Dzwiek silika crf 450 2007

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: turtles0 » sob, 26 lut 2011, 13:50

Witam. Postanowilem dzisiaj odpalic sobie crf'a, zeby sobie troche gardlo przepalil i przy okazji nagralem filmik, zebyscie powiedzieli mi czy dzwiek silnika jest w miare ok, bo wydaje mi sie, ze cos dosc glosno klepie w srodku. Chociaz nie wiem czy moja nadwrazliwosc nie wziela sie po prostu stad, ze pewnego dnia po przeczytaniu forum postanowilem sobie posluchac czy mi korba nie stuka no i rzecz jasna cos tam w silniku slychac (trudno byloby uslyszec cisze, ale czy to korba, czy po prostu tak ma byc?). Motocykl bedzie szedl na allegro z racji tego, ze malo jezdze i dlatego chcialbym sie upewnic czy w miare jest ok, zeby komus zaraz po zakupie korba nie wyszla bokiem. Crf w moich rekach od ponad 40mth, nic nie bylo robione, teraz na pewno czas na zmiane lancuszka, wymiane oleju i regulacje zaworow (czy cos jeszcze to sie okaze...), bo od kiedy go mam luzy byly w normie jeszcze nawet 10mth temu, ale juz ciezko dzisiaj palil, wiec pewnie w koncu beda do regulacji.
Link do filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=NqXOfRRi-iQ

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: Joker » sob, 26 lut 2011, 19:16

jak dla mnie to w normie, crf tak głośno chodzą przynajmniej mi sie tak wydaje.
Ale ja bym za inwestował 110 zł. na uszczelki i rozebrał górę, po oglądał jak by se wszystko w normie mieściło to poskładał bym to spowrotem i zawory wyregulował. Ja osobiście jak kupuje moto to pierwsze co to silnik na stół i cylinder do góry.
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Autor tematu
turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: turtles0 » sob, 26 lut 2011, 22:24

No wiesz, tez bym dal silnik na stol gdybym pracowal i mial kase, ale ze studiuje i rodzicow nie lubie prosic to ciezko, dlatego tutaj wrzucilem filmik, zeby ktos ocenil czy do roboty sie nadaje. Tak czy inaczej silnik dam do mechanika na wiosne to przy okazji obslucha, zeby podregulowal zawory i zrobil mi gwint przy pokrywie zaworow, bo troche sruba mi sie przekrecila podczas przykrecania i jak widac dobrze nie trzyma, bo olej troche z tego cieknie. Dziwne, bo stalo mi sie to okolo 20mth temu, zakrecalem palcami i nic sie nie lalo podczas jazdy, a teraz po odpaleniu zaczelo. Ktos jeszcze jakies sugestie dot. pracy silnika?

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: pawciu16v » ndz, 27 lut 2011, 09:25

korba na sluch????? jak juz uslyszysz ze korba ma luz to znaczy ze juz wyszla bokiem..

Autor tematu
turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: turtles0 » ndz, 27 lut 2011, 10:35

No wiesz, sa osoby, ktore potrafia to stwierdzic. Jesli nie nalezysz do tych osob (tak jak ja) to sie prosze nie wypowiadaj, bo nic nowego do tematu nie wnosisz.

Paskal
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 10 gru 2010, 11:18
Motocykl: suzuki rm 250 K5
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasnystaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: Paskal » ndz, 27 lut 2011, 17:21

słyszałem o takich fachowcach co biorą olej na jezyk i oceniaja stan moto powazna sprawa hahahah :D:D wiec i ze słuchu tez pewnie sie da :lol:

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: pawciu16v » ndz, 27 lut 2011, 19:27

na sluch to mozesz stwierdzic ze cos wali albo nie.. a co to sie nie dowiesz jak nie rozbieresz wiec nie mow mi ze ktos oceni Ci stan korby na sluch... :axe:

Autor tematu
turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: turtles0 » ndz, 27 lut 2011, 21:52

Stan korby moze nie ocenia, ale luz na panewce na pewno, a chyba raczej o to tu chodzi... To chyba Ty masz takich elo-ziomkow, ze po oleju potrafia Ci sprawdzic luzy na zaworach w twojej rmce, buahahaha. Tak na marginesie, posty to nie pokemony czy co tam zbierasz, wiec bez sensu nie nabijaj...

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: pawciu16v » ndz, 27 lut 2011, 22:00

a zkad bedziesz wiedzial ze to luz na korbie a nie na sworzniu tloka czy moze zawory klepia?? czyli znowu JAK NIE ROZBIERZESZ TO NIE BEDZIESZ WIEDZIAL CO... a poza tym zanim korba zlapie luz na panewce to wieksze prawdopodobienstwo ze sie urwie..

Autor tematu
turtles0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 15:57
Motocykl: CRF 450 R '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: turtles0 » pn, 28 lut 2011, 00:26

No to wlasnie chyba o to chodzi, ze jak cos slychac podejrzanego to jest cos nie tak. Niewazne co, moje pytanie brzmialo wlasnie, czy z silnika nie wydobywaja sie jakies podejrzane dzwieki... Wiec nie wiem po co tu dyskusja jaka zaczales, ktora odbiega od glownego watku...

zimak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 16:15
Motocykl: YAMAHA YZ250F, CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: zimak » pn, 28 lut 2011, 00:49

witam ja dzisiaj też walczyłem z dziwnym pukaniem w silniku (crf) , przy odpalaniu jak kopką ustawiałem pozycje sprężania to był dziwny odgłos luzu na korbie , tylko miejsce stuków było nie tam gdzie...... ściągnąłem pokrywę górną i ruszam kopką i stuk co jakiś kawałek obrotu wałem , okazało się ,łańcuszek rozrządu luźny i walił , zawieszony napinacz , wyczyszczenie go rozwiązało problem z pukaniem .
ps przy odpalonym silniku nie słychać tego problemu ,chyba że masz zawodowo z tym styczność , bo ja ryje przy silnikach taka praca to automatycznie człowiek jest wyczulony na problem . pozdrawiam

pawciu16v
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 105
Rejestracja: sob, 7 cze 2008, 12:44
Motocykl: yzf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dzwiek silika crf 450 2007

Post autor: pawciu16v » pn, 28 lut 2011, 08:07

turtles0 pisze:Stan korby moze nie ocenia, ale luz na panewce na pewno, a chyba raczej o to tu chodzi... To chyba Ty masz takich elo-ziomkow, ze po oleju potrafia Ci sprawdzic luzy na zaworach w twojej rmce, buahahaha. Tak na marginesie, posty to nie pokemony czy co tam zbierasz, wiec bez sensu nie nabijaj...
piszesz ze luz na korbie idzie ocenic na sluch... to zycze powodznia w eksploatacji moto.. tylko uwazaj bo potem drogo wychodzi jak czegos "nie doslyszysz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”