasza się firma jeszcze niedawno ją widziałem. Zawory może będziesz mógł wstawić stalowe (dużo taniej) i fura dalej będzie latać :D

Pozdro

Pacian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 170
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 16:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pacian » sob, 7 kwie 2007, 18:58

Z tymi stalowymi to nie jest tak do konca swietnie z tego co slyszalem u nas w serwisie byla o tym mowa wsadzili gosciowi do huski stalowe zawory pojezdzil chlop troche i gablota padla spowrotem z tego co slyszalem katem ucha gadali cos ze stalowy zawor ciezej chodzi i doganial tloka czy cos w tym stylu teraz ma tytanowe i lata bez problemu i pytanie do znawcow tematu jeszcze jakie ma zawory KTM 450 2007.

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Ciechu » sob, 7 kwie 2007, 23:21

Bary wspominał że wymieniając w hondzie zawory na stalowe wymienił także sprężyny na twardsze ażeby uniknąć tego efektu większej bezwładności cięższych zaworów. Ale może lepiej nich sam to potwierdzi.

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: piasektt » sob, 7 kwie 2007, 23:42

Do 450 o stalowe zawory można się pokusić Ale do 250 nie bo jest zbyt delikatna

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » ndz, 8 kwie 2007, 07:25

Znam firme która się tym zajmuje i tu też mam pytanie: jakim stopniu będą w stanie to naprawić i czy mo naprawie moto będzie pracował jak wcześniej??
Nie widząc rozmiaru uszkodzenia głowicy i innych elementów trudno o diagnozę on-line.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Pacian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 170
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 16:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pacian » ndz, 8 kwie 2007, 16:01

Gajowy wiesz może jakie sa zawory w KTM EXC 450/520 rok 2006/2007 chodzi mi czy stalowe czy tytanowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”