Jak nasaczac filtr?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jak nasaczac filtr?

Post autor: kotQ » pt, 22 lip 2011, 10:12

Witam:D chcialem sie zapytac jak mniej wieccej mam nasaczac filtr powietrza. Kiedy odbieralem moto to byl on tak zawalony ze ledwo co go domylem, ale moze tak musi byc? Chce dodac ze mam plyn w sprayu jbc:D

Jefrey_
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 357
Rejestracja: ndz, 12 lip 2009, 12:25
Motocykl: Cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Ligota k. Bielska-Bialej
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: Jak nasaczac filtr?

Post autor: Jefrey_ » pt, 22 lip 2011, 11:13

wystarczy troche forum przeszukac...... a nie nowy temat zakladac
---- viewtopic.php?f=3&t=169
Serwis zawieszenia Bielsko-B. okolice

rl-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 20:52
Motocykl: crf
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak nasaczac filtr?

Post autor: rl- » pt, 22 lip 2011, 12:33

to podobny temat wiec się podłącze.
Czy ktoś mi nasączy filtr? i umyje motor? bo mam olej do filtrów ale mi się nie chce. Mam tez karchera ale też mi się nie chce. Zapłacę za bilet PKP dla wolontariusza. Plizzz

a sory, zapomniałbym możecie mi mówić "kotQu"

(nie moglem się powstrzymać od nabicia tego posta, ale nie karmcie trola, a ty kotQ używaj wyszukiwarki bo naprawdę co 2 twój post to pytanie na które jest już odpowiedz na motox, pozdrawiam)

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak nasaczac filtr?

Post autor: kl06g12 » pt, 22 lip 2011, 12:51

amator pisze:1.Zdejmowanie filtra- po odkręceniu sruby mocującej i odsunięciu filtra od airboxa zakrywam jedna dłonia otwór airboxa a druga wyciągam filter
1. Filter myje w ciepłej wodzie zmieszanej z płynem do garów i 50 mililitrami benzyny.
2.Płukanie 3-5razy w czystej ciepłej wodzie lub do momentu kiedy w wodzie po płukaniu nie będzie już widac drobin piasku .
3.Suszenie nigdy kompresorem!!!!!!!!!!!! bo drobiny piasku wciskamy jeszcze głębiej między gąbki.gąbke susze naturalnie lub jesli mi sie spieszy stara suszarka do włosów od środka na zewnątrz. po wysuszeniu kilkakrotnie jeszcze wytrzepuje filter z drobin piasku
4 Olej polecam Twin Aira, Putoline, przy nasączaniu rzadkie jak woda przez co łatwo sie nasącza gąbka a po 1 godz odparowuje i robi się gęściejszy i nie spływa na dół jak Schell.
5.Nasączanie,zawsze wkładam gąbke do worka foliowego, żeby nadmiar oleju nie przeciekał między palcami na ziemię i olej rozprowadził sie równomiernie.
6.Po nasączeniu zakładam gąbke na koszyk i smaruje grubo smarem do łozysk warge tę która przylega do airboxa zeby lepiej uszczelniało.
7 montaz- przed montażem oczyszczam powierzchnie przylegania gąbki do boxa, poprzeczke oraz specjalnie wygiętym drutem z nawinieta na niego szmatką wnętrze boxa od kieruku gażnika do tyłu a także rurki na których opiera sie siedzenie , na których zawsze przy demontazu nakleja sie piasek z olejem. kiedy jestem pewien 100%czystości wkładam ostrożnie gąbkę i przykręcam lekko srubę. po załapaniu kilku obrotów gwintu trzeba ręka dookoła podepchnąc warge do wnętrza , zakręcic mocno śrube
7. na to wszystko zakładam zmoczony w wodzie "beret" dla wstępnego odebrania piasku. zmoczony w wodzie bo przy zakładaniu nie ubrudzi sie tak szybko w oleju z gąbki i będzie dłużej działał
8.Co każda jazde zdejmuje beret spryskuje płynem do mycia plastików (Lidl, Netto) i myje pod woda i mokry zakładam ponownie . obserwuje gąbke jak duzo pyłu juz przepuscił beret.
Tak uzytkowany filter wystarcza mi na 4 treningi w zależniości od warunków atmosferycznych.
Nawet najlepiej wymyty i nasączony filter nie daje bezpieczeństwa jeśli przy demontażu lub montażu filtra wpadna do środka boxa drobiny piasku i nie wyczyścimy ich stamtąd :drinkers:
Masz i nie grzesz już więcej ;)

Pozdrawiam

Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak nasaczac filtr?

Post autor: kotQ » pt, 22 lip 2011, 14:40

sorry ale nic mi to nie dalo. Chcialem sie tylko dowiedziec jak mocno pryskac na filtr. Czy ma byc klejacy bardzo mocno czy tylko wtedy kiedy lekko nacisne filtr?

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak nasaczac filtr?

Post autor: kl06g12 » pt, 22 lip 2011, 16:58

kotQ pisze:sorry ale nic mi to nie dalo. Chcialem sie tylko dowiedziec jak mocno pryskac na filtr. Czy ma byc klejacy bardzo mocno czy tylko wtedy kiedy lekko nacisne filtr?
Skoro to Ci nie pomogło to przynajmniej trzebabyło przeczytać temat który podesłał Ci Jefrey_ a znalazł byś tam:
Pasacio pisze:Big ma rację , sam korzystam z oleju w sprayu . Trzeba go psiknąć dużo i pougniatać filtr tak aby wszędzie się znalazł.
Big pisze:Ta jest . Lekko przycisnąc aby sie równo przesaczyło gaabke i nadmiar wyleciał.
A potem obowiązkowo musi to podeschnąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”