Yamaha YZ 250 2001r /Przednie zawieszenie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
fryzjer
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: śr, 19 sty 2011, 17:16
Motocykl: KX'F 450 07r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha YZ 250 2001r /Przednie zawieszenie

Post autor: fryzjer » śr, 8 cze 2011, 22:57

Witam , moje przednie zawieszenie było opadnięte o jakieś 3-4cm , więc zamówiłem uszczelniacze olejowe i pyłowe , w jednej ladze nie było oleju a w drugiej tam 200ml , wymieniłem simeringi zalałem olejem i jedna laga jest ok a druga ta co nie miała oleju , to od spodu co jest regulacja na śrubokręta i na taki duży klucz imbusowy zaczyna się lać jak mocno dobie lagą , mam serwisów kę ale nie wiem jak to rozkręcić może miał już ktoś z tym do czynienia , przypuszczam że siadły tam oringi ale to tylko moje przypuszczenia ??

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha YZ 250 2001r /Przednie zawieszenie

Post autor: marek antczak » śr, 8 cze 2011, 23:17

Poluzowała Ci się śruba ustawiacza comp i żeby to odkręcić potrzebujesz klucz pneumatyczny no i oczywiście odpowiedni imbus (12)bez tego sprzętu są znikome szanse a byś to odkręcił lub dokręcił.Warto to odkręcić i sprawdzić bo prócz oringu znajduje się tam podkładka miedziana i ona uszczelnia . Zobacz co mozesz zrobić, ale nie jest to wielki problem tylko trzeba ten klucz bo ręcznie nie uda sie no chyba ze przez przypadek coś sie zaklinuje . Jak coś to pytaj dalej na pw. :finga: Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”