Kawasaki klx 250r - ostry dym z wydechu

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
damian8178
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 22 sie 2011, 15:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki klx 250r - ostry dym z wydechu

Post autor: damian8178 » wt, 23 sie 2011, 19:13

Cześć. Jestem nowy na forum i na początku chciał wszystkich przywitam.
Jestem od niedawna posiadaczem kawasaki klx 250 i jego przypadłość jest taka ze bardzo mocno dymi. Cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=2og5RD1VWYI tyle ze teraz wymieniłem olej i deczko lepiej. Nie wiem czy muszę juz wymieniać tłok czy może regulacja gaźnika i zaworów by pomogła. Nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z 4t i nie wiem czy to jest spowodowane. A boje się ze jak oddam do serwisu do gość mnie będzie chciał naciągnąć na kasę i powie ze pół silnika jest do wymiany. Dodam ze zalałem świeży olej wczoraj i było tak 4/5 okienka, przejechałem ze 35km i jest tak z polowe okienka.
Druga sprawa to taka ze jak ostygnie pali z 1-2 kopa a przejadę o,5km zgaszę to ciężko go odpalić dobiero jak lekko ostygnie. nie wiem czy to może być wina świecy? Czy czego innego?

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki klx 250r - ostry dym z wydechu

Post autor: jac » ndz, 28 sie 2011, 12:26

Czesc.
Nie chce Cie martwic ale ten silnik jest do remontu i jak nie masz doswiadczenia to oddaj do dobrego warsztatu
Z tego co sie orietuje to w tych sprzetach glowice czesto padaja
I masz klopoty z odpaleniem bo zalewa go olejem :(

Autor tematu
damian8178
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 22 sie 2011, 15:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki klx 250r - ostry dym z wydechu

Post autor: damian8178 » ndz, 28 sie 2011, 13:29

Juz podjąłem decyzje ze moto idzie na serwis. Tylko terza problem bo nigdzie nie moge dostać tłoka i pierścieni w miarę dobrej cenie (do 600zł) są tylko oryginalne za 800zł, może wiecie gdzie mogę dostać dobrego zamiennika? Dodam ze do klx 300 sa praktycznie wszędzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”