YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
mosori
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 28 paź 2009, 19:08
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mosori » wt, 24 sie 2010, 19:39

Witam,
Tak jak w temacie ostatnio zauważyłem, że między pompą wody a miejscem gdzie dyfuzor łączy się z cylindrem, pojawił się ciemny osad. Na początku myślałem, że to wina nieszczelnego połączenia dyfuzora z cylindrem, ale teraz się okazało, że to coś poważniejszego. Wygląda to jak olej silnikowy, ale skąd by się tam znalazł ? I co dość dziwne nawet gdy motorek stoi nieużywany, to się nadal leje. Jak możecie to pomóżcie bo nie mam zielonego pojęcia co to może być i jak temu zaradzić :/
Wrzucam jakieś zdjęcia, niestety kiepskiej jakości i niewiele widać no ale...






andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: andy2208 » wt, 24 sie 2010, 23:37

Zapewne wycieka nieprzepalony olej z mieszanki spod pokrywy zaworu wydechowego. Przyczyną jest uszkodzony simmering na zaworze wydechowym. Teoretycznie pod pokrywką powinno być sucho (chyba! - poprawcie mnie jeśli się mylę), ale trochę smarowania tam nie zaszkodzi, więc chyba nie ma się co zbytnio przejmować ;)

mutant
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 28 maja 2010, 00:24
Motocykl: yz 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa, Centrum
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mutant » śr, 25 sie 2010, 01:52

No z tego co widać po fotkach nie jest to płyn chłodniczy, spróbuj zdjąć dekiel od zaworka wydechowego i zobaczysz na czym stoisz. Ale raczej nic poważnego się nie stało, gorzej było by jak by ci cały płyn z chłodnicy uciekł albo olej ze skrzyni
:shock:




yz 250 yeaaaaaaaaaaah

Awatar użytkownika
Autor tematu
mosori
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 28 paź 2009, 19:08
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mosori » śr, 25 sie 2010, 08:46

Ok, a czy żeby się dobrać do tego zaworu muszę jeszcze coś zdemontować ? Wyciąganie silnika z ramy będzie konieczne ? Bo jeśli tak, to już zadanie ponad moje siły :/
A jest w ogóle taka opcja żeby się tam znalazł olej silnikowy ?
Dzisiaj jeszcze ściągne dyfuzor to może zrobie lepsze zdjęcia i coś więcej będę wiedział.

Dzięki za zainteresowanie


Edit, zdjąłem dyfuzor przyjrzałem się i wygląda na to, że macie racje :) Cieknie z pokrywy zaworu tylko tej bocznej (ja na poczatku myślałem, że chodzi o tą pokrywkę prostokatną na górze). I teraz mi się przypomniało, w baku było trochę starego paliwa (na dzień dzisiejszy może mieć już miesiąc :/), którego nie wyjeździłem i później o nim zapomniałem. Czy mogło być tak, że stare paliwo nie spalało się tak jak powinno, nagromadziło się w tym zaworze i spowodowało ten wyciek ? Czy to raczej nie ma aż tak dużego wpływu ?

Zdjęcie i dokładnie zaznaczona ta uszczelka, o której pisałem. Przy okazji, gdzie takie coś mogę dostać ? Bo na allegro nie widzę.
Ostatnio zmieniony śr, 25 sie 2010, 12:23 przez mosori, łącznie zmieniany 1 raz.

rafalsnt
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: pt, 30 sty 2009, 17:25
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: rafalsnt » śr, 25 sie 2010, 11:53

Miałem to samo. Musisz zdemontować dyfuzor, chłodnice i 2 dekle od zaworu.Puszcza Ci uszczelniacz wałka od zaworów wydechowych ale żeby go wymienić musisz jeszcze odkręcić takie 3 koniki z wałka które dzielone są sprężynkami i wyciągnąć cały wałek. Uszczelniacz kosztuje 20 zł oryginalny. Uszczelkę boczną od zaworu złóż na silikonie.
Powodzenia :) Żeby ci się tylko części nie na zwyższało :mrgreen:

Awatar użytkownika
Autor tematu
mosori
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 28 paź 2009, 19:08
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mosori » śr, 25 sie 2010, 16:01

Ok, czyli chodzi o te simeringi, które zaznaczyłem czerwonymi strzałkami ?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: amator » czw, 26 sie 2010, 21:51

mosori pisze:Ok, czyli chodzi o te simeringi, które zaznaczyłem czerwonymi strzałkami ?
Po pierwsze to nie panikuj bo nic groźnego sie nie dzieje.
Niestety ale te części które zaznaczyłes z diagramu to podkładki płaskie. Poniżej link do własciwego diagramuhttp://www.ronniesmailorder.com ... &fveh=1174 . Zapisz go sobie bo będzie ci potrzebny jeszcze nie raz . Simmering o którym wspomina kolega rafalsnt jest pod numerem 28. Andy pod tym dekielkiem moze byc niespalony olej i jego zadaniem jest smarowanie elementów mechanizmu sterowania zaworami 8i11. do odprowadzania nadmieru niespalonego oleju służy wężyk 47. Sprawdz czy jest drożny i czy scieka z niego też czarny olej (dmuchnij w niego powinno przechodzic powietrze do cylindra). Jeżeli moge cos zasugerowac to na razie nie wyrywaj sie z wymianą tego uszczelniacza bo sobie roboty narobisz . odkręć ten mały dekielek z boku cylindra 38 zdejmij go. Oczyśc dobrze (odtłuśc ) tę gumke uszczelniająca 42 spod której teraz wywala ci tej olej. Uszczelke 42i39 obejrzyj czy nie jest pęknięta i czy jest odpowiednio długa , jesli wszystko ok możesz delikatnie przesmarować ją czarnym silikonem załozyc i zakręcić dekielek. A z wymiana simmeringu zaczekaj do czasu zmiany tłoka bo wtedy będziesz miał zdjęty cylinder i będzie ci łatwiej dobrać sie do tej wymiany. Ja jednak uważam że głowna przyczyna wycieku oleju jest za słabe odkręcanie gazu przez co motorek smarka niespalonym olejem . niebawem zacznie ci wyciekać z końcówki tłumika. A z tym paliwem w poprzednim poście to nieżle sobie wymyśliłeś :lol: :D niestety ale to nie prawda :axe:

Awatar użytkownika
Autor tematu
mosori
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 28 paź 2009, 19:08
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mosori » czw, 26 sie 2010, 22:38

O, na taką wyczerpującą odpowiedź czekałem :)
Więc tak zdjąłem ostatnio obie pokrywy, w miare możliwości usunąłem z nich nadmiar oleju (a było go sporo) i złożyłem. Ten wężyk też sprawdziłem i jest drożny. Dzisiaj po 30 minutowej przejażdżce było sucho, ale jutro będzie to trzeba jeszcze zweryfikować.
A z końcówki tłumika to już mi od dawna leci ;D
Niestety wycieka mi również na połączeniu cylindra z dyfuzorem, zamówiłem oring, dzisiaj go chciałem założyć, ale okazało się, że z włożonym oringiem nie da się wsunąć dyfuzora na to miejsce gdzie się go zakłada :/
Oczywiście próbowałem to natłuścić itp, ale nic nie pomaga macie może jakieś patenty na to ?

Mariusz2108
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 3 sie 2008, 08:36
Motocykl: yz 250 06'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białka Tatrzańska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: Mariusz2108 » pt, 27 sie 2010, 09:40

Ja też miałem taki problem że kapało mi z końcówki tłumika i na łączeniu.

Jaki lejesz olej do mieszanki i w jakich proporcjach?

Ja zacząłem lać Castrol full syntetyk i 1:40 i wszystko jest ok.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: amator » pt, 27 sie 2010, 10:33

Mariusz2108 pisze:Ja też miałem taki problem że kapało mi z końcówki tłumika i na łączeniu.

Jaki lejesz olej do mieszanki i w jakich proporcjach?

Ja zacząłem lać Castrol full syntetyk i 1:40 i wszystko jest ok.
Przyjacielu nie tędy droga . olej full syntetyk owszem ale nie mniej niz 1:30 . przy stosunku 1;40 korbowód bardzo szybko klęknie .
Mosori kup cieńsze oringi (musza być2) albo sprawdź czy dyfuzor nie jest zgiety i wtedy nie pasuje wejście dyfuzora na cylinder. (wchodzi bokiem)

Awatar użytkownika
Autor tematu
mosori
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: śr, 28 paź 2009, 19:08
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 wyciek w okolicy pompy wody (?)

Post autor: mosori » pt, 27 sie 2010, 11:30

Leje olej Mobila full syntetyk 1:30.
A co do dyfuzora to z nim jest coś nie tak bo, jak jest założony to połowa siedzi ładnie a drugie pół (górne) troszkę odstaje, tak jakby był założony pod kątem. Myślę, że to już wina dyfuzora (nie jest seryjny, tylko fmf), ale to nie jest tak istotne. Najważniejsze, że na chwilę obecną nie cieknie spod tego zaworu wydechowego :)
Ciekawe ile się tym naciesze...

Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”