Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: zielorz » sob, 6 lis 2010, 14:40

Teraz trzeba by się tylko zastanowić dlaczego ;) Może Castrol jest gęściejszy i tylko dlatego go nie ubywa, a problem pozostał.

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: Joker » ndz, 7 lis 2010, 13:13

renner250 pisze:w takim razie najprawdopodobniej masz zle spasowany tlok lub cos nie tak zalozone np pierscien olejowy. Jesli bylo dobrze a po wymianie tloka sie tak stalo to nikle szanse zeby zawinialy tu uszczelniacze.
Hmm podłączam sie do problemu bo widze ze dobrze sie rozwinął. Mam YZF 250 05r. po wymianie tłoka na wossnera sel B ( spasowany w górnej cześci na 0,05 w dolnej na 0,04mm owalizacja prawie żadna jak sie okazało po fakcie motor miał ok 50 - 60 mth przebiegu). Zaczął palić ok 100-150 ml oleju na trening , czuć w spalinach olej. Dodam ze jest zalany 10w50 R4 uszczelniacze wymienione z zestawu uszczelek OMP. I teraz mam pytanie czy moze być wina w zle założonych pierścieniach ? jeśli tak to jak maja być one prawidłowo założone, nie pisało nic na nich.
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Autor tematu
Lanrets
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 445
Rejestracja: sob, 31 paź 2009, 22:21
Motocykl: CRF 250 '06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: Lanrets » ndz, 7 lis 2010, 18:04

W serwisówce masz pokazane jak zakładać pierścienie. :) Tutaj masz dla przykładu jak pokazane jest to w crf 250

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: Joker » pn, 8 lis 2010, 17:25

no raczej mam tak samo założone. Ale jak spadnie śnieg to rozbiore i przegladne to dokładnie bo człowiek istota omylna ;p
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

davelybermx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 20:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: davelybermx » sob, 10 mar 2012, 12:16

Kolego z yzf 250 2006 rozebrales silnik. Ja mam ten sam problem. Nowy tlok uszczelniacze i kopci mi jak smok jak mu przygazuje. Rozbieralem silnik juz 2 razy wszystko jest poskladane tak jak trzeba wg servisowki. Czy w przypadku yamy zadziala ten trick z castrolem ??

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: LukasZG » czw, 7 maja 2015, 20:38

Panowie Witam wszystkich mam na Imię Łukasz i jestem u was nowy postanowiłem że odkopie temat a mianowicie mam problem ze swoim moto dokładnie chodzi o to że z mojego silnika mam Yamahe YZF 250 2005r dokładnie to po każdej jeździe ubywa mi oleju przy połowie stanu to po jeździe jest minimum dodam że jeżdżę po polach lasach itd 200% amatorki (Jeden zbiornik to około 2 wypady). Motor pali na ciepłym i zimnym bez problemu nie kopci ani nie stracił mocy dodam jeszcze że poprzedni właściciel zrobił remont czego jestem pewny(wiem zaraz posypie się lawina hejtu że pewnie ktoś mnie oszukał albo coś) Motor przeszedł remont ponieważ po kupnie nowy właściciel postanowił nie wymieniać łańcuszka rozrządu i ten się podwinął,zagiął i narobił szkód miedzy innymi został wymieniony Tłok,Cylinder,Zawory i chciałem się was zapytać gdzie może być problem tej przypadłości strasznie mnie to denerwuje ponieważ dbam o sprzęt i nie chciał bym narobić biedy dodam jeszcze że jeżdżę na Motul oil 5000 HC - TECH 10W40

Pozdrawiam i jeżeli czegoś nie napisałem albo coś pominąłem to proszę o wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: kris514 » czw, 7 maja 2015, 22:02

Piszesz że cylinder wymieniony na nowy czy używany? może w cylindrze masz jajo przez co bierze olej. Drugie to to że skoro poprzednik władował taką kupę kasy w remont to nie możliwe że od razu się tego pozbywał musiał tym jakiś czas pojeździć więc może po prostu się tłok skończył? Cylinder na tulei czy nicasilu? Jesteś pewny że olej nie leci odmą lub jakimiś innymi nieszczelnościami?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: LukasZG » pt, 8 maja 2015, 12:33

No więc nie mam zielonego pojęcia czy cylinder był nowy czy używany na pewno się zapytam jak będę się widział z byłym właścicielem aczkolwiek wydaje Mi się że był nowy bo o ile sięgam pamięcią to cylinder był kupowany w Czechach(Mieszkam na granicy i można często kupić coś w nieco niższej cenie) Oczywiście nie pozbył się tego od razu po remoncie tylko była zrobiona jedna wymiana oleju i ja na tym świeżym oleju zrobiłem jakieś 4h zegarowe i zalałem nowy do tego wymieniłem filtr a motor został sprzedany ze względu na inny plan inwestycyjny że tak to nazwę dodam jeszcze że poprzedni właściciel jeździł na owym motorze z moimi kolegami i jak np. z nimi rozmawiałem to każdy mówił to samo że jest to motor jak najbardziej doinwestowany ale to już pomijam aha i jeszcze odnośnie odmy to jest ona delikatnie zwilżona po jeździe i jak stawiam moto w garażu to czasami nawet kropla sie z niej nie uroni a czasami jest tak że kropelka dosłownie pojawi sie pod motorem innych wycieków nie zauważyłem bo chyba przy takiej ilości "Gubionego" oleju wszystko było by brudne.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: kris514 » pt, 8 maja 2015, 14:07

Sprawdź dokładnie odmę (może jakiś pojemnik wykombinuj czy coś) bo jeśli olej nie leci odmą i nie ma wycieków to musi być spalany więc mamy do wyboru albo wykończony tłoka albo coś nie tak z głowicą. Innej opcji nie ma.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: LukasZG » sob, 9 maja 2015, 15:12

No więc dziś sprawdziłem odmę przez odmę olej nie wycieka ale zlokalizowałem wyciek oleju tzn. przejechałem się kilka razy koło garażu wstawiłem trochę motorkowi i po tej krótkiej jeździe silnik od spodu był na tyle mokry że kilka kropel spadło na ziemie. Wyciek jest w okolicach "małej" zębatki lub jeszcze druga opcja cieknie z wałka skrzyni biegów i teraz moje pytanie jest czy możliwe jest żeby były aż tak duże wycieki przez te ww. miejsca ? Oczywiście pozbędę się tych wycieków ale jeszcze chciałem zapytać czy dużo jest przy tym roboty i jest w tym coś trudnego ? Dodam że w jakiś tam sposób jestem obyty z drobną mechaniką ale mimo wszystko pytam żeby nie narobić jakiś zbędnych szkód.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: kris514 » sob, 9 maja 2015, 20:13

Odkręcasz osłonę zębatki, ściągasz zębatkę wyjmujesz tulejkę spod zębatki, wyrywasz czymś simmering i składasz na nowym oringu i simeringu (oring idzie między wałek a tulejkę, a simering tam gdzie siedzi :D
Wygląda na to że jeszcze tam masz element trzymający simmering (sam sobie zobacz jak to leci)

http://www.partzilla.com/parts/search/Y ... parts.html

http://www.partzilla.com/parts/search/Y ... parts.html
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: LukasZG » ndz, 10 maja 2015, 01:41

Dziękuję Ci serdecznie! Jak będę miał siłę żeby zając się tym jutro to jeszcze jutro rozkręcę żebym w poniedziałek mógł kupić lub zamówić wszystkie niezbędne elementy. Pozdrawiam


Kolego a powiedz Mi jeszcze bo dziś wyciągnąłem Simmering czyli NR. 25 z rysunku który wstawiłeś mianowicie chodzi Mi o to czy NR. 23 też powinien zostać wymieniony ? I jeżeli on ma zostać wymieniony to NR. 11 wychodzi z wałkiem? Bo nawet nie próbowałem tego wyciągnąć i jeszcze jak ukąsić ten wałek od zmiany biegów po prostu mam wyciągnąć simmering i założyć nowy ? Przepraszam za te trochę głupie pytania ale nie chciał bym czegoś bez sensownie uszkodzić jeżeli mam możliwość zapytać się o radę ludzi którzy mają wiedzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”