Honda cr250 94r mały remoncik

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mar8011
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: czw, 5 sie 2010, 22:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: mar8011 » pn, 30 sie 2010, 21:17

Witam Wszystkich!3 miesiące temu kupiłem moto jest to mój pierwszy jednoślad,więc tak się wkręciłem w przepalanie że zapomniałem o bożym świecie :o .Od jakiegoś czasu zaglądam na te forum i się troszke wystraszyłem że tak latam sobie i nic wogule w niej nierobie.Kupiłem ją od koleśa,który przepalił z 7 baczków,a ja gdzieś około 15.Cisne jej ile wlezie,biegi bez sprzegła,zmiana tylko wtedy gdy niższy się kończy.Ostatnio padł mi tylny amor i w poniedziałek idzie do regeneracji.Przy okazji chcem wszystko posprawdzać i wymienić tłoczek.Z forum się dowiedziałem że latałem cały czas bez waty w tłumniku i dziśaj roskręciłem go i okazało się że przepaliło mi tą rurke w środku(tą z dziurami).Mam pare pytań do was.
1.Ile może kosztować ta rurka?Bo wata wiem że gdzieś około 50zł.
2.Co powiniennem według was posprawdzać i co wymienić?
Płyn w chłodnicy sprawdzałem,jest czysty i jest prawie że pod korek,wymienie olej(i tu kolejne pytanie:jaki olej nadawał by się najlepiej),płyn hamulcowy jest blisko dolnej kreski,więc terz do wymiany,filtr powietrza czyszcze od jakiegoś czasu :? .
Ogulnie to moto chodzi dobrze,pali na kopa,wkręca się ładnie,może ostatnio jak trenowałem gume to sie dławil troche(szybko przerywał jakby paliwo niedochodziło)ale dziśaj jak roskręcałem to zobaczyłem,że chłodnica była cała zapchana trawą i tak sobie myśle że może powietrze niedochodziło.No to się rozpisałem :D Jak mi pomożecie w czymkolwiiek,będe wdzięczny.Pozdro!

Karol RM 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 22 lip 2010, 12:43
Motocykl: RM 125 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: Karol RM 250 » wt, 31 sie 2010, 11:30

mar8011 rurkę tą z dziurami jak sam napisałeś możesz spokojnie dorobić sobie samemu nie wydając na to ani jednej złotówki. Wystarczy kawałek rurki takiej samej średnicy jak ta przepalona i nawiercenie w niej otworów .
Jeśli chodzi o olej do skrzyni to możesz wlać nawet taki który wlewa się do skrzyni zmiany biegów w samochodach.Sam wlewam taki olej i jest wszystko ok. Wymieniam go dwa razy w sezonie. Pamiętaj o tym że ten olej musi być odpowiedniej lepkości 10W40. A ogólnie sprawdź stan wszystkich łożysk , uszczelniaczy, napędu a zwłaszcza stan zębatki przedniej , wyczyść zawór wydechowy i kolanko z nagaru. Jeśli chcesz możesz wymienić olej w przednim zawieszeniu.
Pozdrawiam :D
"Jeśli wszystko wydaje się być pod kontrolą - to znaczy że nie jedziesz wystarczająco szybko"

psyke
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: śr, 30 wrz 2009, 19:37
Motocykl: yz 250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: psyke » wt, 31 sie 2010, 19:55

Olej w skrzyni dwa razy w sezonie ? Jeżeli jeździsz raz na dwa miesiące to może i tak....

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: zielorz » śr, 1 wrz 2010, 17:50

Olej nie żaden do samochodowych skrzyń biegów !! Chyba, że chcesz sobie szybko kosztów narobić!! Olej w twoim silniku jest ten sam dla skrzyni i sprzęgła, a ten samochodowy nie spełnia wymogów sprzęgła motocyklowego.

Pozdrawiam

adigromb
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 82
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009, 14:27
Motocykl: yz 250f '09
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasnystaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: adigromb » śr, 1 wrz 2010, 20:47

Olej pełen syntetyk co ok 10mth :)

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: Ce eRa » śr, 1 wrz 2010, 21:06

To jest 2T i spokojnie można co 20-25mth wymieniać(jak jest lany dobry olej).
A chłodnice to jak najszybciej przeczyść, bo szybciej może się płyn zagotować jak jej tak ciśniesz :P
Rurkę do końcówki możesz sobie sam dorobić jak pisał Karol rm 250 albo po prostu kupić.koszt kilku/nastu zł, a będzie jak ma być.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 1 wrz 2010, 21:56

Ce eRa pisze:To jest 2T i spokojnie można co 20-25mth wymieniać(jak jest lany dobry olej).
No chyba żartujesz.

Maniek220810
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 9 lut 2010, 23:21
Motocykl: YZ 125 97'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: Maniek220810 » czw, 2 wrz 2010, 09:04

20 - 25 mth to za dużo jak na jeden olej... ja w swojej yz 125 zmieniam co 8 mth i wydaje mi się że to jest w sam raz... (leję castrola)
pozdrawiam

Karol RM 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 22 lip 2010, 12:43
Motocykl: RM 125 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: Karol RM 250 » czw, 2 wrz 2010, 18:33

Może faktycznie przegiołem z ta wymiana oleju 2 razy w sezonie :) powinno się troche częściej wymieniać. A na moto jeżdżę tylko weekend ( brak czasu ) . Ważna jest lepkość oleju wlewanego do skrzyni w tedy tarcze sprzęgłowe się nie zlepiają i sprzęgło działa prawidłowo. Z reszta jest wiele opini na ten temat jedni się zgodzą drudzy nie. Osobiście leje taki olej i jest wszystko ok . Sprzęgło działa tak jak powinno i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam :D
"Jeśli wszystko wydaje się być pod kontrolą - to znaczy że nie jedziesz wystarczająco szybko"

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda cr250 94r mały remoncik

Post autor: zielorz » czw, 2 wrz 2010, 20:00

Lepkość lepkością, oleje do samochodowych skrzyń biegów posiadają różne uszlachetniacze zmniejszające tarcie (tak jak i te do silnika) przez to pogarszają pracę sprzęgła.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”