tłoczek ;d yamaha dt 80 Lc 2

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ARRRI
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 26 lut 2012, 15:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: tłoczek ;d yamaha dt 80 Lc 2

Post autor: ARRRI » wt, 28 lut 2012, 16:12

nie ja pisze tylko jaki ma być do dt 80 lc2 szlif na luz 0,04mm ale szlifierz mi robił sam nic nie mówiłem dałem tłok cylinder i nie pytał ale to dobra firma dużo ludzi robi jak ktoś wie to jest firma '' Brem'' Gorzów Wlkp. woda plus 50% płyn nie ma myślę tu do rzeczy bo jeździłem przed remontem lato tylko na wodzie i to dużo kilometrów . większość drogi jechałem na 2/3gazu co jakiś czas dawałem gaz do końca prędkość z 70 do 80 i znowu 2/3 gazu . dokładnie to ja nie wiem ile zrobiłem ale na pewno dobrze , dobrze ponad 1000km .rzeczywiście jak jechałem to mi przygasł 2 razy i koło zblokowało ale nie zwróciłem uwagi .sanie kopaja i jadę dalej .wymieniłem simeringi ,łożyska ,tłok ,. to że długo jeździł i zgrzał to myślę że nie bo robiłem więcej niż 6km i sie nie grzał . bardziej obstawiam że z czasem się przycierał przez to że nie zaślepiłem dziury po dozowniku. :D

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: tłoczek ;d yamaha dt 80 Lc 2

Post autor: amator » śr, 29 lut 2012, 09:42

Na żeliwie 5-6 setek jest bardziej bezpieczniejsze.
Woda 50%- koledze chodziło o to czy w ogóle miałeś wodę zalaną w chłodnicy? tu nie chodzi o stosunek procentowy wody i płynu tylko czy był fizycznie jakiś płyn jako chłodziwo.
Zatarcie wtórne - czyli potwierdza się moja sugestia że już wcześniej się zacierał tylko nie zwróciłeś na to uwagi.
Remont-wymiana części- simeringi20, łozyska50 i tłok90 ze szlifem70 razem 230zł to pikuś taki remont a uszczelki udało ci sie odzyskać i na stare złożyłes?.
Ostatnie Twoje stwierdzenie o dozowniku jest strzałem w dziesiątkę .Punkt dla Ciebie
Pozdr.

Autor tematu
ARRRI
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 26 lut 2012, 15:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: tłoczek ;d yamaha dt 80 Lc 2

Post autor: ARRRI » śr, 29 lut 2012, 15:01

tak miałem do pełna chłodnice zalaną . wodą i płynem 50/50 . ja na silikon uszczelkowy robiłem . ale z tym jest w porządku 10zł silikon a uszczelki droższe zawsze .nic nie cieknie wszystko ok jest . :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”