słabo idzie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
dparek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 17 kwie 2010, 09:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

słabo idzie

Post autor: dparek » pt, 22 lip 2011, 17:42

witam.mam motor suzuki rm 125 i mam taki problem że.
jak chce ruszyć pod górkę to muszę na całym gazie i motor jak rusza robi buuuu i potem ledwo co się zbiera gaznik czyściłem dodam ze jak jest na wolnych obrotach na luzie i jak dam cały gaz to mi nic nie przerywa i wkręca się ładnie.tylko to mnie wkurza ze jak chce ruszyć pod jakąś górkę to strasznie ciężko mi rusza..nawet na trawie jak jest mokro i ruszam i chce zbrusić pole to nie mogę od razu bo ciężko mu się zebrać...ale jak już wejdzie na obroty to jest ok.byłem u mechanika i powiedział mi ze motor ten chodzi gożej niż rm 85..a jak sprawdzaliśmy kompresje wynosiła 9,5 do 10....prosze o pomoc..

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: kl06g12 » pt, 22 lip 2011, 18:12

dparek pisze:witam.mam motor suzuki rm 125 i mam taki problem że.
jak chce ruszyć pod górkę to muszę na całym gazie i motor jak rusza robi buuuu i potem ledwo co się zbiera gaznik czyściłem dodam ze jak jest na wolnych obrotach na luzie i jak dam cały gaz to mi nic nie przerywa i wkręca się ładnie.tylko to mnie wkurza ze jak chce ruszyć pod jakąś górkę to strasznie ciężko mi rusza..nawet na trawie jak jest mokro i ruszam i chce zbrusić pole to nie mogę od razu bo ciężko mu się zebrać...ale jak już wejdzie na obroty to jest ok.byłem u mechanika i powiedział mi ze motor ten chodzi gożej niż rm 85..a jak sprawdzaliśmy kompresje wynosiła 9,5 do 10....prosze o pomoc..
W 2t poprzez sprawdzenie kompresji nie dowiesz się w jakim stanie jest tłok, ze względu na kanały w cylindrze. Oprócz czyszczenia próbowałeś regulować gaźnik ? Sprawdź czy zawór wydechowy nie jest przypadkiem cały czas otwarty i czy pracuje tak jak należy. Kiedy ostatnio wymieniałeś tłoka ? Jeżeli nie wiesz ile ma mth to lepiej sprawdź chociaż w jakim jest stanie a jeżeli fundusze Ci na to pozwalają to wymień go na nowy. Znajdź w internecie bądź na forum manual do swojego motocykla i sprawdź ustawienia gaźnika.

Pozdrawiam

Szymeon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 54
Rejestracja: ndz, 29 cze 2008, 20:38
Motocykl: RMZ 250 K4
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: Szymeon » pt, 22 lip 2011, 18:56

to małe masz sprezanie ja jak mierzyłem w secie to koło 12-13 bar
było CR 125 99
yzf 250 03
kxf 450 06
jest Rmz 250 k4

Autor tematu
dparek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 17 kwie 2010, 09:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: dparek » pt, 22 lip 2011, 21:15

gaznik jest na 100% dobrze ustawiony.ok będe ściągał silnik i sprawdzę tłoka i cylinder.a jak patrzyłem na tłoka po sćiągnięciu dyfuzora to ma on koło pierścionka takie zacieki brązu tłok był wymieniany z rok temu kupiłem go od młodego mechanika podobno był dotarty.a byłem w serwisie kawasaki to gość się na nim przejechał i powiedział mi ze chodzi gorzej nisz rm 85.mówił mi żebym bez tłumnika sprawdził jak chodzi bo mógł być zatkany i chodzi tak samo.a zaworek się otwiera i chodzi dobrze ...a co do tłoka to mi się wydaje ze morze on mi puchnąć od tego ze żle dopasował tłoka do cylindra???
albo ze wsadził tam lipnego tłoka??

Autor tematu
dparek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 17 kwie 2010, 09:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: dparek » pt, 22 lip 2011, 21:15

gaznik jest na 100% dobrze ustawiony.ok będe ściągał silnik i sprawdzę tłoka i cylinder.a jak patrzyłem na tłoka po sćiągnięciu dyfuzora to ma on koło pierścionka takie zacieki brązu tłok był wymieniany z rok temu kupiłem go od młodego mechanika podobno był dotarty.a byłem w serwisie kawasaki to gość się na nim przejechał i powiedział mi ze chodzi gorzej nisz rm 85.mówił mi żebym bez tłumnika sprawdził jak chodzi bo mógł być zatkany i chodzi tak samo.a zaworek się otwiera i chodzi dobrze ...a co do tłoka to mi się wydaje ze morze on mi puchnąć od tego ze żle dopasował tłoka do cylindra???
albo ze wsadził tam lipnego tłoka??

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: sebek1516 » pt, 22 lip 2011, 22:50

Albo drewniany tłok albo idź dalej z domysłami ;)
On tak od początku chodził?
Takie padło kupiłeś?
Sprawdź dysze zgodnie z serwisówką, ustaw gaźnik pod serwisówkę.
A jak i tłok CI nic nie powie to zrób foty.
W ostateczności serwis ale nie autoryzowany bo wylecisz z kasą ostro ;)
Znajdź kogoś pomiędzy szwagrem który coś kiedyś robił a serwisem autoryzowanym.
Jakiś "serwis motocyklowy".
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: kl06g12 » pt, 22 lip 2011, 23:49

dparek pisze:gaznik jest na 100% dobrze ustawiony.ok będe ściągał silnik i sprawdzę tłoka i cylinder.a jak patrzyłem na tłoka po sćiągnięciu dyfuzora to ma on koło pierścionka takie zacieki brązu tłok był wymieniany z rok temu kupiłem go od młodego mechanika podobno był dotarty.a byłem w serwisie kawasaki to gość się na nim przejechał i powiedział mi ze chodzi gorzej nisz rm 85.mówił mi żebym bez tłumnika sprawdził jak chodzi bo mógł być zatkany i chodzi tak samo.a zaworek się otwiera i chodzi dobrze ...a co do tłoka to mi się wydaje ze morze on mi puchnąć od tego ze żle dopasował tłoka do cylindra???
albo ze wsadził tam lipnego tłoka??
Jeżeli sam nie wymieniałeś tłoka to tak na prawdę nie masz pewności kiedy był on wymieniony bo jak każdy wie są różni sprzedawcy i różne wały potrafią wciskać. Który rok tej RM ? Jaki jest kolor świecy po jeździe ? Cylinder jest na nicasilu czy ma tuleje żeliwną ? Tłok może puchnąć od złego spasowania, ale wtedy by się przegrzewał i raczej dostrzegłbyś wyraźne ślady (rysy) na tłoku a nie tylko brązowe zacieki (przedmuchy na pierścieniach świadczące o tym że tłok już trochę przeszedł).

Autor tematu
dparek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 17 kwie 2010, 09:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: dparek » sob, 23 lip 2011, 10:56

rok tej rm to 2001-2 tak jakoś.świeca ma kolor taki kawy z mlekiem.wydaje mi się ze na nicasilu jest. a co do tłoka to ma on tesz takie rysy małe ale dużo ich jest.dopiero od miesiąca tak zaczoł chodzić.

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: słabo idzie

Post autor: kl06g12 » sob, 23 lip 2011, 12:44

dparek pisze:rok tej rm to 2001-2 tak jakoś.świeca ma kolor taki kawy z mlekiem.wydaje mi się ze na nicasilu jest. a co do tłoka to ma on tesz takie rysy małe ale dużo ich jest.dopiero od miesiąca tak zaczoł chodzić.
Nie pozostaje nic innego jak rozebrać moto skoro nawet nie wiesz czy masz tuleje czy nicasil to znaczy że tłok ma X przebiegu przy okazji sprawdź dobrze korbowód a najlepiej to oddaj wszystko do mechanika niech on to zrobi. Rysy mogą być od nieczyszczonego filtra powietrza. Jeżeli dzieje się to od miesiąca to powinieneś już miesiąc temu usunąć usterkę a nie jeździć. Wymieniłeś od zakupu chociaż olej w skrzyni ? Zadzwoń do jakiegokolwiek salonu suzuki podaj nr ramy to przynajmniej się dowiesz który to rocznik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”