Honda CRM 75, gaśnie na niższych obrotach. Zapłon...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
misniku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pt, 27 sie 2010, 16:40
Motocykl: Honda CR 125 1997r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przedmieścia Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CRM 75, gaśnie na niższych obrotach. Zapłon...

Post autor: misniku » wt, 7 gru 2010, 23:12

Witam, otóż mam problem z moją hondą crm 75. Motocykl po zdjęciu blokady z dyfuzora zaczął na wysokich obrotach przerywać(nierówno), a na niskich gasnąć( po odblokowaniu jednak łapał dużo wyższe obroty niż normalnie ).
Z tego co się dowiedziałem to prawdopodobnie trzeba ustawić zapłon, ale czy w tych motocyklach jest to możliwe? I jeśli tak to jak się to robi skoro z tego co wiem nie ma przerywacza...
Ale biorę pod uwagę jeszcze:
- Coś z gaźnikiem bo zaczął dziwnie chodzić po jego czyszczeniu i regulacji
- Zużyty już tłok i pierścienie
- Możliwość że do komory dostaję się płyn chłodniczy, bo ubywa go w zapasie do chłodnicy
- Zbyt dużo oleju w skrzyni
- Zniszczony kabel od świecy
A i po odblokowaniu wszystko było normalnie, i nawet miał wyższe obroty i szybko się wkręcał na luzie. Podczas jazdy było tak że zaczynał pełną moc dostawać dopiero na pewnych obrotach, ale to wydaję się normalne w 2T. I pewnego dnia jak motorek trochę postał, postanowiłem pojeździć. Oczywiście wyczyściłem świecę i gaźnik, odpaliłem rozgrzałem i pojechałem pojeździć, było normalnie, a na następny dzień zaczął przy jeździe zamulać na wolnych i strasznie powoli wkręcać się na pełne obroty... Na luzie zaczął na wolnych gasnąć, a na wysokich przerywać(nierównomiernie), tak jakby blokowała go albo iska(chociaż wtedy to powinno równo przerywać), lub dopływa paliwa, co jest bardzo prawdopodobne, bo czyściłem go i po tym to zaczęło się też dziać. Regulacja nic raczej nie pomaga. Nie ma żadnej możliwości ustawienia niskich obrotów, nawet jak wkręcę śrubkę od obrotów na maksa, gdzie wcześniej lekko wkręcona trzymała obroty, a teraz na maksa wkręcona ich nie trzyma.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CRM 75, gaśnie na niższych obrotach. Zapłon...

Post autor: Reniek » śr, 8 gru 2010, 00:18

cos z iskrą(sprawdź ten kabel co podejrzewasz i świece) lub tłoka trafia już , kiedy wymieniałeś i sprawdzałeś co u niego słychać ???

Autor tematu
misniku
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pt, 27 sie 2010, 16:40
Motocykl: Honda CR 125 1997r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przedmieścia Szczecina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CRM 75, gaśnie na niższych obrotach. Zapłon...

Post autor: misniku » śr, 8 gru 2010, 00:51

Świece to już z 3 sprawdzałem. Faktycznie może to być wina kabla, lub też na module jest zmostkowane miejsce, które odpowiada za odcięcie zapłonu(blokada obrotów), być może lutowanie się odczepiło i przy drganiach rozłącza zmostkowane miejsce...
A tłok ostatnio widziałem w wakacje, nie był w najgorszym stanie, ale nawet jeżeli byłby to tłok to zgadza się że na wolnych gaśnie, ale na wysokie powinien bez problemu i przerywania wchodzić...
Ale jednak przydałaby się zmiana, a w wypadku tych enduro nie jest to duży koszt(chyba że firmówkę).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”