Rozmiar tłoka CRF 450

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
bossmen
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 28 lis 2011, 19:22
Motocykl: RM-Z 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DB
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bossmen » sob, 11 lut 2012, 19:10

Cześć wszystkim!
Mam takie pytanie,musze kupić tłok do mojej CRF 450 i zastanawiam sie nad PRO CIRCUIT HIGH COMPRESSION,ale z tego co wiem te tłoki są tylko w nominale i tu jest pytanie czy będzie pasował?,mój tłok który był w mojej CRF-ie to vertex selekcja B 95.96 wymiaru cylindra nie znam ale jest praktycznie bez zużycia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bandogge1980 » ndz, 12 lut 2012, 12:34

Zmierz cylinder, co to znaczy ze nie ma zadnego zuzycia? Po czym to wywnioskowałes? Na oko? Skoro ktos wsadził tłoka Vertex sel. B to w najlepszym wypadku cylinder ma przepracowane dwa tłoki - seryjny oraz tego Vertexa (kto wie czy nie wiecej) i jezeli ktos wsadzil selekcje B to około setki odchyłki wymiarowej od nominału juz miał, a nie wiadoma ile ma teraz. Bez pomiaru naprawa bedzie bezcelowa.
Tel: 792 808 123

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: tomasz12 » ndz, 12 lut 2012, 12:50

" Bez pomiaru naprawa bedzie bezcelowa."

Zgadzam się z przedmówcą, naprawę trzeba zacząć od pomiaru cylindra. Rodzaj tłoka, który chcesz zastosować, w dużym stopniu skraca żywotność korbowodu, łożysk wału oraz zaworów. Osobiście bym odradzał takich zabiegów w kilkuletnim motocyklu.

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: kamil250 » ndz, 12 lut 2012, 12:54

tomasz12 pisze:" Rodzaj tłoka, który chcesz zastosować, w dużym stopniu skraca żywotność zaworów.
A to ciekawe :shock: możesz coś więcej o tym powiedzieć?
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Autor tematu
bossmen
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 28 lis 2011, 19:22
Motocykl: RM-Z 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DB
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bossmen » ndz, 12 lut 2012, 15:48

cylinder był mierzony pod względem owalizacji oraz zużycia (góra,dół) niestety nie podano mi wymiaru
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Autor tematu
bossmen
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 28 lis 2011, 19:22
Motocykl: RM-Z 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DB
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bossmen » pn, 13 lut 2012, 08:42

Właśnie wróciłem z ponownego pomiaru u innego fachowca,więc rozmiar cylindra to 95.99 w każdym punkcie,natomiast tłok ma zużycie 0.01 czyli jego rozmiar to 95.95,więc o co tu chodzi?
Dodam że problem jest taki,że zdecydowałem sie na wymiane tłoka bo silnik nie ma kompresji,kompresja ucieka pod tłok i wypycha ją tym dolnym kanałem olejowym do lewej części silnika,głowica jest szczelna,luz na pierścieniu jest taki jak ma być,więc teraz juz zgłupiałem,co może być przyczyną?
13022012347.jpg
pierścień
13022012347.jpg (75.22 KiB) Przejrzano 11006 razy
13022012347.jpg
pierścień
13022012347.jpg (75.22 KiB) Przejrzano 11006 razy
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: tomasz12 » pn, 13 lut 2012, 10:45

Jeśli pomiary zostały wykonane prawidłowo, to dziwne jest że się ten cylinder nie zatarł, wówczas gdy ktoś zakłada tłok z luzem 0.03. W tym motocyklu luz montażowy przy stosowaniu tłoków innych niż fabryczne wynosi 0.05 – 0.06. Układ pierścieni też nie jest bez znaczenia, niestety jak już je pozdejmowałeś z tłoka to nie sprawdzisz czy były założone poprawnie.
Moim zdaniem albo coś pokręciłeś z tymi wymiarami, albo osoba, która wykonywała pomiar się do tego nie przyłożyła. Cylinder był albo zmarznięty „na kość” albo podczas regeneracji cylindra (nikasil), nie został on prawidłowo honowany.

Autor tematu
bossmen
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 28 lis 2011, 19:22
Motocykl: RM-Z 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DB
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bossmen » pn, 13 lut 2012, 15:53

tomasz12 pisze:Jeśli pomiary zostały wykonane prawidłowo, to dziwne jest że się ten cylinder nie zatarł, wówczas gdy ktoś zakłada tłok z luzem 0.03. W tym motocyklu luz montażowy przy stosowaniu tłoków innych niż fabryczne wynosi 0.05 – 0.06. Układ pierścieni też nie jest bez znaczenia, niestety jak już je pozdejmowałeś z tłoka to nie sprawdzisz czy były założone poprawnie.
Moim zdaniem albo coś pokręciłeś z tymi wymiarami, albo osoba, która wykonywała pomiar się do tego nie przyłożyła. Cylinder był albo zmarznięty „na kość” albo podczas regeneracji cylindra (nikasil), nie został on prawidłowo honowany.
Pomiar był wykonywany w profesjonalnym zakładzie,więc myśle że był wykonany prawidłowo,co do pomiaru jest taki jak napisałem nic nie jest pokręcone,cylinder w momencie pomiaru miał niską temperature ale nie zmarznięty na kość,leżał całą noc w temp. około -2, potem 10 min w samochodzie i pomiar,co do regeneracji nikasila to niestety nie mam pojęcia bo ja w takim stanie kupiłem ten motor i nie znam jego przeszłości.
Rozebrałem cylinder bo silnik nie miał kompresji i byłem przekonany że winny bedzie tłok,bo przy ściągniętej lewej pokrywie silnika,podczas kopania dmucha strasznie z kanału olejowego który idzie do wału i jednocześnie cylindra i tłoka od spodu,więc wydawało mi sie że kompresja właśnie tam ucieka przez tłok.
Gdzie szukać utraty kompresji? Głowica zawory są szczelne nie puszczają nic,pozostają jeszcze luzy na zaworach,na wydechowych na pewno jest dobrze,ale na ssących sprawdzenie jest troche utrudnione,bo ciężko tam wsadzić szczelinomierz,acha i jeszcze na zaworach wydechowych jest małe urządzenie,wygląda na jakiś dekompresor czy coś i widze że tam jest śruba regulacyjna,ale jej nie ruszałem bo nie wiem co to jest!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: Mohus » pn, 13 lut 2012, 23:28

Według mnie pomiar do kitu, bo wyszło że masz mniejszy cylinder jak nominał. Weź cylinder na dobę do domu żeby złapał normalnej temp,to samo tłok. Następnie zawieź to zakładu aby pomierzyć, w samym zakładzie przed pomiarem, tez wypadało by dać częściom złapać temperatury pokojowej

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: tomasz12 » pn, 13 lut 2012, 23:44

A jaką masz w ogóle kompresję? , robiłeś pomiar?

Autor tematu
bossmen
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: pn, 28 lis 2011, 19:22
Motocykl: RM-Z 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: DB
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: bossmen » wt, 14 lut 2012, 08:02

Pomiar był robiony dobrze tylko cylinder miał około -2 stopnie więc mógł wyjść tak jak wyszedł,ale nawet jeżeli tłok będzie luźniejszy to nie ma takiej opcji żeby kompresja była 1 bo taka była jak mierzyłem a mierzyłem dobrze (wyprzedzając pytanie),luz między końcami pierścienia w cylindrze jest 0,4mm,pozostaje złożyć wszystko na nowe uszczelki i dokładnie sprawdzić luzy na zaworach!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rozmiar tłoka CRF 450

Post autor: Mohus » wt, 14 lut 2012, 09:59

Czyli pomiar jest przekłamany, cylinder ma mieć temp pokojową przy mierzeniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”