Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: maniutek » ndz, 12 wrz 2010, 15:28

Witam.
Panowie wiem że tematów było kilka na ten temat bo przeglądałem forum ale konkretnego przypadku nie znalazłem.. Mianowicie chodzi o sprzęgło a raczej jego brak w moim moto. Odpowietrza się normalnie żadnych wycieków nie ma ale przy zdjętym dekielku od pompki sprzęgła (MAGURA) naciskając sprzęgło idą malutkie bombelki tak jak by olej od sprzęgła (zalałem płyn hydrauliczny DA1) szedł gdzieś w silnik bo i motor strasznie dymi z wydechu nie wiem czy to ma coś z tym współnego..
Powiedzcie co może być i co ewentualnie zmienić bo ja już nie wiem może siłownik sprzęgła do wymiany?? :( odpowietrzam mam jazdy 15 min a później juz nie mam płynu ani sprzęgła...

karol_ktm
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: pn, 25 sty 2010, 15:33
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3city
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: karol_ktm » śr, 15 wrz 2010, 14:12

odkrec tłoczek (ta czesc koło zębatki zdawczej) i zobacz czy podczas naciskania klamki sprzegla nie wycieka ci płyn hydrauliczny jak wysuwa sie tłoczek. Jeśli ci cieknie to musisz wyjąć ten tłoczek i wymienic oring ktory jest na nim zalozony (koszt 1-2zł), mnie to pomoglo.

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: Ce eRa » śr, 15 wrz 2010, 16:42

Nie poci ci się spod tłoczka w pompie?(na kierownicy),nie ma nigdzie wycieków na przewodzie, bądź spod wysprzęglika?Jeśli nie to według mnie trzeba rozebrać wysprzęglik bo on może być problemem.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: amator » śr, 15 wrz 2010, 16:51

maniutek pisze:Witam.
Panowie wiem że tematów było kilka na ten temat bo przeglądałem forum ale konkretnego przypadku nie znalazłem.. (zalałem płyn hydrauliczny DA1)
Jak bys poczytał tematy o sprzęgle w ktm' to bys wiedział ze w twoim modelu leje sie nie DA 1 tylko olej mineralny . :axe: :mrgreen:

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: SUCHY95 » śr, 15 wrz 2010, 22:57

Witam,prawdopodobnie plyn wycieka z silownika sprzegla i leci do skrzyni biegow,dlatego nie widac wyciekow zewnetrznych,dymienie nie ma z tym nic wspolnego,bo plyn sprzeglowy dostaje sie do oleju w skrzyni,proponuje tobie odkrecic silownik,zrobic mu w jakis sposob opor na wysuwajacym sie tloczku i probowac wciskac sprzeglo,powinno wtedy widac wyciek.Badz ostrozny i nie dopusc do wyskoczenia tego tloczka z obudowy.W razie czego sa dostepne zestawy naprawcze tego silownika w serwisie,no chyba ze ma jakies wzery w obudowie.ps gratuluje wlania kwasu DA1 :butthead: ,mogles wlac obojetnie jaki olej hydrauliczny np od wspomagania kierownicy w samochodzie lub olej hydrauliczny z koparki itp i nic by sie nie stalo!

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 15 wrz 2010, 23:18

maniutek pisze:Witam.
(zalałem płyn hydrauliczny DA1)
Do Magury albo oryginalny olej, albo LHM(Citroen)

karol_ktm
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: pn, 25 sty 2010, 15:33
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3city
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: karol_ktm » czw, 16 wrz 2010, 20:49

SUCHY95 pisze:.Badz ostrozny i nie dopusc do wyskoczenia tego tloczka z obudowy.W razie czego sa dostepne zestawy naprawcze tego silownika w serwisie,no chyba ze ma jakies wzery w obudowie.
żadne zestawy naprawcze nie są potrzebne, wystarczy zwykły oring za 1zł z pierwszego lepszego sklepu z uszczelnieniami (już nie pamietam wymiarów, mam gdzies zapasowy wiec jak beda potrzebne to moge podac) i żeby to wymienić musi najpierw wycisnąć ten tłoczek na zewnątrz pompując klamką. pod tłoczkiem jest sprężynka i to tylko na nią trzeba uważać aby jej nie zgubić

a co do płynu to LHM jest chyba najlepszym rozwiązaniem bo 1l kosztuje około 25zł + przesyłka co w porównaniu z oryginalnym płynem magury ( 1l za 150zł) wypada lepiej a zauważalnej różnicy nie ma

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: Ce eRa » czw, 16 wrz 2010, 23:21

A czy można dolewać(kilka[ew. kilkanaście] mililitrów) płynu hamulcowego dot4?Jedni mówią że rozpuszcza uszczelki i oringi a inni że się super sprawuje.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: sebek1516 » pt, 17 wrz 2010, 00:14

Ce eRa pisze:A czy można dolewać(kilka[ew. kilkanaście] mililitrów) płynu hamulcowego dot4?Jedni mówią że rozpuszcza uszczelki i oringi a inni że się super sprawuje.
DOT 4 leje sie do samochodów i motorów więc nie wiem skąd takie info.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

karol_ktm
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: pn, 25 sty 2010, 15:33
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: 3city
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: karol_ktm » pt, 17 wrz 2010, 09:17

zrob to co jest napisane na dekielku pompki - "Use mineral oil ONLY". Jednym DOT4 rozwalił uszczelki innym nie, zdania są podzielone ale ja bym nie ryzykował a te 30zł za płyn to nie dużo: http://allegro.pl/delphi-lhm-plyn-hydra ... 99560.html

Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: maniutek » sob, 18 wrz 2010, 15:51

Panowie dzięki za informację już wszystko wiem. Z tym płynem to dałem dupy wiem :butthead: zaczęło się od sprzęgła a rozpołowiłem silnik i w sumie dobrze zrobiłem. Siłownik jest już do wyrzucenia gdyż pod tłoczkiem ma dosyć mocno wyrobione ścianki i oring nic już nie pomoże... więc 400zł lżejszy... nie wiem jak majstry z Olsztyna poskładały ten silnik ale niektóre śrubki wykręcałem palcami i dopiero by było... Wymieniłem dodatkowo 6 łożysk i kilka uszczelniaczy i dodatkowo miałem pęknięty pierścień na wale który był jeszcze odwrotnie założony :evil: Teraz przynajmniej wiem co mam... Jak człowiek sam nie zrobi to nigdy się nie dowie na czym jeździ...

SUCHY95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 140
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 21:29
Motocykl: SXF250, SX125,
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem ze sprzęgłem MAGURA KTM SX 125 2001r.

Post autor: SUCHY95 » wt, 21 wrz 2010, 16:14

Witam,pamietaj teraz o odpowiednim płynie :D :D ,jak jeszcze cos to na pw.pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”