Wymiana tłoka Honda Cr 125 Kilka pytań.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
michal4211
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 12 lut 2011, 18:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wymiana tłoka Honda Cr 125 Kilka pytań.

Post autor: michal4211 » śr, 6 lip 2011, 22:04

Witam wszystkich forumowiczów.
Dzisiaj zabrałem się za wymianę tłoka w Hondzie Cr 125 , wszystko pięknie ładnie, tylko troszkę wiedzy brakuje i z tym właśnie zwracam się do Was. Szybko opowiem co w niej siedzi :
-Na cylinder wbita jest tuleja żeliwna na której przelatane zostały dwa tłoki ,z tym że na pierwszym nie całe 2 MH a na drugim około 20 MH. Nie jestem Pro i jeżdżę amatorsko, głownie hard enduro, kilka razy na torze motocross.Na pierwszym tłoku silnik się zatarł.
-Tłok Wossner, wcześniej Vertex
-Korba Hot Rods przelatały na nie wyżej wymienione tłoki.
Po ściągnięciu głowicy zobaczyłem coś takiego. Strasznie doklepana ale na razie nie mam kasy na nowa,czy jeszcze na niej polatam?

Dalej patrząc…

Bardzo niepokoi mnie ten nagar na tłoku, dziwnie tylko centralnie rozłożony, czy to normalne? Jeśli nie gdzie szukać przyczyny?
Gładź cylindra nie ma głębszych rys, w większości są to słabo wyczuwalne pozostałości zatartego tłoka.Dalej zobaczyłem strasznie porysowany tłok,w miejscach w których są wcześniej wspomniane pozostałości. Jak to oceniacie?







PS. Wszystkie wcześniejsze naprawy robione były u mechanika, za wymianę tłoka zabieram się pierwszy raz.
Z góry dzięki za pomoc :D

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wymiana tłoka Honda Cr 125 Kilka pytań.

Post autor: marek antczak » czw, 7 lip 2011, 22:04

Wg mnie to cylinder należy lekko przeszlifować ale naprawdę lekko ,nowy tłok i możesz jeździć dalej .dbaj o czystość filtra powietrza, myj go dokładnie i starannie go naoliwiaj

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wymiana tłoka Honda Cr 125 Kilka pytań.

Post autor: grayfox » czw, 7 lip 2011, 23:51

Tylko szlif + 0,50 i kolejny nadwymiar.
Pionowe rysy to albo syf w paliwie, lub go przytarło. Tłok masz biały więc wnioskuje iż mieszanka jest za uboga, pokaż jeszcze świece.
Głowica jest ok.

Autor tematu
michal4211
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 12 lut 2011, 18:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wymiana tłoka Honda Cr 125 Kilka pytań.

Post autor: michal4211 » pt, 8 lip 2011, 22:37

Dzięki za zainteresowanie się moim problemem. Dodaje zdj świecy. Jest czarna i lekko mokra. Jak sprawdzałem jakieś 5mh temu była sucha i miała kolor na elektrodzie jasnego brązu. Uboga w olej mieszanka chyba odpada robiłem ją w stosunku 1:30.


Pozdrawiam Michal :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”