Suzuki RM 125 nie pali

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » ndz, 27 mar 2011, 15:51

Witam

Mam problem z motorem, ponieważ nie chce się wogóle odezwać. Motor był w naprawie, ponieważ gaźnik był źle wyregulowany i go zalewało odrazu. Po odebraniu jeździłem 2 dni i było wszystko elegancko, później zrobiłem tydzień przerwy i tu zaczeły się problemy, jakieś 10 minut kopania i wkońcu zagadała, przejechałem kawałek odstawiłem kilka godzin później znowu nie chciała odpalić no to dałem spokój. Dzisiaj przeczyściłem świece i dalej to samo ani na chwile nie odpali. Chce jutro kupić nową świece i sprawdzić czy będzie działać. Teraz prosze Was o pomoc, jak to naprawić, co może być nie tak, że nie pali skoro jeździłem nią i nic nie grzebałem??

Będe wdzięczny za szybkie odpowiedzi, ponieważ chciałbym już posmigać ;p

Dziękuje i Pozdrawiam!

komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: komuch » ndz, 27 mar 2011, 20:57

sprawdź świece, membranę, kompresje, gaźnik nie sprawdzaj samej regulacji zobacz tez na pływak wyreguluj to wszystko ładnie wyczyść filtr powietrza i airboxa może motor powietrza nie dostaje, spróbuj też na pycha odpalić

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » ndz, 27 mar 2011, 22:53

komuch pisze:sprawdź świece, membranę, kompresje, gaźnik nie sprawdzaj samej regulacji zobacz tez na pływak wyreguluj to wszystko ładnie wyczyść filtr powietrza i airboxa może motor powietrza nie dostaje, spróbuj też na pycha odpalić
Dzięki za odp, tylko jest taki problem, że zabardzo się na tym nie znam i jakbyś mógł opisać albo podać link do jakis tutoriali jak sprawdzić membranę, kompresje i tego airboxa? Postaram sie jeszcze sam wyszukać w necie, co do gaźnika powinien być ok, ponieważ to właśnie z jego powodu oddałem moto do serwisu i ustawili elegancko

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: Reniek » ndz, 27 mar 2011, 23:09

nie grzeb niz z regulacjami skoro wszystko było ok samo sie nie przestawiło , być może za bogata mieszanka , powiedz nam ile wlałes oleju na ile litrów benzyny , oraz jak wygląda świeca i czy masz czysty filtr powietrza ??

Wymień świece i wykąp jeśli tego nie robiłes filtr powietrza jeśli to nic nie da , wyjmij gaźnik i go przedmuchaj.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: sebek1516 » ndz, 27 mar 2011, 23:18

A stan filtra powietrza jaki?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » pn, 28 mar 2011, 00:30

Reniek pisze:nie grzeb niz z regulacjami skoro wszystko było ok samo sie nie przestawiło , być może za bogata mieszanka , powiedz nam ile wlałes oleju na ile litrów benzyny , oraz jak wygląda świeca i czy masz czysty filtr powietrza ??

Wymień świece i wykąp jeśli tego nie robiłes filtr powietrza jeśli to nic nie da , wyjmij gaźnik i go przedmuchaj.
No to tak mieszanka taka jak wcześniej czyli trochę ponad 100ml na 5l benzyny - dobrze? W seriwsówce pisze 1:30, świeca po wykręceniu po ostatinej jezdzie była dość czarna, ale nie aż tak mocno, a z filtrem to rzeczywiście przydałaby mu się kąpiel. Dzięki jutro się tym zajmę i zobaczymy.

Czekam na następne podpowiedzi ;)

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: BartekJ » pn, 28 mar 2011, 10:45

Napisałeś że czyściłeś świecę. A sprawdzałeś czy ma iskrę? A jeśli ta nie ma to sprawdzałeś na innej świecy? Jeśli nie to zrób to. I NIE KRĘĆ GAŹNIKIEM NA RAZIE.
Czy Twoje ostatnie jeżdżenie było fest mokre albo błotne? Myłeś moto po jeżdżeniu?
Rmki mają niestety dość awaryjny zapłon. I od tego bym zaczął. Tzn od sprawdzenia zapłonu.

A jeśli to są Twoje początki z moto to świeca będzie czarna, bo nie odkręcasz gazu jak należy. Tyle że ta "czarność" może różnie wyglądać.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: sebek1516 » pn, 28 mar 2011, 13:20

Rmki mają niestety dość awaryjny zapłon
TO już nie skrzynie tylko zapłon?
Po czym wnosisz?
Moja nigdy nie miała problemów z zapłonem, kolegi też nie.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: komuch » pn, 28 mar 2011, 16:06

air box to ten "plastokowy pojemnik" na filtr powietrza ktory laczy sie z gaznikem wyciagnij go z ramy ladnie wyczysc, gaznik przeczysc, zobacz czy motor odpali na pycha, dobrze ustawiasz tlok podczas odpalania w gornej pozycji, nic niegrzebales przy magnecie etc??

Autor tematu
critical
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pt, 11 lut 2011, 12:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: critical » pn, 28 mar 2011, 20:06

komuch możesz mi wytłumaczyć, jak sprawdzić czy tłok jest dobrze ustawiony i ewentualnie jak go ustawić bo nigdy się tym nie bawiłem.

BartekJ jezeli chodzi o elektrykę to jak dokładnie ją całą sprawdzić? Na kierownicy mam taki przycisk tylko do gaszenia moto, może on się zacina albo coś nie styka z kabelkami od niego i przez to nie chce zapalić?

komuch
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: pt, 23 kwie 2010, 20:32
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: komuch » pn, 28 mar 2011, 21:11

chodz o to , zeby przy odpalaniu ustawic tlok w gornej pozycji wzgledem glowicy, wyczujesz to noga, musisz sie nauczyc wyczuwac polozenie tloka, zobacz czy na pych odpali jezeli nie to znaczy ze problem twki w braku paliwa/zaplonie

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RM 125 nie pali

Post autor: BartekJ » wt, 29 mar 2011, 12:47

sebek1516 pisze:
Rmki mają niestety dość awaryjny zapłon
TO już nie skrzynie tylko zapłon?
Po czym wnosisz?
Moja nigdy nie miała problemów z zapłonem, kolegi też nie.

Pozostaje Wam się tylko cieszyć i oby się nie zepsuło :). Problem jest ze statorem. Przewijanie zadziała albo nie, albo na krótko. O skrzyni nie wypowiadam się bo zbyt wiele zależy od użytkowników i jej traktowania przez okres eksploatacji.

Co do sprawdzenia świecy po prostu ją wykręć, wsadź w fajkę i dotknij gwintem (obudową) świecy do masy i kopnij. Iskra ma się pojawić między elektrodami świecy. Dmuchnij przed wykręceniem sprężonym powietrzem w okolicach świecy żebyś jakiego syfu do cylindra przez otwór nie nasypał.
Nie zadziała jedna świeczka, spróbuj na innej. Musisz wiedzieć czy masz iskrę czy też nie.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”