Ciekawy problem z Hondą CR 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kamilcyklista
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 3 mar 2012, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: Kamilcyklista » wt, 6 mar 2012, 19:03

Witam, mam dziwny problem z hondą CR 125 z 94 roku. Zrobiłem remont (szlif, tłok Wossner , łożyska, uszczelniacze) po remoncie docierałem z 1h i było wszystko ok , potem przejechałem się kawałek nooo z 1km ostrzej i odstawiłem motor. Od tamtej pory motor nie wkręca się na wyższe obroty na biegach . na jałowym wkręca się w miare ale tez przerywa na wyzszych obr. Kompresja jest 10Bar tak jak odrazu po remoncie wiec wszystko okej, wał chodzi idealnie. Świecę wymieniłem na Denso do tego modelu po próbach zdiagnozowania usterki świeca mi sie uszkodziła( nie daje iskry) wkręciłem nową swiece motorek dalej nie wkręca się na wysokie obr co to moze być?

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: mlody11132 » pt, 9 mar 2012, 22:19

może to być gaźnik,zapłon,i przytarty tłok ale mówisz ze wał chodzi idealnie wiec to ostatnie odpada,jaki kolor swiecy? i sucha czy mokra?
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: Reniek » pn, 19 mar 2012, 14:52

sprawdź magneto czy nic sie nie poluzowało i nie przestawiło (podejrzewam że to może być to, ja miałem taki problem 3 lata temu ) jak nie to to gaźnik . w 1 kolejnosci odkreć pokrywe i spr czy wszystko jest jak byc powinno

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: amator » pn, 19 mar 2012, 22:19

cr 125/94 zawory na suwakach . trzeba wyregulować otwarcia zaworów po obu stronach cylindra jednocześnie. Przy składaniu dużego dekla od strony sprzęgła mogłes nieprawidłowo złozyć cięgło uruchamiania zaworu wydechowego

Autor tematu
Kamilcyklista
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 3 mar 2012, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: Kamilcyklista » wt, 20 mar 2012, 11:16

Zawór odpada, otwiera sie na jałowym biegu idealnie, przewód jest idealny , świeca nowa denso , pozostaje cewka albo moduł , jednak nie mam jak tego sprawdzić. Jeśli ktoś z forum jest z woj. Łózkiego i posiada CR125 to byłbym bardzo wdzięczny jeśli pożyczył by na chwile moduł i cewkę do sprawdzenia. Pozdrawiam

Autor tematu
Kamilcyklista
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 3 mar 2012, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: Kamilcyklista » śr, 28 mar 2012, 20:23

Znalazłem przyczynę to jakby ktos miał podobny problem to przeczyta, otóż okazało sie ze wał od strony magneta ma jakieś pół centymetra luzu :mrgreen: i to wina łożyska, poprostu jakoś źle sie ułożyło lub poprostu było kijowe no i taki luz dostało. Dzisiaj silniczek z ramy wyciągnołem i jutro bede zakładał łożyska więc na weekend moto będzie :-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ciekawy problem z Hondą CR 125

Post autor: Majster128 » śr, 28 mar 2012, 21:38

Taaa będzie, ciekawe na jak długo. Pół centa ?? Aż trudno mi uwierzyć, ale jak jest więcej nić 1 mm i łożyska korby ją jeszcze w miarę dobre to tłok się zaciera. Także wnioskując na odległość, twoja korba jest już zdewastowana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”