Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » pt, 2 mar 2012, 08:56

witam serdecznie mam taki maly problem, mianowicie moto jest po generalnym remoncie byl wymieniony cylek, wal, korba, tlok (wyjezdzilem bak paliwa na spokojnie btw. jestem poczatkujacy takze nie ladowalem mu ostro tylko bardziej na spokojnie)i na piasku traci moc na 1 i 2 biegu. Ja mu laduje zdrowo obroty a on w blocie robi "buuuuu" jak bym na malenkich obrotach probowal przez bloto cisnac. nie wiem o co chodzi. dodam ze nie ma problemu z odpalaniem i ogolnie jadac nie po blotach idzie narmalnie wkreca sie elegancko ale na blocie takim ze kolo mi tonie to kibel straszny nie ma pary zamiast kolo wirowac jak szalone to gdzies moc ucieka i tone:D i o co kaman?

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: katecheta122 » pt, 2 mar 2012, 14:30

Cylinder na nicasilu?
Jaki rozmiar masz opony?
Sprecyzuj o jakie błoto chodzi,każdy motocykl traci prędkość w błocie to oczywiste :D

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: kris514 » pt, 2 mar 2012, 15:14

Ma alergię na błoto :lol:
a tak poważnie to nie jest tak że w błocie szarpiesz gazem na maksa a jak jeździsz normalnie to bardziej płynnie dodajesz??
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » pt, 2 mar 2012, 16:27

No pewnie ma alergie... tak serio i dokladnie...
mowiac bloto chodzi mi o takie rozmokniete pole ze kolo grzeznie i sie troche kopie w tym bloto pryska z pod tylnego kola i poezja:-) kola mam tyl 19 przod 21... aprecyzujac bo tak napisalem o samym blocie tego dnia bylo kilka takichprzypalow typu jak pod gore lecialem to tez tracil moc, jak pociskalem po takim nierownym terenie troche skalek troche lasu to po prostu nie mial pary. co to moze byc? wszystko wymienilem a tu nie ma mocy... moze byc opcja zle dotartego tloka? mozna zle dotrzec tlok? na spokojnie go jezdzilem nie oralem go na obrotach fuck... jestem zalamany

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » pt, 2 mar 2012, 17:38

tzn. moze nie do konca dobrze sie wyrazilem mowiac bloto juz mialem na mysli ciezki teren. co do cylindra to tak jest na nicasilu... ogolnie motor jest po generalce i az jestem w szoku ze nie ma pary. fuck... jak lecialem nim pod gorke o wysokosci ok 10 metrow to juz czuc po nim bylo se slabnie, jak idziesz jakimis wertepami powolutku to taki slaby jest ze ja... cholernie go muli a jak go krece jakas polna droga to idzie i sie wkreca i jest ok... tego samego dnia wracalem i musialem ulica leciec to szedlem ostro bez litosci a w terenie sie dusi i dupa:-)

chudyyo123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: ndz, 18 gru 2011, 01:31
Motocykl: SX450F 2010r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koło krakowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: chudyyo123 » pt, 2 mar 2012, 21:55

Bo to jest 2 suw to proste ze jak jedziesz pod gore i mu biega nie zredukujesz to będzie sie dusił on musi sie wkręcić na obroty i wtedy idzie jest tez mozliwosc ze sie zaciely zaworki wydechowe sciagnij dyfuzor odkrec ten dekielek co jest od cylka zaloz dyfuzor odpal i dodawaj gazu i patrz czy sie rusza ta wajcha jak dodajesz gazu :D

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » sob, 3 mar 2012, 10:46

tez podejrzewalem o to zawor wydechu... co do gorki to redukcja z 2 na 1 chyba nie byla by dobrym posunieciem. A co to moto to on nawet nie chce kopac nic poprostu ja mu ogien daje a on buuuu :D

katecheta122
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 10:15
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: katecheta122 » sob, 3 mar 2012, 13:33

Chyba logiczne że jak tracisz moc na podjeździe na powiedzmy 3 czy tam 2 biegu to redukcja.W 2t poniżej 7k nic się nie dzieje nie ma wgl. mocy :D

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » sob, 3 mar 2012, 23:51

kurcze ... nie wiem cy dobrze wytlumaczylem problem chodzi o to ze ... moto dobrze sie wkreca nie ma problemu ale jak mu dam strzal klamka to nie ma przelozenia mocy na ruch. nie moge nawet wystartowac zostawiajac za soba zmielona ziemie gdzies jakby to uciekalo w blocie to poprostu nie daje rady gdzie dawal na 2 normalnie cisnal podjazdy a teraz ucieka mi moc. jezdzac na nim przywyczajony do pewnej mocy teraz odczuwam jej brak...

janekk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 11 kwie 2011, 12:14
Motocykl: exc200/xl600r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nałęczów, lubelskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: janekk » ndz, 4 mar 2012, 09:46

to cross i to nieduzej pojemności, silnik zaprojektowano tak aby jak najszybciej rozpędzał moto od zakretu do hopy, endurowe przeprawy i podjazdy nie były brane pod uwagę, a te ciezko się robi na pełnej mocy

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » ndz, 4 mar 2012, 16:29

no ok juz wiem o co chodzi w temacie przepraw:-) a co z ta moca? bo w dalszym ciagu nie wiem co jest 5 czy jest sens sciagac dyfuzor i sprawdzac czy sie nie zapiekly zawory czy w gazniku moze byc cos??? poradzcie cos bo moto nie ma wogle zrywa gdzie go mial...

Autor tematu
czechc1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: wt, 25 paź 2011, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX 125 91.r. brak mocy :/

Post autor: czechc1 » śr, 7 mar 2012, 00:14

OK ... juz problem rozwiazalem... jak sie okazalo mechanik wymienil mi magneto i ustawil zaplon tak zeby tylko krecil i nie sprawdzil go w trasie dlatego regulacja zaplonu załatwila sprawe. dzieki i pozdrawiam:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”