Yamaha wr 2002 - nie odpala

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
leon0409
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 09:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: leon0409 » ndz, 25 mar 2012, 14:53

Witam
Mam problem z yamaha wr 250, nie chce odpalic. Iskra jest, gaźnik czysty a jak kope nie odpala. Jak mi raz na 100 odpali to pochodzi chwile i gaśnie. Ogólnie jak mi sie udalo odpalic to tak kilometr ujedzie i gubi obroty i gasnie a potem znowu zonk z odpalaniem. Zawory są podobno ok rozrząd też (odawalem juz moto do serwisu oni tam wlasnie to sprawdzali) potem podobno u nich chodzil ok. Jak tylko zwiozlem moto chcialem wyjechac i znowu to samo. Czy ma ktos moze patent co moze z nia byc.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: solaris » pn, 26 mar 2012, 00:38

Wróc do nich i niech naprawią - bo widocznie tego nie zrobili. To jak odbierałeś moto z warsztatu to nawet nie sprawdziłeś uwyerzyłeś na słowo?

Autor tematu
leon0409
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 09:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: leon0409 » pn, 26 mar 2012, 08:33

Moto u nich chodzilo bo odbieral ktos za mnie jako ze musialem zajmowac sie chorymi dziecmi nie mialem czasu sam osobiscie tam jechac. Po tygodniu znalazlem czas odpalilem na ssaniu i jak zdjelem ssanie zgasl. Potem znowu problem z odpaleniem a w koncu jak odpali to tak jak pisalem po kilometrze zgasl. Jedyne co oni zrobili to zmienili swiece bo ponoc miala przebicie, mimo ze ja wsadzilem nowa zanim im oddalem. Oddali mi tez swiece i jak sprawdzam to jest na nie iskra i tak sie zastanawiam czy ta ich nowa tez nie dostsala zaraz przebicia, moze cos nie tak z elektryka i rozwala swiece. Czy jak kope w kopke trzymajac z kable wn lub fajkę to prąd powinien mnie kopac czy nie bo jak sprawdzalem iskre trzymajac to mnie koplo.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: Majster128 » pn, 26 mar 2012, 13:36

Reklamacja.

Autor tematu
leon0409
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 09:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: leon0409 » pn, 26 mar 2012, 17:00

Sytuacja na chwile obecna wyglada tak ze udalo mi sie dojść do tego że nie podawal gażnik paliwa czego nie widzialem bo mi jakis filtr wstawili ale sie okazalo ze ja sobie kope a świeca sucha. Zalożyłem przezroczysty przewód i nim wdmuchałem paliwo i odpalił. Potem podpiełem bak i udało się znowu odpalic i pochodził tak z 5 min bo nie miałem czasu dalej robic. Czy to możliwe żeby sie pływak wieszał czy coś i nie brało paliwa ??. A teraz jeszcze problem mam z obrotami bo jakoś chodzi a nagle wskakują wyższe potem znowu jakoś spadają. Słychać delikatne wystrzaly w airboxie wiec cos nie tak z mieszanką tylko czy za dużo powietrza czy za mało? W jeździe nie sprawdzałem jak jest czy znowu nie będzie gasł bo nie miałem czasu. Ogólnie troche teraz zostawie na tym przewodzie przezroczystym i zobacze czy jak mi zgaśnie to będzie paliwo.

W tym serwisie byłem dzisiaj bez moto i oni mówią że u nich chodził i jak mi znajomy odbierał to przy nim też odpalali. Oczywiście mowią żeby znowu podwieźć i zobaczą przy mnie co jest ale narazie to sobie chce sam jakoś poradzić bo ten ich serwis to mi się jakoś nie bardzo widzi. Zmienili świece a ta którą mi oddali była dobra bo ma iskre. Jak i mówie ze iskra jest to oni że u nich na starej iskry nie było więc coś kręcą. Jak im oddam moto to znowu skasują za nic bo u nich odpali a potem zonk

Autor tematu
leon0409
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 mar 2012, 09:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha wr 2002 - nie odpala

Post autor: leon0409 » wt, 27 mar 2012, 18:57

Witam

Dzisiaj miałem chwilę i sprawa wygląda tak.

W garażu odpala od pierwszego na luzie chodzi ok i nie gaśnie, nawet jak na podniesionym kole wrzuce bieg to jest ok i sobie tak może chodzic.

Problem pojawia się jak wyjadę to jadąc mało agrsywnie przy redukcji jest ok ale jak mu dam mocniej po garach tak sie szybko i fest rozpędze to przy chamowaniu spadaja obroty i gasnie i znowu problem czasem odpali po tym odrazu a czasem trzeba poczekac xhwile i wtedy na ssaniu odpali. I znowu jak stoi to bedzie miał obroty ok a jak sie go trochę pogwizda to znowy je zgubi i zonk

Miał może ktoś taki przypadek bo już mi ręce opadają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”