dekompresatorrrrr

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
P!T
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 15 paź 2006, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: czernichów pod krakowem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

dekompresatorrrrr

Post autor: P!T » czw, 15 mar 2007, 07:50

witam,Pomużcie!! mam od niedawna yamahe 250 4t, mechanik zmienił mi linke dekompresatora i jak prubuje zapalic to jak nawet leko nacisne dzwignie dekompresatora to odrazu jest luz i leeko chodzi kopka startera czyli kij go a nie pali... a bez dekompresatora wiecie sami jak sie zapala..., jak go kupiłem to na starej lince lekko dzwignie dekompresatora nacisnołem to wmiare leeko kopałem i palił a żeby przedmuchać świece musiałem cały wcisnąć! a do zapalania leeko i fajnie lekko palił. co mam zrobić ? dasie to jakoś wyregulować??? żeby dekompresator puszczał troche przy zapalaniu a nie odrazu całkiem lekko mi starter chodził i nie palił??? Pomuzcie , dopiero poznaje 4t wiec moze coś zle robie??? pozdro help :?
prosze o kontakt ludzi interesujących sie motocrossem i enduro z okolic krakowa w celu ostrej wspulnej jazdy...

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: dekompresatorrrrr

Post autor: BaRy » czw, 15 mar 2007, 08:07

P!T pisze:witam,Pomużcie!! mam od niedawna yamahe 250 4t, mechanik zmienił mi linke dekompresatora i jak prubuje zapalic to jak nawet leko nacisne dzwignie dekompresatora to odrazu jest luz i leeko chodzi kopka startera czyli kij go a nie pali... a bez dekompresatora wiecie sami jak sie zapala..., jak go kupiłem to na starej lince lekko dzwignie dekompresatora nacisnołem to wmiare leeko kopałem i palił a żeby przedmuchać świece musiałem cały wcisnąć! a do zapalania leeko i fajnie lekko palił. co mam zrobić ? dasie to jakoś wyregulować??? żeby dekompresator puszczał troche przy zapalaniu a nie odrazu całkiem lekko mi starter chodził i nie palił??? Pomuzcie , dopiero poznaje 4t wiec moze coś zle robie??? pozdro help :?
Była o tym mowa na forum więc poszukaj.

Trochę nie kminie tego co piszesz.
Ponieważ ręczny dekompresator w Yamahach jest po to aby tłok można było ustawić w odpowiednim miejscu , przynajmniej tak było w mojej. ;)


Zrób tak: nie dotykając manetki gazu ani dekompresatora naciskaj kopką aż do momentu kiedy kompresja nie pozwoli iść dalej.
Wtedy delikatnie tyknij dzwigienką dekompresatora i przejdź punkt oporu tylko o jakieś 2cm.
Zamykasz dekompresator kopką wracasz na góre i dynamicznie kopiesz w całym zakresie ruchu.

Jak masz sprawne moto to musi w ten sposób zapalić :!:


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

Autor tematu
P!T
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 15 paź 2006, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: czernichów pod krakowem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

hm

Post autor: P!T » czw, 15 mar 2007, 08:26

dzinki za rade sprubuje tak zrobić...mówisz zę nie kumasz co napisałem?he
też niemam doświadczenia z 4t ale wcześniej na starej lince dekompresatora lekko wciskałem i wmiare lekko kopka chodzila i odpalałem a całkiem jak wcisnołem to kopka całkiem lekko chodziła tzw. przedmuchiwanie, a teraz lekko wcisne i odrazu luzno starter chodzi a nie pali....moze ja nie umiem..>?pozdro
prosze o kontakt ludzi interesujących sie motocrossem i enduro z okolic krakowa w celu ostrej wspulnej jazdy...

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: hm

Post autor: BaRy » czw, 15 mar 2007, 08:52

P!T pisze:dzinki za rade sprubuje tak zrobić...mówisz zę nie kumasz co napisałem?he
też niemam doświadczenia z 4t ale wcześniej na starej lince dekompresatora lekko wciskałem i wmiare lekko kopka chodzila i odpalałem a całkiem jak wcisnołem to kopka całkiem lekko chodziła tzw. przedmuchiwanie, a teraz lekko wcisne i odrazu luzno starter chodzi a nie pali....moze ja nie umiem..>?pozdro
Poprzednio poprostu udawało Ci się, że dekompresator pozwalał na swobodne kopanie i jednocześnie odprężał na tyle mało, że moto jakoś zapalało.
Ale to jest takie wiesz chybił trafił i nikt z powrotem tego nie ustawi.
Jak chcesz automatyczny dekompresator to kup moto które ma takie cuś: KTM 4T Honda 4T i wtedy o dźwigienkach zapominasz. ;)

Dlatego narazie próbuj tak jak pisałem.


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

Dlugi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 367
Rejestracja: pn, 6 mar 2006, 19:22
Motocykl: Ćwiara YZF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: przed toba #2
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Dlugi » czw, 15 mar 2007, 13:10

dobrze BaRy pisze tak sie pali kazdego czterokapa po przelamaniu na dekompresorze ladujesz z calej sily w kopniak i ma gadac :wink:
www.INTER-CROSS.pl ----> najlepsze marki w jednym miejscu

BÓG, HONOR, MOTOCROSS

SKLEP MX _________ALLEGRO ________FIRSTRACING ________RISK RACING

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » czw, 15 mar 2007, 14:41

Do yz też są autodekompresatory, kosztują 140 $ za sztukę :) (bo to cały wałek tuningowy jest).

Pozdro

rg166
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 173
Rejestracja: śr, 27 wrz 2006, 20:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wschowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: rg166 » czw, 15 mar 2007, 19:44

Z tego co się orientuję to yamaha ma automatyczny dekompresator, a dźwigienka po lewej stronie na kierownicy to ciepłe ssanie. Jak jestem w błędzie to proszę mi wytłumaczyć :D

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » czw, 15 mar 2007, 19:45

od 03 tak jest ale wczesniej nie :wink:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Autor tematu
P!T
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 15 paź 2006, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: czernichów pod krakowem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: P!T » pt, 16 mar 2007, 06:58

właśnie, od 2003 rocznika jest dekompres.. automatyczny a wcześniejsze mają po lewej stronie kierownicy, obok klamki sprżęgła
a ciepłe ssanie jest obok zwykłego na gazniku...
jak ktoś ma yamahe 2504t 2001r to niech sie podzieli doświadczeniami co do palenia tej maszyny...Pozdro
prosze o kontakt ludzi interesujących sie motocrossem i enduro z okolic krakowa w celu ostrej wspulnej jazdy...

dymek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:15
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: dymek » ndz, 18 mar 2007, 12:40

jam mam yz400f i milem taki sam problem musisz popychac kopniak az do momentu w ktorym stanie nacisnij odprerznik przesun kopniak 3cm w dol pusc kopniak do gory i kopnij musi zapalic u mnie pali za kazdym razem pozdro

Autor tematu
P!T
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 15 paź 2006, 20:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: czernichów pod krakowem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: P!T » ndz, 18 mar 2007, 17:47

dzienki Panowie za dobre rady:-) pali od kopa Pozdro :twisted:
prosze o kontakt ludzi interesujących sie motocrossem i enduro z okolic krakowa w celu ostrej wspulnej jazdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”