Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: kris514 » ndz, 10 maja 2015, 17:16

Yzf250 nie posiadałem, ale zazwyczaj jest tak że tulejka (24) wychodzi z tym oringiem o numerze 23.
Jeśli chodzi o uszczelniacz na wałku od zmiany biegów to dokładnie tak jest jak mówisz (by go wyrwać czasem warto wkręcić w niego wkręta do drewna :D )
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 250 2006 Ubytki oleju.

Post autor: LukasZG » ndz, 10 maja 2015, 17:26

Ok juz doszedłem do tego po prostu ten mały oring znajdował się w rowku tuż za zębami wałka wcześniej go po prostu nie zobaczyłem dlatego też źle zrozumiałem rysunek już wszystko mam wypatroszone jutro tylko hurtownia z takimi gadżetami i złożę wszystko do kupy.
Jeszcze raz dziękuję serdecznie! :drinkers:



Witam ponownie i ponownie proszę o pomoc mianowicie chodzi Mi o to gdzie znajdę wymiary Simmeringów od zębatki i tego od wałka skrzyni biegów ? Ponieważ moje po nierównej walce uległy zniszczeniu na tyle że gość z hurtowni nie może odczytać symbolu (Uszkodziłem akurat w tym miejscu gdzie znajdują się symbole i do tego troszkę je skrzywiłem a w hurtowni powiedzieli że wymiar musi zgadzać się co do milimetra)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kris514 » pn, 11 maja 2015, 19:07

Jeśli masz suwmiarkę to mierzysz średnicę otworu w motocyklu, średnicę wałka i grubość starego simmeringu (tutaj raczej milimetr w tą czy w tą nie ma aż takiej różnicy) i podajesz w sklepie w kolejność takiej:
wymiar wewnętrzny x wymiar zewnętrzny x grubość, jest masa stron z rozpiską części może akurat ktoś podaje wymiary.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

LukasZG
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 25 kwie 2015, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: LukasZG » pn, 11 maja 2015, 20:09

Powinienem już dawno sam na to wpaść ale dziś mnie tak choroba rozebrała i nie mam głowy do niczego... Z racji tego że Simmeringi są dwa (Metalowo gumowy i gumowy) dlatego żeby miała to ręce i nogi zadzwonię jutro do serwisu Yamahy i zamówię sobie oryginał bo w tym zestawie jest tylko jeden http://sklep.olekmotocykle.pl/all-balls ... 97881.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”