Problem ze sprzeglem ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
wiktorekgre
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: czw, 23 lip 2009, 18:10
Motocykl: YamahaYZ 125 05,Aprilia RS 07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem ze sprzeglem ?

Post autor: wiktorekgre » sob, 2 kwie 2011, 23:53

Witam
Mam tak z moim sprzęgłem ze jak odpalam motocykl na centralnie podpórce to tylne kolo dość szybko sie kreci na luzie .
Wymieniłem tarcze , przekładnie oraz sprężyny i zalałem nowym olej . Niestety nie pomogło . Regulowałem linka nic to nie dało .
Rozłożyłem jeszcze raz sprzęgło i zauważyłem na koszu sprzęgłowym takie wytarcia od tarcz takie jakby wytarcia pod tarcze .
Proszę mi powiedzieć co mam zrobić aby to kolo na luzie się nie kręciło i działało poprawie .

Pozdrawiam
Wiktor

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: Majster128 » ndz, 3 kwie 2011, 00:19

W przypadku oderwania tylnego koła od nawierzchni i włączenia luzu przy pracującym silniku tylne koło ma się kręcić.
Jeśli Ci to przeszkadza, wtedy masz duży problem.

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: Reniek » ndz, 3 kwie 2011, 00:53

Majster128 pisze:W przypadku oderwania tylnego koła od nawierzchni i włączenia luzu przy pracującym silniku tylne koło ma się kręcić.
Jeśli Ci to przeszkadza, wtedy masz duży problem.
:D :D :D :D :D :D =D> =D> Zgaaadzam sie , chyba że postawisz go na ziemi , nacisniesz sprzeglo a on bd jechal to wtedy można nazwać to problemem ...

Autor tematu
wiktorekgre
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: czw, 23 lip 2009, 18:10
Motocykl: YamahaYZ 125 05,Aprilia RS 07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: wiktorekgre » ndz, 3 kwie 2011, 11:24

Ok , rozumiem . Proszę mi powiedzieć jeszcze na koszu takie odkształcenia wyrobione . Nie powinno ich być?

jac
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 13:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: jac » ndz, 3 kwie 2011, 17:23

Hej ziomki a wy dlaczego sie nabijacie z kolegi zamiast mu to wyklarowac!!!
Jak sie tak znacie to podpowiedzcie cos albo wytlumaczcie mu budowe i dzialanie skrzyni i dlaczego tak sie dzieje jak u niego i ze to normalne
tylko ze jak to jego kolo sie kreci jak powiedzial :dosc szybko;to moze zapytac go czy moze je zetrzymac ręka albo cos wtym stylu,bo moze to normalne zjawisko u niego wystepuje ze zwiekszona sila np.po nieudolnym złozeniu silnika(ale to tylko gdybanie)
Najprawdopododniej ma gesty olej albo zaobserwowal to jak moto bylo zimne i olej bardzo gesty,wtedy to obracajace se kola na walkach ,,ciagna,, pomi mo pozycji tzw,,luz,,
wprowadzajac w ruch obrotowy wałek zdawczy ten na ktorym jest zebatka ,przez co- jak mu tam wszyst lekko chodzi i ma lańcuch bezoringowy -kolo sie obraca!!! :shock:
To tyle w temacie,chyba ze macie Ziomki cos lepszego
Pozdrawiam i

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: piotrek20060 » czw, 7 kwie 2011, 16:58

[quote="wiktorekgre"]Witam
Mam tak z moim sprzęgłem ze jak odpalam motocykl na centralnie podpórce to tylne kolo dość szybko sie kreci na luzie .
Wymieniłem tarcze , przekładnie oraz sprężyny i zalałem nowym olej . Niestety nie pomogło . Regulowałem linka nic to nie dało .
Rozłożyłem jeszcze raz sprzęgło i zauważyłem na koszu sprzęgłowym takie wytarcia od tarcz takie jakby wytarcia pod tarcze .
Proszę mi powiedzieć co mam zrobić aby to kolo na luzie się nie kręciło i działało poprawie .

Witam Jeśli masz wytarcia w koszu (ROWKI) to już z nim nie jest najlepiej. Są dwa sposoby na zrobienie twojego sprzęgła, które na 100% "ciągnie"
Sposób pierwszy to zdjęcie kosza i spiłowanie delikatnie rowków. (Rowki powodują, że tarcze się blokują). Po spiłowaniu wydmuchaj sprężarką opiłki i zakładaj kosz- ciesz się sprzęgłem!
Drugi sposób głupi, ale prawdziwy- wymiana kosza bardzo kosztowna! (Dopóki spiłowanie pilnikiem będzie skuteczne wstrzymaj się z wymianą, ale składaj sobie powoli na kosz)

jacekz80
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 229
Rejestracja: pn, 19 sty 2009, 16:19
Motocykl: CRF 250R 2007r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: jacekz80 » czw, 7 kwie 2011, 21:47

To normalne,ja też tak mam.
I to mi się podoba!Wymieniłem tarcze , przekładnie oraz sprężyny i zalałem nowym olej . Niestety nie pomogło . Regulowałem linka nic to nie dało .
Koszty nie małe,a nie lepiej było wcześniej rozebrac i zobaczyc co jest w środku?Lub spytac na forum?Wymieniłeś to na co nie ma wpływu opisany problem,a koszyk,faktycznie mozna było by wymienic.

Autor tematu
wiktorekgre
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: czw, 23 lip 2009, 18:10
Motocykl: YamahaYZ 125 05,Aprilia RS 07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: wiktorekgre » sob, 9 kwie 2011, 00:13

Witam
Spiłowałem delikatnie ten kosz i już jest okej . Tarcze itp wypadało zmienić bo tamte były już trochę zjechane .
Dziękuję za odpowiedzi .

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: piotrek20060 » sob, 9 kwie 2011, 18:17

[quote="wiktorekgre"]Witam
Spiłowałem delikatnie ten kosz i już jest okej . Tarcze itp wypadało zmienić bo tamte były już trochę zjechane .
Dziękuję za odpowiedzi
Cieszę się, że moja podpowiedź dała rezultat. Nie wiem co prawda ile wytrzyma kosz, ale przez jakiś czas na pewno będzie dobrze. Pozdrawiam i życzę udanego sezonu

Zuchu28
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 9 sty 2011, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: Zuchu28 » sob, 30 kwie 2011, 11:40

Witam,mam właśnie ten sam problem,przygotowałem sobie motor do sezonu powymieniałem wszystkie płyny olej również klamkę od sprzęgła i nie mogę ustawić tego sprzęgła,znalazłem jedno ustawienie gdzie po dodaniu więcej gazu nie ciągnie ale jak puszczę i zejdzie na mniejsze obroty to zaraz zaczyna ciągnąć a czasami nawet zgaśnie. Zdarzy się nawet tak że jak wcisnę hamulec przedni wrzucę bieg to nawet chodzi spokojnie i stoi ale jak puszczę hamulec przedni to zaczyna ciągnąc choć nie zawsze. Do tego zauważyłem że jak wcisnę sprzęgło silnik ciszej pracuje ale jak puszczę silnik 2 razy głośniej pracuje co mnie zdziwiło i wydaje mi się że tak nie powinno być. Dodam jeszcze że miałem już ten problem ze sprzęgłem w poprzednich 2 sezonach. Sprawdziłem cała możliwą regulacje sprzęgła po kawałku i lepiej nie da się ustawić. I teraz pytanie co się dzieje: tarcze ,kosz i ten głośno pracujący silnik!!

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi

Zuchu

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: Reniek » sob, 30 kwie 2011, 15:52

Ja stawiam na przypalone przekładki i tarcze do wymiany, lub ktoś Ci do "wypychadła" sprzęgła gdy składal silnik dodal jedną podkładkę więcej i teraz cały czas sprzęgła jest delikatnie "wcisnięte" i Ty tego nie widzisz ale słyszysz i już właśnie wiesz jeśli to to co teraz napisałem to juz i tarcze masz do wymiany bo mogły sie też przykopcić


Dla pewnosci poczekajmy na wypowiedzi innych.
Pozdrawiam i powodzonka.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzeglem ?

Post autor: Majster128 » sob, 30 kwie 2011, 15:59

Najlepiej wyciąg tarcze, przekładki, sprężyny, pooglądaj, pomierz. Zobacz jak wygląda kosz.
20 min roboty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”