PRZESTROGA korbowód FLYWAY straszne scierwo!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

PRZESTROGA korbowód FLYWAY straszne scierwo!

Post autor: bandogge1980 » pn, 26 gru 2011, 14:38

Witam! Chciałbym przestrzec przed montazem korb firmy FLYWAY (rzekomo Amerykanskiej firmy z tradycjami produkujących korby na Tajwanie w tej samej fabryce co korby Hot Rods - informacja pracownika wielkiej hurtowni motocyklowej wszystkim doskonale znanej której nazwy nie napisze zeby nie robic antyreklamy).

Dzis w motocyklu KTM EXC 450 korba FLYWAY urwała sie w połowie i totalnie zniszczyła silnik. Korba byla wymieniana w połowie pazdziernika wraz z oryginalnymi łozyskami na wał, kolega zrobił na niej niecałe 1300km. Zaznaczam ze nic nie wrózyło awarii (zadnych wibracji, niepokojących dzwięków itp). To juz drugi przypadek w ostatnim czasie gdzie po krótkim przebiegu rozwaliła sie korba Flyway, w poprzedniej po niecalych 10 godzinach pracy pekł koszyk lozyska stopy korbowodu i rolki latały po całym silniku.

Jako ciekawostke znalazłem "Amerykanską" (Chinską) firme Flyway i jej fabryki "na Tajwanie" (w Chinach) :

http://www.trademarkia.com/flyway-77670105.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chongqing

Mysle ze korby są robione w jednej fabryce ale nie z Hot Rodsem tylko z gwozdziami do papy i czesciami do chinskich jednorazowych poketbików.
Tel: 792 808 123

Luki18
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: ndz, 10 paź 2010, 11:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PRZESTROGA korbowód FLYWAY straszne scierwo!

Post autor: Luki18 » pn, 26 gru 2011, 16:22

A gdzie takie coś idzie kupić bo ja nawet o korbowodach tej firmy nie słyszałem i jaka cena? (na allegro wpisuje FLYWAY i nic mi nie wyświetla) ale dobrze, że mamy takich ludzi którzy lubią przyoszczędzić (bo pewnie cena za korbowód była niższa niż inne dobre zamienniki) więc wiemy co to warte. A jak wiadomo oszczędny dwa razy płaci chyba że się mylę i cena była porównywalna do dobrych zamienników, a jak była z najniższej półki cenowej to podziękuj koledze i pozdrów.

Awatar użytkownika
Autor tematu
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PRZESTROGA korbowód FLYWAY straszne scierwo!

Post autor: bandogge1980 » pn, 26 gru 2011, 20:28

Kosztował mniej wiecej tyle co Hot Rods tyle ze nie mieli Hota na stanie wiec wysłali ten niby jakosciowo taki sam. Za kilka dni bedziemy rozbierac silnik i próbowac go reklamowac to napisze z jakim efektem. Silnik ma dziure takze kartery, cylinder i wałek wyrównowazający do wyrzucenia, wał tez pewnie przekoszony takze kosztów bedzie ponad 5 tys. Masakra!! :/
Tel: 792 808 123

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: PRZESTROGA korbowód FLYWAY straszne scierwo!

Post autor: trak » ndz, 1 sty 2012, 22:51

Napisz mi kolego na PW gdzie kupiles ta korbe.
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”