zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
bartoo4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 23:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: bartoo4 » ndz, 20 lut 2011, 12:12

witam jestem tu nowy i prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.mianowicie mam problem z yamaha yz 125 02r ..motorze zaciera mi sie tlok i niszczy powloke w cylindrze .motor ten mam od niedawna jezdzilem na nim moze ok 20h po kupnie po czym zatarl sie tlok i zniszczyl cylinder,wyslalem cylinder do niemiec w celu nalozenia nowego nicasilu kosztowalo mnie to 1000zl po 4 tygodnich czekania dostalem naprawiony cylinder z nowym nicasilem, zamontowalem wlozylem nowy tlok vertex docieralem go 5h mieszanke stosowalem 1;50 i po 3h jazdy znowu sie zatarl tak samo jak pierwszym razem.problem ten wystepuje na najwyzszym biegu moze to zbieg okolicznosci nie wiem ....bardzo prosze o pomoc moze ktos mial ten sam problem i go rozwiazal z gory dziekuje za odpowiedzi ...

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: ForestRider » ndz, 20 lut 2011, 21:19

Twoim problemem prawdo podobnie jest za mały stosunek mieszanki! Powinieneś lać 1:30/1:35. Co do tego zacierania na ostatnim biegu to jak katujesz ją na prostych od 1 do 6 i na takiej mieszance to sie nie dziwie że Ci się zaciera. Powiedz jeszcze jaki ten olej lejesz i jaki luz montażowy zastosowałeś jak zakładałeś tłoka. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

lukass4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 22:59
Motocykl: Yamaha WR 426
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: lukass4 » ndz, 20 lut 2011, 21:52

Witam, Mam podobny problemw cr 125 , 97r tyle tylko ze zamiast nicasilu mam tuleje. Po załozeniu tulei i dopasowaniu tłoka (niewiem z jakim luzem bo robili mi to w motortechu ) złozyłem moto i zaczełem powolny proces docierania ...:p Doierałem ją przez około 4 baki paliwa , zgodnie z zaleceniami , Poczym chciałem troche pojeździc jak na crrosie przystało ;p i niestety zonk .... przytarła sie . ALe dosłownie na kilka sekund po czym pusiciła , i tak zrobiła mi ze 3/4 razy .... Tylko ze ostatni raz juz na amen . Dodam ze mieszanka robiłem 1:35 Z castrola 2t . I teraz prosze o pomoc mi i koledze bo tez juz pewnie tuleje wsadzi . Jaki kupic tłok ,z jakim pasowaniem ?
Bo mysle zeby zrobic to tak ze kupie tłok i dam do szlifu pod ten wymiar tłoka ... . Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

glazerek111
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: pt, 2 lip 2010, 11:52
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: glazerek111 » ndz, 20 lut 2011, 22:47

lukass4 pisze:Witam, Mam podobny problemw cr 125 , 97r tyle tylko ze zamiast nicasilu mam tuleje. Po załozeniu tulei i dopasowaniu tłoka (niewiem z jakim luzem bo robili mi to w motortechu ) złozyłem moto i zaczełem powolny proces docierania ...:p Doierałem ją przez około 4 baki paliwa , zgodnie z zaleceniami , Poczym chciałem troche pojeździc jak na crrosie przystało ;p i niestety zonk .... przytarła sie . ALe dosłownie na kilka sekund po czym pusiciła , i tak zrobiła mi ze 3/4 razy .... Tylko ze ostatni raz juz na amen . Dodam ze mieszanka robiłem 1:35 Z castrola 2t . I teraz prosze o pomoc mi i koledze bo tez juz pewnie tuleje wsadzi . Jaki kupic tłok ,z jakim pasowaniem ?
Bo mysle zeby zrobic to tak ze kupie tłok i dam do szlifu pod ten wymiar tłoka ... . Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam
Na twoim miejscu brał bym wossnera i spasował go na 0,06 tak jak producent zaleca.

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: andy2208 » ndz, 20 lut 2011, 23:38

bartoo4 pisze:witam jestem tu nowy i prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.mianowicie mam problem z yamaha yz 125 02r ..motorze zaciera mi sie tlok i niszczy powloke w cylindrze .motor ten mam od niedawna jezdzilem na nim moze ok 20h po kupnie po czym zatarl sie tlok i zniszczyl cylinder,wyslalem cylinder do niemiec w celu nalozenia nowego nicasilu kosztowalo mnie to 1000zl po 4 tygodnich czekania dostalem naprawiony cylinder z nowym nicasilem, zamontowalem wlozylem nowy tlok vertex docieralem go 5h mieszanke stosowalem 1;50 i po 3h jazdy znowu sie zatarl tak samo jak pierwszym razem.problem ten wystepuje na najwyzszym biegu moze to zbieg okolicznosci nie wiem ....bardzo prosze o pomoc moze ktos mial ten sam problem i go rozwiazal z gory dziekuje za odpowiedzi ...
Odpowiedź się sama nasuwa :roll:
Robisz dwa karygodne błędy.
1) zbyt uboga mieszanka. Yamaha zaleca przy docieraniu nawet 1:15, w rzeczywistości i realiach polskich powinieneś lać 1:30. I tak jak ForestRider pisze, jaki to ten olej lejesz? Może mixol? :lol:
2) podczas docierania nie możesz stosować wysokich biegów. Tak już było od zarania dziejów podczas docierania MZ-ek i tak jest też teraz podczas "docierania" crossa. O docieraniu możesz se poczytać na tym forum, wątki są po kilka stron... Grunt to nie przegrzać sprzęta, a do tego zapewne doszło w Twoim przypadku. Nawet po okresie docierania nie możesz katować motoru na długich prostych non stop na fulla, bo wiadomo, że się zatrze.

lukass4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 22:59
Motocykl: Yamaha WR 426
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: lukass4 » pn, 21 lut 2011, 07:25

Na twoim miejscu brał bym wossnera i spasował go na 0,06 tak jak producent zaleca.[/quote]


No tak zgodzesie z tobą , ale mam najpierw zrobic szlif i podpasowac tłok czy kupic tłok i pod ten tlok zrobicz szlif ? , A i jeszcze jedno pytanie , producent zalaca 0.06 mm pod nicasil czy juz pod tuleje ?

glazerek111
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: pt, 2 lip 2010, 11:52
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: glazerek111 » pn, 21 lut 2011, 14:07

Pod tuleje i pod nikasil jest taki sam luz montarzowy czyli 0.06.
Wyslij to do motor-techu niech zrobia szlif i dobira ci pod to wossnera.
pozdrawiam

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: grayfox » pn, 21 lut 2011, 14:11

6 setek na tulei 4-5 na nicasilu.

Autor tematu
bartoo4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 23:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: zacierajacy sie tlok,cylinder w yamaha yz 125 2002r

Post autor: bartoo4 » pn, 21 lut 2011, 22:03

ForestRider pisze:Twoim problemem prawdo podobnie jest za mały stosunek mieszanki! Powinieneś lać 1:30/1:35. Co do tego zacierania na ostatnim biegu to jak katujesz ją na prostych od 1 do 6 i na takiej mieszance to sie nie dziwie że Ci się zaciera. Powiedz jeszcze jaki ten olej lejesz i jaki luz montażowy zastosowałeś jak zakładałeś tłoka. Pozdrawiam
leje castrol 2t tak naprawde to nie wiem jaki byl tam luz zastosowany ...poprostu zalozylem nowy tlok ktory dostalem z firmy ktora robila mi nicasil i ona go dobrala

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”