Silniki 4T

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Silniki 4T

Post autor: mihal_91 » czw, 5 maja 2011, 19:56

Siema!
Przy zakupie używanego motocykla 4-ro suwowego jak wiadomo najważniejszy jest stan silniczka,aby nie wpakowac się w gó..o :D ale często takie motorki nie posiadają liczników motogodzin, i trudno zorientowac sie w jakim stanie są poszczegulne elementy silnika takie jak tłok, korba, zawory itp... a sprzedawca nie zawsze mówi prawdę :D Czy są jakieś sposoby, metody aby zorientowac się w jaki rzeczywiście stanie jest silnik? Ja np słyszałem że kiedy przyłożymy ucho do głowicy i usłyszymy delikatne pukanie to znaczy że zaworki są do wymiany, nie wiem ile w tym prawdy :) Pozdro :wink:

Konrad324
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 299
Rejestracja: ndz, 10 kwie 2011, 15:58
Motocykl: CRF 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Silniki 4T

Post autor: Konrad324 » pt, 6 maja 2011, 02:36

Dymienie - Zużyty tłok, pierścienie (bierze olej).
Strzelanie ogniem z tłumika - Nie wyregulowane albo już zużyte zawory.
Do tego jak masz możliwość zdjęcia dekla to sprawdzisz czy są luzy na wale.

Jak poszukasz na forum to znajdziesz więcej.

spiszak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 8 cze 2009, 23:26
Motocykl: EXC-F 350, YZF 250, CRF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jabłonka / Stratford-upon-Avon (UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Silniki 4T

Post autor: spiszak » pt, 6 maja 2011, 21:30

Nie zawsze tak musi być. Przykładowo w mojej YZ 250F mam wyregulowane zawory a i tak wali ogniem w wydech jak go przegazuje i mu szybko odpuszcze gaz, kumpel w nowym motorze miał to samo. Tu chodzi o wyregulowanie gaźnika i czy jest dobrana odpowiednia dysza główna. Łańcuszek rozrządu mam w bdb stanie i ma niecałe pół naciągu a i tak szumi w silniku. I kopyto to też ma, chodzi lepiej niż niejeden nowszy motor (3-4 idzie na jednym kole w terenie).
Najlepszym sposobem na sprawdzenie 4T jest rozebranie silnika :) Chyba że sie jeździło jakimś to można porównać czy dobrze chodzi.
CZ 125/516 -> YZ 250F '04 + CRF 250R '07

krzysiek16-18
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 7 gru 2010, 17:12
Motocykl: tm80 yzf 250 cr 250 crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Silniki 4T

Post autor: krzysiek16-18 » sob, 7 maja 2011, 22:23

przyłożyć ucho do głowicy ? można tak zrobic ale jak sie kupuje kingwaya łośa. Kazdy 4t będzie hałasował z silnika nawet nowy, nie słyszałeś jak honda chodzi, pojechał byś taką honde kupić i co jak by chałasowała to byś jej nie kupił?? pewnie by tak było. pytaj sie takich ludzi co coś kumaja w tym temacie bo jak tak bedziesz jezdził na oględziny i sugerował sie hałasowaniem to nic nie kupisz,chyba że ten hałas będzie naprawde niepokojacy. patrz głównie na napęd, zawieszenie,opony,klocki , łozyska w kołach ,przegub amortyzatora, wachacz, główka ramy bo to kosztuje więcej jak remont silnika a da sie te wady wychaczyc bez większych problemów, wiem coś o tym i nie leje wody bo przyszło mi robić w moim motocyklu wszystko i remonty przekroczyły wartość motocykla . remont silnika 3200 a pozostałe części powyżej 3500.więc nie patsz tylko na silnik bo zakładam sie że tylko po zakupie motocykla będziesz musiał i tak wsadzić min 1000 zł

Autor tematu
mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Silniki 4T

Post autor: mihal_91 » ndz, 8 maja 2011, 14:54

z tą głowicą to tylko tak szłyszałem dla tego pytam :D głównie chodzi mi o to jak sprawdzic stan silnika bo to trudniejsze niż sprawdzanie stanu pozostałych części :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”