Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
qba911
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 28 gru 2011, 15:41
Motocykl: Kawasaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Post autor: qba911 » ndz, 11 mar 2012, 14:42

Witam

mam problem z dławiącą się Kawą

Poprzedni właściciel założył do niej wydech "FMF FATTY gold series" i jak ostatnio odkryłem nie zmienił dysz. Na stronie fmf`a pisze że optymalne to główna 160 a wolnych obrotów 52, ja ma założone 158 i 45.

Moto dziwnie się zachowuje, zgodnie z logicznym myśleniem moto powinno w tym momencie nie pluć z wydechu w ogóle olejem bo za uboga mieszanka ale jest na odwrót. Wydech jest mokry i wszystko do okoła niego od czarnego płynu konsystencji wody.

Na wolnych obrotach się jeszcze utrzymuje, ale jak zaczynamy dodawać gazu to z wydechu leci prosta krecha siwych - szarych spalin z towarzyszącym odgłosem basowego buuu :!: co powoduje duszenie silnika ale pali dalej.

Nie reaguje w ogóle na śrubę od powietrza, listki są całe, to samo się dzieje z filtrem i bez, świeca dobra(na irydowej jest lepsza iskra niż na zwykłej ngk, obie próbowałem) Świece co jakaś chwilę zalewa.

Co ciekawe jak ruszy się motorem i trochę pogazuje (bez przesady :) ) to moto jedzie dość normalnie bez tego dławienia i basowego buu... jakby winą była dysza wolnych obrotów ale chyba by to oznaczało że trzeba założyć mniejszą.. jedno wyklucza drugie.

Tego stanu nie powoduje rożna temperatura powietrza.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Post autor: Majster128 » ndz, 11 mar 2012, 14:52

Sprawdź wpierw czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego i oleju w skrzyni. Możesz sprawdzić uszczelniacze wału.

Autor tematu
qba911
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 28 gru 2011, 15:41
Motocykl: Kawasaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Post autor: qba911 » ndz, 11 mar 2012, 15:13

Uszczelniacze są nowe więc olej ze skrzyni odpada, płyn chłodniczy obserwowałem i nic nie ubywa, iglicą też sie bawiłem ale to za wiele nie daje. Tylko na 1 zębie licząc od góry nie kopci tak, ale nie da się tak jeździć bo ma za wysokie obroty na jałowym i po lekkim podniesieniu manetki strzeli raz z wydechu i przygasa. W dół coraz mocniej kopci, obecnie jest na 3 zębie.

Awatar użytkownika
Krzysiekk_421
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 163
Rejestracja: pn, 19 gru 2011, 17:44
Motocykl: CRF 250 .05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Podkarpacie.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Post autor: Krzysiekk_421 » ndz, 11 mar 2012, 16:33

Jak mają być większe dysze to po prostu je załóż ;) moja Yz 125(standardowy dyfuzor i końcówka) tez ma zawsze mokrą końcówkę ale nie aż tak żeby się z niej lało po wydechu :finga:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z gażnikiem (KX 125 95`)

Post autor: Majster128 » ndz, 11 mar 2012, 16:43

Sprawdź dobrze te dysze. Czasem się trafiają tacy tunerzy, którzy rozwiercają dyszę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”