Wymiary serwisowe crf 250x

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
diabel8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 16 mar 2012, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wymiary serwisowe crf 250x

Post autor: diabel8 » pn, 19 mar 2012, 08:39

Jako ze jestem swiezak na tym forum to witam wszystkich.
A odnosnie watku to mam taki problem. W serwisowce malo co pisza o wymiarach granicznych zuzycia pierscieni tloka itp. Jako ze slabsza wersja modelu 250 powiedzcie co ile mth trzeba wymienic tlok. Mam zdjeta gore mierzac luz na pierscieniach wychodzi mi 0,20 - 023 mm wydaja byc sie nie ruszone tlok tak samo. Serwisowka jest bardzo uboga w tego typu wymiary wiec z kad je brac?!

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wymiary serwisowe crf 250x

Post autor: Majster128 » pn, 19 mar 2012, 10:16

W serwisowce na pewno pisze co i po ilu godzinach lub rajdach wymieniac.

Autor tematu
diabel8
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 16 mar 2012, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wymiary serwisowe crf 250x

Post autor: diabel8 » pn, 19 mar 2012, 13:21

Zgadza sie pisze ze po 15 h. I co mi to daje jak jezdze amatorsko w terenie dodatkowo jest to wersja "250x" czyli mniejszej mocy. Tlok nie posiada sladow zuzycia cylinder tez. Ale zeby sklasyfikowac czy nadaje sie do wymiany albo jaka selekcje wybrac to trzeba wiedziec jaka jest tolerancja zuzycia. W innych serwisowkach sa dane dotyczonce luzu piersieni na zamkach wymiarow dopuszczalnych itp. A tu nic kompletnie, wiec na jakiej podstawie mam sklasyfikowac tlok z pierscieniami do wymiany badz jaka selekcje wybrac skoro nie znam poprawnych wartosci wymiarowych. Prosze o pomoc jakiegos znachora ktory jest ogarniety w temacie

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wymiary serwisowe crf 250x

Post autor: ghollum » pn, 19 mar 2012, 17:09

diabel8 pisze:Zgadza sie pisze ze po 15 h. I co mi to daje jak jezdze amatorsko w terenie dodatkowo jest to wersja "250x" czyli mniejszej mocy. Tlok nie posiada sladow zuzycia cylinder tez. Ale zeby sklasyfikowac czy nadaje sie do wymiany albo jaka selekcje wybrac to trzeba wiedziec jaka jest tolerancja zuzycia. W innych serwisowkach sa dane dotyczonce luzu piersieni na zamkach wymiarow dopuszczalnych itp. A tu nic kompletnie, wiec na jakiej podstawie mam sklasyfikowac tlok z pierscieniami do wymiany badz jaka selekcje wybrac skoro nie znam poprawnych wartosci wymiarowych. Prosze o pomoc jakiegos znachora ktory jest ogarniety w temacie
No niestety honda nie była tak łaskawa żeby podzielić się tymi informacjami w serwisówce, zamiast tego masz w serwisówce notkę że po dane na temat granicznych wymiarów tłoka czy maksymalnych luzów na zamkach pierścieni powinieneś się zwrócić do AUTORYZOWANEGO serwisu, a tam usłyszysz że takich infromacji nie udzielają tylko musisz im odstawić sprzęt, a kiedy już to robisz to tłok NAPEWNO będzie do wymiany :mrgreen: i pewnie nie tylko :mrgreen: :mrgreen: ot taka polityka firmy, serwisy też muszą zarobić :ANAL:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”