Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Post autor: kotQ » pt, 17 cze 2011, 22:41

Musze zmienic naped w swoim kacie jednak zastanawiam sie jaki? Mam nowa zebatke 15z. na przod i aluminiowa na tyl renthala 45z. Jednak wydaje mi sie ze na tyl powinienem dac wieksza. Myslalem nad 15/52 bo wydaje mi sie ze jest to chyba najczesciej uzywany zestaw(moge sie mylic) Teraz mam 13/52 i tez jestem zadowolony ale jak mam juz ta zebatke 15 na przod to uzyje jej. Prosze jednak o pomoc w dobraniu lancucha. Nie wiem jaki jest teraz ale z tego co jest na nim wypisane to tylko napis Regina, nie wiem co to znaczy:D Prosze najlepiej podeslac linki z zestawem jaki powinienem zamontowac. O co chodzi z tymi zebatkami stalowymi/aluminiowymi? Ktore lepsze?

daromaniak
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: wt, 13 lip 2010, 09:35
Motocykl: KTM SX 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Post autor: daromaniak » pt, 17 cze 2011, 23:46

Regina to marka łańcucha, akurat nawet dobra. Polecam ci łańcuchy D.I.D lub CZ, eleganckie łańcuchy. Kup sobie jakiś o-ringowy i myślę, że będzie okey. Zębatki stalowe, a aluminiowe to różnica w wadze. Tobie raczej nie będą potrzebne takie różnice, ale czołowym zawodnikom tak. Ja w ktm miałem stalową zębatkę z tyłu, a ostatnio założyłem aluminiową i nie czuję różnicy. Takie dobre ustawienie to 13/48 13/49 ja na takich jeżdżę najczęściej i spokojnie latam na torze i po lasach. Firmy zębatek to np. Supersprox, renthal.

mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Post autor: mihal_91 » pt, 17 cze 2011, 23:52

Szukaj łańcuchów x-ringowych, żywotność takiego łańcucha jest wieksza od o-ring czy bezoringowego, musisz też zwrócić uwagę na to ile miejsca masz między karterem a łańcuchem żeby nie kupić za grubego łąńcucha. DID X-RING VT powinien pasować opis łańcucha w linku http://allegro.pl/naped-do-ktm-sx-exc-2 ... 13051.html ps. regina to firma łańcucha:) zębatki aluminiowe są na pewno lżejsze od stalowych, za to stal jest wytrzymalsza, jednak kupując zębatki dobrej firmy będą one wytrzymałe i lekkie, renthal to dobra firma pzdr;]

Autor tematu
kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Post autor: kotQ » sob, 18 cze 2011, 00:09

no dobra. Wiec chyba wezme ten lancuch dida x-ringowego do tego jakas zebatke aluminiowa bo i tak nie niszcze tak bardzo jak jest to w przypadku przednich:D. Dam przelozenie 15/52 i bedzie latanie. Dzieki za podpowiedz. Jak zakupie wszystko i troche polatam to postaram sie napisac cos nieco o takim kombo

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Naped KTM exc 400? jaki polecacie?

Post autor: Big » sob, 18 cze 2011, 13:21

Jak z 13-52 przejdziesz na 15 z przodu. To zrobisz extremalnie długie przełozenie , dobre na szose ale nie w teren.
Łańcuch kupx-ring , DiD 520 VX np.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”