PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
el Kodżiro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 14 lut 2011, 12:58
Motocykl: Honda CRF 450R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: el Kodżiro » wt, 15 lut 2011, 21:05

witam. jestem tu nowy. zaczalem swoja przygode z honda crf 450 r i jest to moj pierwszy motor tego typu. potrzebuje malej pomocy bo moze ktos wie co sie z nia dzieje. kwestia jest tego typu ze pojechalem po moto i chlopak na moich oczach dokonczyl skladanie glowicy itd. i odpalil ja z kopa bez problemow. przywiozlem honde do siebie i ni hu...ja nie dalo sie. wiec dla mnie to dziwne bynajmniej dlatego ze wszystko z nia bylo ok. poczytalem troche na innych forach i najbardziej pasuje mi do tego zle ustawiony rorzad. trzeba go przyspieszyc o zabek. objawy byly takie ze co jakis czas przy kopnieciu strzelala ogniem w tlumik, na nastepny dzien postanowilem sprobowac odpalic na pych. odjarala ale nie trzymala obrotow i gasla wiec tutaj tez chyba narzuca sie zle wyregulowany gaznik. moze ktos wie jak ta regulacja powinna wygladac i cos z tym rozrzadem ktos mi pomoze??????? jestem swiezy co do tego moto wiec mam nadzieje ze jakis weteran mi pomoze hehe pzdr

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: Joker » śr, 16 lut 2011, 12:47

ale jak sprzedającemu zapaliła na kopa to czemu u ciebie nie pali ? dziwne. Sprawdź luzy zaworowe bo nie wiele pracy to kosztuje przy okazji sprawdź czy rozrząd jest dobrze ustawiany w CRF bo bajecznie proste bo ma tylko jeden wałek. Z gaźnika bym na razie nie ruszał bo z dnia na dzień raczej się nie rozregulował chyba ze coś sie przytkało.
A co było robione ?
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Autor tematu
el Kodżiro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 14 lut 2011, 12:58
Motocykl: Honda CRF 450R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: el Kodżiro » śr, 16 lut 2011, 15:48

o to chodzi ze luzy zaworowe byly regulowane na serwisie itd. cala glowica byla w serwisie, robione byly gniazda zaworowe, sa nowe zawory, nowe plytki zaworowe, sprezyny itd. wszystko w glowicy jest nowe razem z sama glowica. lancuszek rozrzadu jest nowy, tlok nowy razem z pierscieniami, korbowod tez nie jest zuzyty, lozyska wszystkie byly wymienione, cylinder nowy. chlopaczyna od ktorego bralem motor przy ustawianiu rozrzadu pokazywal mi jak to zrobic. ma byc ustawiony na znakach ale poczytalem troche na ten temat i ludzie pisza ze rozrzad powinien byc zabek przyspieszony bo serwisowe ustawienie plata figle i pojawiaja sie takie problemy jak u mnie. wiec jesli nie sprawdze to sie nie dowiem. w czwartek przestawie rozrzad i zobaczymy co z tego bedzie. gaznik tak czy inaczej rozkrece i zobacze co tam jest w srodku chocby dlatego zeby poznac jego budowe a to tez nie jest trudne z tego co wyczytalem. i na marginesie to sam cos tez w obrotach pokrecilem i musze ustawic go na nowo a nie wiem jakie maja byc ustawienia... moze ktos doswiadczony by mi powiedzial. luzy sprawdze ale raczej na 10000% sa OK. najbardziej prawdopodobne ze to zle ustawiony rozrzad... a to ze jemu odpalila a mi po przywiezieniu skaprysila to nie mam pojecia co jest... mi odpalila ale na pych i to nie trzymala obrotow. no ale jak odpalila to istny szatan :rolleyes:

Achtung
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 18 sty 2011, 16:37
Motocykl: Seta. Honda.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: na południe od Lublina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: Achtung » śr, 16 lut 2011, 15:49

kolega zapomniał dodać, że motocykl MIAŁ regulowany, a raczej macany nikt nie wie po co gaźnik, nie był palony na pych, a ciągnięty przez audi :lol: na początku, dłuuugo crfka się nie odezwała, a po tych wszystkich kilometrach za autem, zaczęła gadać, szła należycie, ale sprzęgło jakby stanęło (zmarznięty olej?)
brak rozrządu
brak problemów
:)

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: Joker » śr, 16 lut 2011, 20:33

hmm magikiem nie jestem, ale motor po złożeniu ma odpalić z kopa, jak nie pali to po prostu coś jest nie tak i nie bd chodzić, nie ma bata choć by sie go przez 10 km ciągneło. Ja poskładałem CRF 450 po remoncie głowicy rozrząd poskładany jak serwisówka pisze czyli idealnie na znakach i koleś jeździ cały czas -15 czy +15 i chodzi pali za pierwszym czasami na drugim. Osobiście nie radze przestawiać rozrządu tylko ustawić go tak jak oryginalnie był czyli idealnie na znakach.
I szukać dalej przyczyny bo jakaś musi być jak motor chodził i naraz przestał.
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

kisiel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: śr, 28 sty 2009, 21:04
Motocykl: yz250f'06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: kisiel » śr, 16 lut 2011, 20:37

A może poprostu swieca zalana ??? Ja bym zaczął właśnie od wymiany świecy :wink:

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: renner250 » śr, 16 lut 2011, 21:00

el Kodżiro pisze:ludzie pisza ze rozrzad powinien byc zabek przyspieszony bo serwisowe ustawienie plata figle i pojawiaja sie takie problemy jak u mnie. wiec jesli nie sprawdze to sie nie dowiem. w czwartek przestawie rozrzad i zobaczymy co z tego bedzie. gaznik tak czy inaczej rozkrece i zobacze co tam jest w srodku chocby dlatego zeby poznac jego budowe
moge tylko powiedziec ze powodzenia zycze :D sprzet jest liczony do setnych, tysiecznych mm a niektore czesci moze nawet dokladniej i sadzisz ze pomylili sie w wybyciu znakow na rozrzadzie? :lol: Przestaw i powodzenia tez zycze przy sprawdzaniu dzialania. 4 tytanowe zaworki to nie taki wielki koszt... Budowa gaznika? Wazniejsza jest jego regulacja i umiejetnosc wyczyszczenia.
I think I can fly! MX it's my life <3

beluss
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 20 maja 2009, 21:53
Motocykl: CRF450R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: beluss » śr, 16 lut 2011, 21:05

A luz zaworowy sprawdziliście ;> w moje CRFce była taka akcja ze po poskładaniu głowicy na nowych zaworach ustawiony luz był dobrze, moto odpalił od kopa pojeździłem nim z 20 minut i luz się stracił, wystarczyło go ponownie wyregulować i już 45 godzin zrobiłem a luz nadal się trzyma.

z przestawianiem tego rozrządu bym tak nie szalał, znasz kogoś u kogo widziałeś że przestawił i śmigało ? Bo według mnie przestawianie czegoś takiego na podstawie tego co wyczytałeś na necie jest bardzo ryzykowne jeśli nawet nie głupie.

a świece oglądaliście w ogóle ? Może masz już świece na wykończeniu i stad te problemy z odpalaniem.

Pozdrawiam

Autor tematu
el Kodżiro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 14 lut 2011, 12:58
Motocykl: Honda CRF 450R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: el Kodżiro » śr, 16 lut 2011, 23:05

Luz na zaworach sprawdze jutro. Co do rozrzadu to tutaj cos pisze na ten temat

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/forum/i ... ic=14603.0

jesli sie myle i to co tam pisza to bzdura to niech mi to ktos wytlumaczy :D i widocznie po zlozeniu czasami sie zdaza ze nie chce odpalic i nie tylko mi, objawy te same "z kopa nie pali tylko na pych". a PALIŁA z kopa :? teraz ledwo na pych tyle ze z kazdym razem bylo lepiej. jak juz odpali to pryka ladnie po tym odpaleniu na pych co jakis czas tez z kopa lekko warknela i zgasla. mozliwe ze to te zawory jesli tez mogly sie przestawic deko. nie wiem juz sam. najpierw wszystko posprawdzam a pozniej bede kombinowal. to musi latac a przynajmniej jezdzic :D. co do sprzegla to pewnie olej za gesty na zime ale to przeciez mozna zagrzac jak sie odpali. chyba nic nie zaszkodzi??

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: SUCHY95 » czw, 17 lut 2011, 17:29

witam,z twoja znajomoscia tematu i umiejetnoscia czytania z neta szybko ODDAJ MOTO DO WARSZTATU!!! :lol: :lol:

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: pytlar » czw, 17 lut 2011, 18:10

jaaacie, jakie metody... jak nie chce z kopa zapalić to na linke i odpalać?? :axe:
motor ma zapalić z kopa i tyle!! od tego ciągania może ci przeskoczyć rozrząd...

jak mówisz, że gosciu po remoncie odpalił motor z kopa, przegazował i zgasił a ty zadowolony zabrałeś to skutek może być bardzo oczywisty a ty o tym nie piszesz. Poprostu mogła świeca strzelić i tyle!! To jest najgorsze co może być - zapalić zimny motor, przegazować trochę i zgasić... w większości wypadków w wyczynówkach po takim czymś świeca do śmieci... A objawy walnietej świecy to właśnie problemy z paleniem, jak zapali to nie trzyma obrotów, albo sie nie wkręca, itp. A nic nie piszesz o świecy czy zmieniłeś czy nie...
:)

beluss
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 20 maja 2009, 21:53
Motocykl: CRF450R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM CRF 450 R PO REMONCIE

Post autor: beluss » czw, 17 lut 2011, 20:47

Sprawdź ten luz zaworowy i wymień świece, jeśli to nic nie da można dalej. kombinować.

I z tego co wywnioskowałem to jest to twój 1 motor tego typu czy źle coś doczytałem ?
Może po prostu źle kopiesz i go przylewasz ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”