Spawanie aluminium - kopniak yz ???

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
Wachovsky
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: kx250f '06
Styl jazdy: Motocross
Status : Offline

Spawanie aluminium - kopniak yz ???

Post autor: Wachovsky » wt, 1 lis 2011, 18:18

Koledzy chciałem zapytac czy ktos spawał kopke do swojego motoru i czy takie spawanie zdaje egzamin.
Pytam, ponieważ złamała mi sie kopka i dałem do spawania ale po założeniu pękła po pierwszym kopnięciu.
Czy to jest jakieś specjalne aluminium czy poprostu spawacz był partaczem?

Awatar użytkownika
kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: Cr125'05

Re: Spawanie aluminium - kopniak yz ???

Post autor: kl06g12 » wt, 1 lis 2011, 19:44

Wachovsky pisze:Koledzy chciałem zapytac czy ktos spawał kopke do swojego motoru i czy takie spawanie zdaje egzamin.
Pytam, ponieważ złamała mi sie kopka i dałem do spawania ale po założeniu pękła po pierwszym kopnięciu.
Czy to jest jakieś specjalne aluminium czy poprostu spawacz był partaczem?
Ja w swojej spawałem i skończyło się na tym że kupiłem nową. Moją pękła przy samym wałku, po spawaniu chodziła jakiś tydzień z tym że trzeba było bardzo delikatnie kopać. Potem to już dałem sobie siana jak musiałem motor na pych palić bo się zacięła i nie dało się jej otworzyć.

Awatar użytkownika
Mosiek96
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: Kawasaki kx 80.

Post autor: Mosiek96 » wt, 1 lis 2011, 21:16

Ja swoją spawałem około 3miesiące tyle że zgubiłem górną część co odleciała i zrobiłem prowizorkę.
Kawałek śruby , Główkę uciąć ładnie wyszlifować , Kopke wyszlifować , i na śrubie zrobić kawałek prostej tak żeby nie było okrągłego. Pospawałem z bratem i trzyma się :) Może nie za ładnie wygląda ale zdaje swoją role.
P.S Nie wiem czy to aluminowa kopka. Rame crossa nie mam aluminium , nie wiem jak z kopką. Jak coś mogę porobić zdj i ci wysłać na Email.

Awatar użytkownika
solaris
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Kontakt:

Post autor: solaris » śr, 2 lis 2011, 00:04

Kiedyś spawano mi sety w motorze, subramę, mocowanie zacisku - i nigdy nie pękło a cały czas moto było w eksploatacji. Jeśli chodzi o spawanie aluminium to trzeba mieć do tego wiedzę i odpowiedni sprzęt.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”