cr 250 blachy wału

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
krzysiek16-18
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 7 gru 2010, 17:12
Motocykl: tm80 yzf 250 cr 250 crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cr 250 blachy wału

Post autor: krzysiek16-18 » czw, 8 gru 2011, 18:10

mam problem z blachami wału , koleś wymieniał korbę i nie umiał zamontować blach wiec zaklepał je młotkiem, blacha jedna się urwała i zblokowało silnik na szczęście na bardzo wolnych obrotach i nic nie zniszczyło i mam pytanie czy po wymontowaniu tych blach motocykl nie zmieni pracy silnika chodzi mi o to czy pedzie miał pełne obroty i czy będzie się wkręcał na obroty tak aby nie przeszkadzało to w jeździe

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: cr 250 blachy wału

Post autor: andy2208 » czw, 8 gru 2011, 18:21


Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: cr 250 blachy wału

Post autor: piotrgurski » czw, 8 gru 2011, 23:48

Wycinaj te blachy tylko szybko i bez zastanawiania bo spotka Cię to samo co mnie :!:







Wał korbowy został ale tłok, korba i cylinder do wymiany.
Jeżeli ktoś zauważy że np przy wymianie tłoka jest on cały podziurkowany jak by jakaś mała kuleczka się dostała lub inne ciało obce to jak to mawiał Ks Natanek "WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE" to własnie zaczyna rozlatywać się ten wał a te wgniotki to sygnał że trzeba naprawić. Nie dajcie sobie wmówić że te blachy muszą być :!: Ja w swoim ich nie miałem jak narobiły szkody i moto chodziło chyba najlepiej jak tylko mogło. Nic nie drżało, wibrowało, pukało, rozkręcało się itp itd jak mi to wróżyli.
ADV/Adventure

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cr 250 blachy wału

Post autor: jac » śr, 28 gru 2011, 11:11

Witajcie!temat lekko stary ale znalazłem fotke z wałem od cr250 po kilku tak kilku godzinach.Nowiutki wisecco(nade in china).Sam go wyciągałem z pudełka i zakładałem do moto.
Jak widać nie polatał zbyt długo :shock:
Tej samej firmy wał do yz250 tyle że made in taiwan pochodził i rozkręciły się plastykowe przeciwwagi(tu kolega w pore coś tam usłyszał) I rozebraliśmy silnik a tam śrubeczki trzymające te przeciwwagi luuuzne że palcami dało sie je poruszac
Sprawa zakończyła sie tak,że po reklamacjach w Stanach chłopaki dostali nowe wały i po tłoku na otarcie łez :lol: :cry: ,tyle że pokryli przesyłke
Oczywiscie te nowe wały poszły na Ebay,a w silikach siedzą Proxy i jest ok
Komentarze pozostawiam dla Was



Uploaded with ImageShack.us

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”