ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: robsztix » śr, 22 lut 2012, 16:03

Witam, czy orientuje sie ktos czy taki skuwacz http://allegro.pl/nowy-skuwacz-do-lancu ... 13854.html bedzie przydatny przy skuwaniu/rozkuwaniu lancucha rozrzadu w YZ 250 F `04? Wyczytalem w innych tematach, ze mozna uzyc rowerowego, lecz linki do przedstawionych tam juz nie dzialaja. Z goru dzieki za odpowiedz i pozdrawiam ;)

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: tomasz12 » śr, 22 lut 2012, 16:14

Będzie przydatny.

Awatar użytkownika
pawian1992
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 74
Rejestracja: sob, 14 maja 2011, 19:52
Motocykl: YZ 125 2012
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: pawian1992 » śr, 22 lut 2012, 18:39

Co do samego skuwacza , to miałem akurat ten , który podałeś w linku ( używałem do rozkuwania łańcucha rowerowego ) i nie polecam . Jest to chyba najtańszy skuwacz na rynku i już od nowości posiada straszne luzy na trzpieniu wyciskającym ( lata na wszystkie strony ) przez co naciska na sworzeń pod kątem . Obecnie posiadam firmy PRO i jest o niebo lepszy . Pozdr.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: marek antczak » śr, 22 lut 2012, 20:14

robsztix pisze:l bedzie przydatny przy skuwaniu/rozkuwaniu łańcucha rozrządu w YZ 250 F `04? Wyczytałem w innych tematach, ze można użyć rowerowego,
Ja nie wierze własnym oczom co tu czytam. Niedługo możne ktoś napisze o skracaniu rozciągniętego łańcucha rozrządu aby zaoszczędzić . Przepraszam jesli ja czegoś tu nie zrozumiałem =D> #-o [-o<

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: robsztix » śr, 22 lut 2012, 21:42

marek antczak pisze:
robsztix pisze:l bedzie przydatny przy skuwaniu/rozkuwaniu łańcucha rozrządu w YZ 250 F `04? Wyczytałem w innych tematach, ze można użyć rowerowego,
Ja nie wierze własnym oczom co tu czytam. Niedługo możne ktoś napisze o skracaniu rozciągniętego łańcucha rozrządu aby zaoszczędzić . Przepraszam jesli ja czegoś tu nie zrozumiałem =D> #-o [-o<
Tylko pytam, po to jest forum. Moto zaczelem jezdzic w tamtym sezonie, wszystko bylo porobione na biezaco (rachunki z serwisu od poprzedniego wlasciciela). Na ten sezon chcialbym przygotowac moto jak najlepiej i chcem rowniez wymienic lancuch rozrzadu, a pytam bo tak oczytalem sie po roznych forach i nie mam pojecia, czy kupic lancuch zakuty, czy nie, a jesli jest mozliwosc nie rozbierania calego silnika i wstawienia nie zakutego lancucha, bez potrzeby kupowania profesjonalnego skuwacza za grube pieniadze, to chcialbym sobie zaoszczedzic pracy. Wszystko mam zamiar sam robic i nie na sztuke, oraz na markowych czesciach. Sa rozne sposoby, rozwiazywania roznych problemow (nie musi to byc druciarstwo) i ktos mogl to przerabiac z efektem nie odchodzacym od oryginalu, takze prosilbym tylko o przydatne odpowiedzi i z gory dziekuje ;) Pozdro

Marcel111
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: czw, 24 lis 2011, 14:16
Motocykl: lc4 620 i yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: Marcel111 » śr, 22 lut 2012, 22:24

chyba chodzi o to by rozkuć stary do zdjęcia i zakuć nowy a nie rozkuć skrócić i zakuć :-)

Jeżdżę od roku, z mechaniką nie miałem wcześniej nic wspólnego, ale internet i serwisówki oraz zapał robią swoje. W hondzie XR sam wymieniłem tłok, łancuszek, zawory (choć te do zdjęcia i szlifowania gniazd dałem razem z głowicą do specjalnego zakładu ) teraz wymiana łożysk czy to w kołach czy w zawieszeniu też nie stanowi problemu. To co przede mną mną jeśli chodzi o naukę to rozpołowienie silnika do wymiany korby ale tego pierwszy raz sam nie bedę na pewno robił (i tak trzeba pożyczyć narzędzie) wymiana łożyska główki ramy oraz wymiana uszczelniaczy w przednich lagach.

Nie chodzi nawet o pieniądze za serwis ale o przyjemność i satysfakcję z nauki. Tak naprawdę to remont góry jednocylindrowca który zrobiłem jest prostszy niż niejedno lego technic dla dzieci :-)

Powodzenia!
"Marz tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro"
James Dean

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Marcel111
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: czw, 24 lis 2011, 14:16
Motocykl: lc4 620 i yz125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: Marcel111 » śr, 22 lut 2012, 22:31

Co do rodzaju łańcuszka, to zależy od modelu motocykla i jego konstrukcji. W Przypadku XR650r można było złożyć oryginalnie zakuty, i takie komplety w standardzie kupujesz u Olka.
Owszem wymaga to zdjęcia kosza sprzęgłowego i kilku zębatek, ale mi to dawało spokój duszy, że łancuszek jest oryginalnie zakuty.
Do EXC z tego co wiem nie da się (widocznie nie ma jak przełożyć od góry do dołu) więc trzeba zakuwać za każdym razem, jak jest w yamaha nie wiem.
"Marz tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro"
James Dean

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: robsztix » śr, 22 lut 2012, 22:41

No wlasnie chcialbym to zrobic bez zbednego demontazu, kosza sprzeglowego i reszty osprzetu, poniewaz wyczytalem, ze jest taka mozliwosc, tylko chcem sie upewnic czy taki skuwacz jest w stanie zakuc ten lancuch poprawnie zeby to mialo rece i nogi i nie wybuchlo po pierwszym wyjezdzie :)

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: Mohus » śr, 22 lut 2012, 22:46

Ja u Siebie już parę razy wymieniłem łańcuch za pomocą zakuwarki do łańcucha rowerowego. Jak już radzili kup coś lepszego, zaoszczędzi Ci nerwów. Jedyną rzeczą którą ja przy swoim musiałem zrobić to usunąć "zęby" ustalające do rolki łańcucha rowerowego

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: tomasz12 » czw, 23 lut 2012, 15:45

W yzf trzeba tylko zdjąć magneto, aby założyć zakuty łańcuszek, ale koszty rosną dodatkowo o uszczelkę dekla. Operacja zakładania łańcuszka „otwartego” jest niestety trudniejsza, lepiej oddaj to warsztatu, jak mnie masz doświadczenia.

Awatar użytkownika
Autor tematu
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ROWEROWY SKUWACZ LANCUCHA, A ROZRZAD??

Post autor: robsztix » czw, 23 lut 2012, 17:56

No fakt doswiadczenia za duzo nie mam przy moto (jestem mechanikiem samochodowym), jednak mam duzo zapalu, manuala od yzf i zaufanie do swoich mozliwosci, takze wole sam pogrzebac przy moto i miec z tego satysfakcje :) Nie chcem sie porywac z motyka na slonce, dlatego pytam Was o rady, bo macie wieksze doswiadczenie z moto niz ja i za wszystkie wielkie DZIEKI :) Powiedzmy, ze odpuszcze sobie zakuwanie tego lancucha i bede chcial zalozyc zakuty, mozecie podac jakies linki do sciagacza magneto, ktorego moglbym uzyc przy demontazu? Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”