Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Yamaha-fan
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 4 mar 2012, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Yamaha-fan » wt, 6 mar 2012, 21:41

Ciechu pisze:No tak, wiem. Tylko że moim zdaniem to jest slogan. Przecież będąc w sklepie nie sięgasz do katalogu producenta i nie sprawdzasz granicznej prędkości danego łożyska. Uważam że dobierając łożyska trzeba się kierować dobrą praktyką. Kupować z palety dobrych producentów, wybierać odpowiedni luz i ewentualnie jakieś specyficzne parametry konkretnych łożysk. W pudełkach prox czy allballs i tak znajdziesz te same łożyska dobrych marek tylko z dodatkową marżą. Problem jest jedynie z nietypowymi rozmiarami łożysk skrzyni biegów ale w takich sytuacjach z pomocą przychodzi Amator :)
Co ty to za bzdury opowiadasz prox czy allballs albo 4ride to owszem ta sama fabryka , ale z Fag-iem nie mają nic wspólnego .
Druga sprawa to znajdź mi łożyska zamienniki do KTM-a na skrzynie biegów .
A nawet jak znajdziesz podobnie łożyska to tylko z wyglądu ale nie o tych samych właściwościach i polecą ci moment te łożyska .
Trzecia sprawa to jak kupujecie drogie motory i was na nie stać to chyba stać was na oryginalne łożyska ??
Potrzebujesz jakieś części to pisz

MXdawid#767
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: sob, 11 paź 2008, 11:04
Motocykl: Honda CR 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: MXdawid#767 » śr, 7 mar 2012, 07:40

a powiedzcie mi czy w oznaczeniu łożyska jest w jakiś sposób zaznaczone że dane łożysko jest wysokoobrotowe??
Honda CR 125 2004''

Autor tematu
Jesse50
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 79
Rejestracja: pn, 26 lut 2007, 20:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TST
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Jesse50 » śr, 7 mar 2012, 10:41

Yamaha-fan pisze:
Ciechu pisze:No tak, wiem. Tylko że moim zdaniem to jest slogan. Przecież będąc w sklepie nie sięgasz do katalogu producenta i nie sprawdzasz granicznej prędkości danego łożyska. Uważam że dobierając łożyska trzeba się kierować dobrą praktyką. Kupować z palety dobrych producentów, wybierać odpowiedni luz i ewentualnie jakieś specyficzne parametry konkretnych łożysk. W pudełkach prox czy allballs i tak znajdziesz te same łożyska dobrych marek tylko z dodatkową marżą. Problem jest jedynie z nietypowymi rozmiarami łożysk skrzyni biegów ale w takich sytuacjach z pomocą przychodzi Amator :)
Co ty to za bzdury opowiadasz prox czy allballs albo 4ride to owszem ta sama fabryka , ale z Fag-iem nie mają nic wspólnego .
Druga sprawa to znajdź mi łożyska zamienniki do KTM-a na skrzynie biegów .
A nawet jak znajdziesz podobnie łożyska to tylko z wyglądu ale nie o tych samych właściwościach i polecą ci moment te łożyska .
Trzecia sprawa to jak kupujecie drogie motory i was na nie stać to chyba stać was na oryginalne łożyska ??
Co to znaczy oryginalne łożyska do KTM-a ? Twierdzisz, że KTM produkuje łożyska ?
Oryginalne łożyska to np. SKF, FAG, NTN itp.

Czyli teraz radzisz tylko aby kupować oryginalne łożyska od KTM-a ? Nawet do kół ? Dla mnie to bzdura. Nawet te niby takie zamienniki jak allbals itp. które sprzedają zestaw naprawczy do tylnego koła za 100 zł to pomyłka. Bo za 60 zł kupie w sklepie z łożyskami dobre łożyska i uszczelniacze.

Nie opłaca się kupować łożysk dedykowanych pod dany sprzęt. Wystarczy iść do sklepu z łożyskami i kupujesz jakie tylko chcesz, jeśli nie mają na miejscu to zamawiasz i po krótkim czasie są takie jakie chciałeś.



Zamówiłem wszystkie łożyska na tekstolicie z luzem C3.
Łożyska z koszykiem tekstolitowym są ciche w prace, wytrzymalsze ale i kilka krotnie droższe.

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: trak » śr, 7 mar 2012, 18:01

Moja kolezanka pracowała w SKF i oni robili lozyska praktycznie dla każdego producenta z rynku motoryzacyjnego. Wiec mysle, ze opowiadanie historyjek o tym ze KTM, Yamaha itp. producenci robią lozyska jest bez sensu. Jak sie chce to mozna kupić każde lozysko, każde!
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Rams » śr, 7 mar 2012, 19:26

Przecież wiadomo, że producenci motocykli nie robią łożysk. Ktm ma łożysko z firmy NTN.

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Ciechu » śr, 7 mar 2012, 20:18

Yamaha-fan pisze:
Ciechu pisze:No tak, wiem. Tylko że moim zdaniem to jest slogan. Przecież będąc w sklepie nie sięgasz do katalogu producenta i nie sprawdzasz granicznej prędkości danego łożyska. Uważam że dobierając łożyska trzeba się kierować dobrą praktyką. Kupować z palety dobrych producentów, wybierać odpowiedni luz i ewentualnie jakieś specyficzne parametry konkretnych łożysk. W pudełkach prox czy allballs i tak znajdziesz te same łożyska dobrych marek tylko z dodatkową marżą. Problem jest jedynie z nietypowymi rozmiarami łożysk skrzyni biegów ale w takich sytuacjach z pomocą przychodzi Amator :)
Co ty to za bzdury opowiadasz prox czy allballs albo 4ride to owszem ta sama fabryka , ale z Fag-iem nie mają nic wspólnego .
Druga sprawa to znajdź mi łożyska zamienniki do KTM-a na skrzynie biegów .
A nawet jak znajdziesz podobnie łożyska to tylko z wyglądu ale nie o tych samych właściwościach i polecą ci moment te łożyska .
Trzecia sprawa to jak kupujecie drogie motory i was na nie stać to chyba stać was na oryginalne łożyska ??
Kto powiedział że mają coś wspólnego z FAGiem? W pudełku proxa znajdziesz łożyska NTN a w pudełku allballs Koyo.

Napisałem wcześniej że zdarzają się nietypowe łożyska i wtedy trzeba pokombinować albo wydać pieniądze u autoryzowanego dealera. Ale to dotyczy jednego czy dwóch sztuk na cały silnik, w którym oprócz tego masz kilkanaście typów standardowych łożysk. Ja nie zniechęcam nikogo do kupowania u dealerów marki. Tam płaci się wyższą kwotę za komfort zakupu i łatwy dostęp do części. Ale dla tych, którzy nie mają na to pieniędzy są inne dobre drogi.

Zdanie o kupowaniu drogich motocykli jest trafione jak kulą w płot w przypadku osób jeżdżących na 12 letnich setkach.
MXdawid#767 pisze:a powiedzcie mi czy w oznaczeniu łożyska jest w jakiś sposób zaznaczone że dane łożysko jest wysokoobrotowe??
Nie spotkałem się z takim oznaczeniem.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Mateusz_MX » śr, 7 mar 2012, 21:32

MXdawid#767 pisze:a powiedzcie mi czy w oznaczeniu łożyska jest w jakiś sposób zaznaczone że dane łożysko jest wysokoobrotowe??
Zasada jest prosta. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej zwiększa się temperatura - stąd jest potrzebny większy luz montażowy łożyska. C3 do 16 tyś. obr/min. C4 do 24 tyś. obr/min. W przypadku motocykla wyczynowego, można stosować w większości przypadków łożyska z luzem C3. Pozdrawiam
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: amator » śr, 7 mar 2012, 22:09

trak pisze:Moja kolezanka pracowała w SKF i oni robili lozyska praktycznie dla każdego producenta z rynku motoryzacyjnego. Wiec mysle, ze opowiadanie historyjek o tym ze KTM, Yamaha itp. producenci robią lozyska jest bez sensu. Jak sie chce to mozna kupić każde lozysko, każde!
Drogi TRAKU! wobec tego bojowe zadanie dla Ciebie i Twojej koleżanki ,która pracowała w SKF'ie wskaż mi adres gdzie dostanę w handlu detalicznym / hurtowym nie ważne aby za wyjątkiem serwisu danej marki motocykla łożyska:
1) Koyo 6003/3D luz C3 17x36x10 łożysko wałka pamięci CR125/05 .
2) łożysko wałka zdawczego CR125/05 22x47x14 NTN 6204NX6 C3, łożysko z rowkiem
http://www.cheapcycleparts.com/model_ye ... lies/17836
3) Łożysko kosza sprzęgła CR 125/92>99 20x42x11
http://www.ronayers.com/Fiche/TypeID/26 ... /CRANKCASE
To tylko wąski przykład żeby nie roztrząsać za bardzo tematu.
Producentami tych łozysk są owszem znane firmy jak KOYO NTN itp ale daj sprzedawcę w kraju .
Proszę o odpowiedź . Z poważaniem Amator

komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: komuch » czw, 8 mar 2012, 21:47

ladny z ciebie internetowy napinacz, oni poprostu chca abys udowodnil im to ze mozna te lozyska kupic w inny sposob, a ty masz z tym problem bo nie mozesz tego pokozac, i zaden sposob poprzec, poza tym forum jest po to zeby pomagac i jezeli masz informacje na temat, tzn gdzie mozna kupic taniej dane lozysko, np te o ktore chodzilo Amatorowi, to powinenes pomoc i wskazac to miejsce.

Bostorn
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 118
Rejestracja: czw, 26 mar 2009, 22:34
Motocykl: exc 450 / CRX Del Sol
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Bostorn » pt, 9 mar 2012, 12:13

szukałem łożysk przez 1,5 miesiąca
mowa o łożyskach na skrzynię

Koyo 6003/3D 17x36x10 x1
Koyo 6004/4B 20x42x11 x2
NTN 6024nx6 22x47x14 x1

po miesiącach poszukiwan, przelataniu wszystkich hurtowni w Lublinie, w Białymstoku, hurtowni internetowych, dostałem takie maile że albo nie posiadają, albo importer koyo w polsce nie posiada owych łożysk, albo tylko fabryka (Honda) i tam do serwisu sie zgłosic i owszem mieli, ntn 111zł, koyo 6003 90zł sztuka

dalej idąc takie firmy jak Albeco dostałem dzisiaj odpowiedź:

łożysko 20x42x9 cena 70zł+vat

taka hurtownia jak Al Mot cytuje maila

Przedstawiam ofertę na Państwa zamówienie

6004 ZZ/VA 20x42x11 prod. SKF 225zł
6003/3D 17x36x10 prod. (nie posiadamy na dzień bieżący)
6024nx6 22x47x14 prod.NTN 35zł
do cen należy doliczyc podatek vat

i drogi kolego udowodnij mi że posiadasz dostęp do tych łożysk i będą tańsze niż w serwisie, czyli ok 400zł za 4 łożyska.

owszem udało mi się kupic łożyska "SKF"u którego jak że cudnie reklamujesz i mielisz ozorem tylko aby mielic chyba, ale łożysko 6003 które dostałem miało wymiar 17x35x10 więc za wąskie, łożysko 6004 22x42x12 czyli za wysokie, i jestem w dupe 60zł co z tego że są tanie, jak nie pasują.

Chwalisz się że możesz miec wszystko, wiec czekam na twoją odpowiedź

Na szczęście udało mi się je załatwic za granicą naszego Pięknego i jak że cudownego Państwa i to w bardzo zadowalającej cenie, i to OEMowskie, gdyby ktoś potrzebował oemowskich łożysk, proszę o kontakt, we wtorek składam zamówienie.

Rams pisze:Przecież wiadomo, że producenci motocykli nie robią łożysk. Ktm ma łożysko z firmy NTN.
znajomy tzn Henio123 zamówił do 525 wszystkie z Faga, i tak naprawdę kajtki mają różne łożyska, czasami ntn, czasami skf, czasami kojo, albo Fag, kwestia wymiaru, itp, jak widzisz moja małpa ma większosc koyo ale to nietypy i te nietypy znaleźć na naszym rynku jest bardzo trudno
Polerowanie Alu,serwis motocykli, części,ubrania i akcesoria na zamówienie
No Risk, No Fun :D

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Ciechu » pt, 9 mar 2012, 16:06

Boston, to co piszesz to ciekawa sprawa. Spotkałem się z czymś podobnym. Moje kx 125 na wałku zdawczym ma dosyć duże łożysko jednorzędowe z progiem na zewnętrznej bieżni aby zablokować je w gnieździe "łapkami" na śrubki. W sklepach nie mogłem tego łożyska znaleźć jednak w Albeco mają łożysko o takim oznaczeniu. Nie wiem czy ma ono podebranie gdyż nie widziałem go na żywo jednak jest to sprawa drugorzędna. Ważniejsze jest to że nie zgadzała się średnica otworu. Nie pasowała do średnicy wałka.

Konkretni było to łożysko NTN SX04A81C a według katalogu na stronie Albeco ma wymiary 21,8x54x14.

Łożysko, które wyjąłem z silnika miało otwór 21.5 a kiedy zadzwoniłem do magazynu aby to zweryfikować pracownik zmierzył suwmiarką jeszcze inną średnicę nie pasującą ani do mojego wałka ani do ichniego katalogu :)

Takisobie021
VIP
VIP
Posty: 187
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 12:06
Motocykl: HUSQVARNA WR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: GK
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie łożyska do skrzyni KTM SX 125 04

Post autor: Takisobie021 » pt, 9 mar 2012, 20:41

Panowie ostatni raz sprzątam takie wymiany zdań. Jak macie problem to odpowiednia strona https://www.e-sad.gov.pl/default.aspx?A ... eSupport=1
HUSQVARNA RACING 2T POWER

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”