czy głowica z yz 450 pasuje do yz 400f ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
pafkom
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pt, 25 cze 2010, 07:00
Motocykl: Yamaha YZ 400 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

czy głowica z yz 450 pasuje do yz 400f ?

Post autor: pafkom » sob, 7 sie 2010, 01:26

Jak w tytule, mam możliwość kupienia głowicy od 450 2006r do mojej yz 400f 2000r. Wyszukałem na forum że od 426 na pewno będzie pasować ale nic na temat 450, jeśli nie to jakie są różnice?, wiem że modele powyżej 2002r mają automatyczny odprężnik i z tego bym się cieszył przy zmianie. A problem ze starą głowicą jest taki że ma chyba mikro pęknięcia, objawia się to gotowaniem się wody i wypychaniem nawet nowego zimeringu wałka pompy wody. Dodam że uszczelka pod głowicą jest zupełnie nowa, a objawy zostały !. Dodatkowo długo schodzi z obrotów i na końcu nie trzyma ich i gaśnie. Gaźnik sprawny i blaszka w nim cała, nieprzetarta. Gdyby nie dolewanie wody co 10 min. i podtrzymywanie obrotów, chodzi jak nowy, pali od pierwszego, mocy nie traci, super :shock: . Pomóżcie koledzy.
Enduro na YZ 400 F

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: czy głowica z yz 450 pasuje do yz 400f ?

Post autor: Mateusz_MX » sob, 7 sie 2010, 14:24

Witaj,

Yamaha YZ 400F była produkowana do 1999 roku. Niestety po raz pierwszy słyszę o takim przeszczepie. Chociaż wizualnie głowice wyglądają podobnie, to niestety nie pomogę. Zamontować to jeszcze pół biedy, ale nie wiadomo jak to będzie pracować. Może są inne kąty panewek na wałkach rozrządu itd. Może sam korpus byłby dobry, ale trzeba by było zamontować resztę od 400'tki. W jakiej cenie możesz kupić tę głowicę od YZ 450F? Może koszt będzie podobny jak za sprowadzenie sprawnej używki zza granicy.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy głowica z yz 450 pasuje do yz 400f ?

Post autor: ghollum » ndz, 8 sie 2010, 19:25

Mikropęknięcia w WR/YZF 400 to znany problem, co do samej głowicy to rozmiarowo powinna pasować, zawory mają te same wymiary, napewno różne są wałki rozrządu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”