Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kaczy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 11 sty 2012, 12:58
Motocykl: RMZ 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: kaczy » pn, 16 sty 2012, 19:21

Witam! Na początek: pisze mój pierwszy post na tym forum i od razu proszę o nie opieprzanie mnie z góry ;) Szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ;/
Posiadam od niedawna Suzuki Rmz 450. Jeśli chodzi o serwis motocykli ogólnie mam małe pojęcie dlatego stwierdziłem, że napiszę tutaj i zapytam.

Problem polega na tym, że mam problem z odpalaniem, bo kopie kopie i po którymś razie w końcu idzie. Nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym, raz załapie za 2gim na zimno, potem ciężko na ciepłym. Następnym razem pale go i na zimnym łapie za -nastym, a na ciepło znowu za drugim. Nie ma reguły. Ale ogólnie ciężko pali w porównaniu do CRFy 250 kolegi, która praktycznie od strzała idzie. Pomyślałem sobie, że główna różnica jest w pojemności jednak 450 a 250 - 450 większa kompresja i trzeba ją porządnie kopnąć ale czy to jest aż tak duża różnica żebym nie mógł jej do końca zawsze kopnąć i dlatego nie idzie za każdym strzałem?

Chciałem zapytać co może być grane? Moto i tak pójdzie na sprawdzenie ale jeszcze nie wiem kiedy. Słyszałem coś też, że trzeba w tym modelu ustawiać rozrząd samemu co jakiś czas? Czy to prawda? No i oczywiście regulacja zaworów, która będzie ale czy to też jest powodem, że ciężko pali?

Najbardziej interesują mnie opinie osób, które posiadają lub posiadały ten model i podpowiedziałyby mi na co jeszcze warto spojrzeć w tym modelu.
Opinie reszty użytkowników również mile widziane ;)

253barek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 320
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: 253barek » pn, 16 sty 2012, 20:13

kiedy ostatnio ustawiałeś zawory?

bartek 16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:47
Motocykl: yzf 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: bartek 16 » pn, 16 sty 2012, 20:20

Moim zdaniem zawory do regulacji,a filtr powietrza w jakim masz stanie?

253barek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 320
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: 253barek » pn, 16 sty 2012, 20:37

no zawory raczej na pewno
opisz co kiedy robiłeś kiedy regulowałeś zawory, czyściłes gaźnik, myłeś filtr

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: Mateusz_MX » pn, 16 sty 2012, 20:53

Przede wszystkim musisz ustawić kick-starter w odpowiedniej pozycji. Masz tam dekompresator? Jeżeli tak, to przed właściwym "kopnięciem" powinieneś "przepłukać" komorę spalania i zassać świeżej mieszanki - zaciągasz deko, przekopujesz raz na nim, następnie luzujesz deko, ustawiasz kick-starter w górnej pozycji aż poczujesz moment oporu. Wtedy energicznie "kopiesz" i powinien zagadać od strzała. Jeżeli ta metoda nie poskutkuje, luzy na zaworach oraz gaźnik (dysze) do inspekcji - chociaż i tak zalecam to uczynić. Pozdrawiam
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: tomasz12 » pn, 16 sty 2012, 21:23

Mateusz dobrze mówi, musisz opanować odpalanie.

Autor tematu
kaczy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 11 sty 2012, 12:58
Motocykl: RMZ 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: kaczy » wt, 17 sty 2012, 02:06

Mateusz_MX: tą metodę już ostatnio wyczaiłem ;)
No i jest w zasadzie lepiej bo częściej pali ale i tak wydaje mi się że to jeszcze nie to..

Co do filtra był prany ostatnio i nasączany więc raczej nie powinno być problemu, jest po prostu świeży. Z świecą też raczej luz bo sprawdzałem i iskra leci, więc też ok.

Jak pisałem moto u mnie świeże i idzie na sprawdzenie co tam w ogóle w nim siedzi ;)
Ale z tymi zaworami podjadę gdzieś niedługo, zapytam jeszcze o gaźnik i jak będzie luz dam znać.

Za info dzięki! Jeszcze miałbym prośbę gdyby przypadkowo trafił tu jakiś użytkownik ww modelu chętnie dowiem się paru ciekawych rzeczy/spostrzeżeń na temat moto.

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: Big » wt, 17 sty 2012, 09:37

Pomimo chaotycznego opisu , to jednak wszytkowskazuje na to ,że ewidentnie zawory.

majstertorzu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 1 mar 2012, 22:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 450 2005 odpalanie - dziwna sprawa

Post autor: majstertorzu » pt, 2 mar 2012, 15:11

witam serdecznie ogółem chciałem sie podłączyć pod temat
szukam czegos w las wiem wiem zjedziecie mnie ze rmz 450 na tor tak do endurowania nie ...
mianowicie moze trafic sie okazja rmz 450 z 2005r koleś nie chce dużych pieniędzy
i do tego wiem co trzeba w nim zrobić .
Ogółem moto smiga rwie jak dzikie lecz własciciel z racji ze szmalowny przed sezonem oddał je na przegląd regulacje i wymiane płynów i filtrów mechanik powiedział mu ze remont trzeba zrobić ..
stwierdził ze zawory do wymiany i tłok tez juz by trzeba było zrobić i jakies tam drobne sprawy
koszt wycenił ze zamknie sie ok 4tyś własciciel przestraszony kosztem utrzymania motoru chce go sprzedać
i wraca na stare smieci czyli do 2suwa
moje pytanie czy wymieniał ktos zawory w tym rmz 2005r jaki to koszt ? (czuje ze mechanik próbuje naciągnąć faceta bo wie ze ten jest szmalowny)
ogółem moze wypowiedzieć sie ktos kto posiada badz miał okazje jezdzic czy naprawde to tam awaryjne moto ?
i czy ktos ma serwisówke chciałbym poczytac co ile co trzeba robic ... podobnie jak w innych wyczynach czy częsciej ??
miałem wr 426 i jakos nie było tragedii olej i filtry co 10mth i motor smigał bez awarii długo sie nim cieszyłem
jak jest z suzuki ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”