Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: 2124415 » sob, 4 cze 2011, 21:15

Witam mam ogromny problem w moim mtx-e. Miałem zużyte tarcze sprzęgła wymieniłem je, złożyłem na nowo sprzęgło a ono wogule nie reaguje. Złożyłem sprzęgło w jedyny możliwy sposób. czyli (posiadam sprzęgło 4 tarczowe) Kosz---Część z bolcami na sprężyny i śruby---Tarcza,przekładka,tarcza przekładka,tarcza przekładka,tarcza,przekładka---Podkładka z rowkami na wielowypust wałka---Seger---Sprężyny---Część z 4 dziurami na śruby sprężyn oraz łożyskiem w środku---Śruby sprężyn. Śruby dokręcam do oporu a sprzęło wciążnie nie chce się rozłączać, niemam już siły... Proszę nie mówcie o oleju ani o lince bo one nie mają nic wspólnego z tym że sprzęgło chodzi tak jak by go nie było w środku. z góry thx. Aha dodam jeszcze że sprzegło dociska wyśmienicie zapiąłem biegi bez sprzęgła od 2 do 6 i zero poślizgu

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: tonku » ndz, 5 cze 2011, 09:01

2124415 pisze:Część z 4 dziurami
dziura to jest w dupie!to jest otwór/naucz się tego :wink:
2124415 pisze: Proszę nie mówcie o oleju ani o lince
ok

a teraz rozbierz wszytko ponownie,weź krzesełko,odpal fajke(jak palisz) i przyglądnij się całemu sprzęgłu.zobacz jak działa i co go blokuje.
nie jest to aż tak skomplikowane byś sobie nie poradził :wink:

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: Reniek » ndz, 5 cze 2011, 10:48

tonku pisze:2124415 napisał(a):
Część z 4 dziurami

dziura to jest w dupie!to jest otwór/naucz się tego :wink:
Przepraszam , i nie chce byc złośliwy lecz musialem to zacytować :P ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2124415 pisze:a teraz rozbierz wszytko ponownie,weź krzesełko,odpal fajke(jak palisz) i przyglądnij się całemu sprzęgłu.zobacz jak działa i co go blokuje.
nie jest to aż tak skomplikowane byś sobie nie poradził :wink:
Raz w tygodniu może czasem raz na dwa tygodnie wychodzi podobny problem i problem ze sprzęgłem , sprzęgło to nie skrzynia że można mieć problem ze złożeniem jej w 15 minut natomiast sprzęgło to rzecz , którą chyba każdy "dojrzały" człowiek złoży .
Chodzi mi o to ,że jak już grzebałeś kiedykolwiek to śmiało się do tego zabieraj i wierze , że na 99,9 % to zrobisz , natomiast jeśli nigdy nie rozbierałeś to daj sobie spokój bo tylko kosz środkowy uszkodzisz lub zewnętrzny bo jak większość z nas wie , kosze lubią pękać , strzelać i kruszyć się gdy go rozbieramy młotkiem lub śrubokrętem.

Tak wiec podsumuje : Robiłeś kiedykolwiek silnik i wiesz co z czym się je?? jesli tak to zabieraj sie za to sprzęgło!!! jeśli nie to stanowcze NIE !! oddaj to do kogoś kto ma jakiekolwiek pojecie.

A jeśli chcesz sie nauczyć to niech ktoś to rozbierze przy Tobie i uważnie sie przyglądaj.
Uwierz mi że sprzęgło to nic trudnego.
Raczej nie pomogłem za wiele ale mam nadzieję że chociaż doradziłem , PS Nick to masz chyba na minute , dwie ??? i już tu Cię nie będzie?? a temat przejdzie do archiwum :)

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: 2124415 » ndz, 5 cze 2011, 11:36

Tylko problem w tym że skaładałem je już na wszystkie możliwe sposoby, i mam taki efekt chodźby popychacz sprzęgła (ten grzybek) był za krótki i nie dosięgał, a nie mogę przecież dodawać jakiś części EXTRA od siebie :D w postaci podkłądek itp.może mieliście kiedyś taki sam problem? i jak temu zaradziliście? ps. sprężyny mają być dokręcone do końca nie?

wolnickee
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 42
Rejestracja: wt, 25 maja 2010, 11:00
Motocykl: Huska WRE 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: wolnickee » ndz, 5 cze 2011, 12:57

Możliwe, że sprzęgło w mtxie jest tak samo składane jak w dt 80
W dt dekielek z otworami był oznaczony znaczkami i zeby sprzęgło działało, musiał być przykręcony tak, aby znaczki sie ze sobą zgadzały
Jezeli masz 4 bolce i 4 otwory to mozesz go zalozyc na 4 sposoby.

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: 2124415 » wt, 7 cze 2011, 15:59

A mam jeszcze prośbę, czy ktoś mógłby mi wyłumaczyć jak działa takie sprzęgło, (tzn. że popychacz naciska na środek sprzęgła) jak wtedy tarczki mają się rozjeść? jeśli my nie ciągniemy ich tylko bardziej je dociskamy, ?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: Majster128 » wt, 7 cze 2011, 16:02

Użyj trochę rozumu.

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: 2124415 » wt, 7 cze 2011, 16:14

Ok użyłbym ale gdy by to sprzęgło było zbudowane tak jak w większość motocykli czyli że wajcha sprzęgła jest po stronie zapłonu, a nie po tej samej stronie co sprzęgło a co najgorsze że popychacz dociska sprzęgło zamiast je odciagać ;)

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: Majster128 » wt, 7 cze 2011, 16:38

Zasadę działania widzę znasz. Gdy naciśniesz klamkę sprzęgła tarcze i przekładki mają się poluzować, a sprężyny ścisnąć.
Podumaj, w którą stronę ta wajcha ma się obrócić, aby ścisnąć sprężyny sprzęgła.

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: jac » wt, 7 cze 2011, 21:22

Witajcie!Moge chyba cos w tym temacie powiedzec bo niedawno pomoglem mlodszemu koledze co w suzuki 80 mial podobny problem.Nawet polamal dzwignie.Jak dostal nowa w obawie przed problemami poprosil mnie o pomoc
Moja interwencja trwala 2minuty i po klopocie- a mianowicie:
212........naprawde popros mozgownice o wspolprace,tam nic nikogo nie dociska tylko ODCIAGA,a dociska to docisk i sprezyna
I nie jest to nienormalne rozwiazanie!!!
A tu rada kapitana dobra rada:zobacz jak i kiedy zabki na walku dzwigni zazebiaja sie z fragmentem czegos w rodzaju mini listwy zebatej,jak zaczaisz jak to chodzi zazebiasz to a z zapasem czyli ustawiasz dzwignie wzgledem linki tak by do linki byla wieksza odleglosc niz normalnie wtedy jak nasuniesz pokrywe do konca(na miejsce)dzwignia ustawi sie na miejsu
Jak za duzo lub za malo to cofasz pokrywe i albo zabek wiecej albo mniej w zaleznosci od potrzeby(tu przydaje sie myslenie)
A i podpowiem Ci 212.....ze nie trzeba pokrywy do tych zabiegow skrecac srubami
Jedna UWAGA wszystko to co opiszalem dotyczy SUZUKI80 ale z poprzednich opisow wnioskuje ze to to samo
Mialem kiedys sprzeglo w jawie 500 enduro wysprzeglajace na tej zasadze i bylo super tyle ze to bylo suche sprzeglo i miale ze dwa razy wiecei tarcz

Autor tematu
2124415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 19 lip 2009, 15:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: 2124415 » wt, 7 cze 2011, 22:58

Kolego dał bym wszystko żeby było tak jak mówisz ale moje sprzęgło jest nieco inne. Tutaj jest link: http://www.cmsnl.com/honda-mtx50sc-aust ... t/E03.html (mam podobne sprzęgło tylko że 4 tarcze) jeśli coś wywnioskujecie z tego to proszę napiszcie :wink: Ps. ,,8,, to popychacz który moim zdaniem skonstruowany jest tylko by się wysuwać.


Sorki ale link: zmienia się automatycznie, dodaję fotkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12c ... 0116d.html
Ostatnio zmieniony śr, 8 cze 2011, 00:45 przez 2124415, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda Mtx 80 R 1984 nie działa sprzęgło

Post autor: Majster128 » wt, 7 cze 2011, 23:04

Popraw link

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”