ROLLGAZ --> pielegnacja

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Rafix661
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: wt, 25 maja 2010, 21:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

ROLLGAZ --> pielegnacja

Post autor: Rafix661 » pt, 6 sie 2010, 13:21

Witam! Interesuje mnie to,jak obchodzić sie z rollgazem,zeby chodzil jak nalezy i zeby nie płatał nam niespodzianek w czasie jazdy..

Chodzi mi konkretnie o to jak czasto i jak szybko i efektownie go czyścić,co ile linki wynieniać itp. bo z tego co sie orientuje,to wiele osób nie przyklada wogóle wagi do tego,a problemów sobie można narobić,jak tak w nieodpowiednim momencie sie zatnie,czy cos w tym stylu...

prosze o jakies wypowiedzi i pozdrawiam

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROLLGAZ --> pielegnacja

Post autor: Gresus » sob, 7 sie 2010, 20:11

no mi sie zaspawał podczas zawodów :d wiec tak :
-mieć sprawne manetki tzn bez dziur bo jak gleba w błoto jest to odrazu wszystko wędruje na roll gaz
- co jakiś czas rozebrac rurke z kiery papierkiem delikatnie przetrzeć co by rdze zczyścic
- a linki to trzeba oglądać psikać odrdzewiaczem do środka jak już sie strzepi to wymieniać i wsio żadna filozofia

Karol RM 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 22 lip 2010, 12:43
Motocykl: RM 125 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ROLLGAZ --> pielegnacja

Post autor: Karol RM 250 » sob, 4 wrz 2010, 19:04

Dobrym patentem na smarowanie linek jest benzyna zmieszana z olejem w stosunku 50:50. Taką mieszanke wstrzykujesz do środka linki co jakiś czas ją naciągając . W tedy mieszanka rozprowadza się na całej długości linki. Po jakimś czasie benzyna wyparowuje a w środku linki zostaje sam olej. Żeby rolgaz działał prawidłowo trzeba dbać tak jak pisał kolega Gresus.
Pozdrawiam :D
"Jeśli wszystko wydaje się być pod kontrolą - to znaczy że nie jedziesz wystarczająco szybko"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”