yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
przemo_ps
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: pt, 2 mar 2007, 22:04
Motocykl: HONDA CR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: przemo_ps » pt, 10 gru 2010, 18:10

witam więc tak jak w opisie mam yz 125 1990 r wymieniłem w nim tłok i zrobiłem szlif bo była tuleja i włożyłem mechanizm od zaworu wydechowego (governor genower, gowenor) i jak dam mu pełny gaz to z początku zamula i dopiero gdy zawór wydechowy się otworzy to wkręca się na obroty jest to denerwujące podczas jazdy bo czasami jak dam mu w gwizdek na wyższym biegu to go zmuli i zgaśnie czy jest na to jakiś sposób jest możliwość regulacji czy może to wina gaźnika może miał ktoś podobny problem
YAMAHA YZ250F 2004r

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: pytlar » pt, 10 gru 2010, 18:22

gaźnik do regulacji - zobacz na świece, jak czarna to za dużo paliwa i go zalewa przy odkręceniu gazu, jak świeca jasna, bielawy na lot - uboga mieszanka i zadusza się za dużą ilością powietrza przy raptownym dodaniu gazu.
:)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: amator » pt, 10 gru 2010, 19:35

przemo_ps pisze:witam więc tak jak w opisie mam yz 125 1990 r wymieniłem w nim tłok i zrobiłem szlif bo była tuleja i włożyłem mechanizm od zaworu wydechowego (governor genower, gowenor) i jak dam mu pełny gaz to z początku zamula i dopiero gdy zawór wydechowy się otworzy to wkręca się na obroty jest to denerwujące podczas jazdy bo czasami jak dam mu w gwizdek na wyższym biegu to go zmuli i zgaśnie czy jest na to jakiś sposób jest możliwość regulacji czy może to wina gaźnika może miał ktoś podobny problem
Sprawdziłbym najpierw czy czasem ten zawór nie jest otwarty cały czas bo takie masz objawy jakby dołu nie było.

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: enduroguy » pt, 10 gru 2010, 20:55

Tylko swiece sprawdzaj po jakims ostrym przepalowaniu na rozgrzanym silniku, bo jak zostawisz na 2minuty na wolnych i bedzie czarna to nie ma co plakac ;) . Albo gaznik, albo jak amator pisal zawor nie dziala jak nalezy. Jakbys dokladniej opisal zamulenie to moze udaloby sie dojsc. Najprosciej to zrzuc dekiel od zaworu z cylindra i zobacz czy dzwignia sie porusza.

pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

Autor tematu
przemo_ps
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: pt, 2 mar 2007, 22:04
Motocykl: HONDA CR 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kozy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: przemo_ps » sob, 11 gru 2010, 12:08

dekiel mam odkręcony przy dodaniu gazu zawór się porusza i gdy schodzi z obrotów to wraca z powrotem
YAMAHA YZ250F 2004r

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: amator » sob, 11 gru 2010, 22:30

przemo_ps pisze:witam więc tak jak w opisie mam yz 125 1990 r wymieniłem w nim tłok i zrobiłem szlif bo była tuleja i włożyłem mechanizm od zaworu wydechowego (governor genower, gowenor) i jak dam mu pełny gaz to z początku zamula i dopiero gdy zawór wydechowy się otworzy to wkręca się na obroty jest to denerwujące podczas jazdy bo czasami jak dam mu w gwizdek na wyższym biegu to go zmuli i zgaśnie czy jest na to jakiś sposób jest możliwość regulacji czy może to wina gaźnika może miał ktoś podobny problem
Powrócę do tego co sam napisałes . czyli ten motor miałeś wcześniej i jeździłeś nim już . wiec czy wczesniej też tak chodzil czy to dopiero po tym szlifie i wymianie tłoka dlaczego pierw nie było guvernora?.
I jeszcze jedno ważne:
podaj rozmiar tłoka ,numer katalogowy oraz firmę jaki teraz włożyłeś, jaki luz jest dany? jaki olej stosujesz do benzyny? i w jakim stosunku? .Sprawdź i podaj rozmiar dyszy głownej i wolnych obrotów . Jakiej świecy uzywasz?
czekam na odpowiedź do wszystkich pytań.
Pozdrawiam amator

G_r_a_c_u_s
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 7 gru 2008, 14:50
Motocykl: YZ 250F 2008
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 125 1990r kiepsko wkręca się na obroty

Post autor: G_r_a_c_u_s » sob, 11 gru 2010, 23:37

Czy nowy tłok który został zamontowany jest taki sam jak poprzednik? Często zdarza się że kupujemy motor o wiele starszy niż podaje sprzedawca i zakup tłoka może być nie trafiony. Jeżeli w motorze nie miałeś zaworu wydechowego to gaźnik był ustawiony tak aby podawać wzbogaconą mieszankę aby motor przyjmował gaz z dołu i teraz najprawdopodobniej trzeba go ponownie wyregulować.
Pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”