Honda Cr125 93r problem z wskakującymi biegami

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Honda Cr125 93r problem z wskakującymi biegami

Post autor: Padi CR125 » sob, 6 sty 2007, 19:11

Witam wszystkich, jak widać jestem nowy na forum ;) mam problem z moją hondą mianowicie jak pcham moto na luzie ze zgaszonym silnikiem wskakuje mi pierwszy bieg albo drugi bieg co może być tego powodem ? następna sprawa to nie wiem jak wyregulować napięcie linki sprzęgła, jeżeli ktoś ma książkę serwisową prosił bym o skany albo mogę odkupić ksero ;) jeżeli ktoś z was ma wykaz łożysk i simeringów jako pierwsze bardzo proszę o wymiary uszczelniacza kopniaka oraz dzwigni zmiany biegów, z góry dziękuję ;)
CR125R czy CRF250R

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » sob, 6 sty 2007, 19:18

Linka sprzęgła powinna mieć od 2 do nawet 4 mm luzu, nie może być bez luzu bo będzie się jarać sprzegło. Regulujesz pokrętłem i kontrujesz później.
Niektóre książki mówią, że pomiędzy klamkę, a uchwyt powinno być tle luzu by weszła moneta o grubości odpowiadającej 2 złotówce
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Autor tematu
Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Padi CR125 » sob, 6 sty 2007, 19:47

a ja nie mam żadnego luzu muszę to szybko zrobić dzięki za cenną radę, jak mam wyłączony i zimny silnik to na 1 biegu jak ze sprzęgłem próbuję odpalić to ciągnie jak już mam rozgrzany silnik lekko to odpali na biegu, jak powinno się ruszać takim motorem bo podczas ruszania zmula mi trochę mam ruszać ze zrywem ?
CR125R czy CRF250R

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ecik » sob, 6 sty 2007, 21:12

Jak jest zimny motorek i chcesz go odpalić na biegu i ci ciagnie to jest całkiem normalne :) (olej gęsty).

Napoczatku setke zawsze zmuli jak normalnie ruszasz. Jak sie nie scigasz to nie jest potrzebne agresywne ruszanie wiec jest dobrze jak robisz.

Jak chcesz sie scigac i ruszasz ze startu to musisz mieć manete odkrecona dość mocno i gdy ruszasz puszczasz sprzegło dosyć gwałtownie lecz nie puszczasz odrazu klamki od sprzegła tylko caly czas ja musisz trzymac az motor zacznie sie napedzac i dopiero puszczasz do konca.

Mam nadzieje ze to zrozumiesz co napisałem ;).

Autor tematu
Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Padi CR125 » sob, 6 sty 2007, 21:51

wszystko rozumiem ścigać się nie będę, chłopaki zrobili tor muszę się kiedyś wybrać ale niestety błoto i kałuże na glinie a ja jestem początkujący ;)
CR125R czy CRF250R

biker
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: ndz, 23 kwie 2006, 11:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: biker » ndz, 7 sty 2007, 14:05

czesc kiedys mialem bardzo poodbny przyklad a mianowicie nie moglem zlapac luzu jka jzu zlapalem luz to zaraz wbijal sie bieg i tez mialem z tym problem w mojej cr i pewnego dnai wkurzylem sie rozebralem i poluzowala mi sie srubka w silniku wlasnie od zmianu biegow przykrecilem srubke ijka reka odjol mam chyba gdzies fotki z widokiem na ten mechanizm
pozdrawiam

Autor tematu
Padi CR125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 19:41
Motocykl: Honda CR 125R 2k3;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: >>>KMC <<<
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Padi CR125 » pn, 8 sty 2007, 00:55

jeżeli będziesz miał czas bardzo bym prosił o fotki, najlepiej zamieść na forum żeby inni też widzieli zawsze to cenna informacja
CR125R czy CRF250R

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”