Olej do 2T do benzyny dla 4T - czyli co o tym myślicie ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Olej do 2T do benzyny dla 4T - czyli co o tym myślicie ?

Post autor: zielorz » pt, 6 kwie 2007, 15:13

Cześć

Mam takie pytanie ;D Ostatnio słyszałem, że do silników 4T można dolać do benzyny troszkę oleju od 2T, aby polepszyć smarowanie w trudnych warunkach (np. gdy jeździmy w wysokiej temperaturze). Ponoć radził to sam everts. Czy to prawda ? Czy takie dodawanie oleju może mieć jakiś zły skutek ?

Pozdrawiam

witekCRM
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 529
Rejestracja: sob, 14 paź 2006, 12:15
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: witekCRM » pt, 6 kwie 2007, 15:29

Ja wiem , że w samochodach robi sie takie rzeczy raz na jakiś czas, jeśli wlejesz załżózmy na zbiornik korek oleju 2T to chyba nic sie nie stanie, a smarowanie polepszy napewno.
"Ready to Race"
KTM 250 sx-f


#95

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pt, 6 kwie 2007, 16:51

Nic złego nie będzie się działo, jesli nie przesadzisz z ilością oleju, i będzie on się czysciutko spalał.
Jest to dla mnie ciekawostka, bo jak do tej pory słyszalem o "gornym smarowaniu" w wyczynowych silnikach z końcówki lat 30`, i jako sposób (też zamierzchły) na poprawę warunków docierania normalnych silników samochodowych po naprawie głownej. Jak mnie pamięć nie myli to w tym drugim zastosowaniu było to 1:800-1000. To że najlepsi wymiatacze stosują to aktualnie w sporcie-ciekawostka, uzasadnienie w tym jest.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pt, 6 kwie 2007, 17:56

Ok to będę lał jeszcze mniej ;D Normalnie bym tego tak szybko nie stosował, ale ostatnio (po usłyszeniu tej ciekawostki) dostałem darmowa próbkę oleju putoline (taki zbieg okoliczności), więc go wyprobowałem. Na pełny bak (8l) nalałem może z 20ml. To pewnie za dużo, na przyszłość będzie mniej ;D Dzięki za odpowiedzi! Narazie testuję to u siebie i za jakiś czas napiszę czy coś się dzieje. Warunki u nas ciężkie, bo dużo głębokiego piachu no i kurz straszny.

Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”