Urwana śruba KX125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
apek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: pn, 29 mar 2010, 10:04
Motocykl: Kawasaki KX125 2000r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Urwana śruba KX125

Post autor: apek » czw, 5 sie 2010, 10:58

Witam

Witam wszystkich serdecznie na tym forum. Moja przygoda z mx dopiero zaczęła się nie dawno więc będę pytał o rzeczy o których nie mam pojęcia pewnie dosyć często :)

mój problem jest taki:

Zmieniałem oponę na przodzie wiec podczas odkręcania urwała mi się śruba trzymająca oś koła. Urwaną śrubę usunąłem rozwiercając ją i na razie złapałem to śrubą z nakrętką. Teraz moje pytanie jak to naprawić? Może zostać śruba z nakrętką czy zrobić to porządnie czyli nagwintować rozwiercony otwór i skręcić to w ten sposób?

Ponadto wykręcając pozostałe 3 śruby zauwazyłem ze są już dosyć ostro porozciągane i trzeba je wymienić na nowe żeby znowu nie strzeliły. Moje pytanie brzmi gdzie mogę kupić takie śruby? W salonie KAWY jedna kosztuje 32 PLN. Z tego co mi się wydaje to jest to śruba niestety z gwintem calowym a nie metrycznym. Znacie jakiś sklep z takimi śrubami w Warszawie?

Pozdrawiam
Kuba Apek
Kuba Apek
KX125 2000r.

kopytt91
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pt, 10 kwie 2009, 16:26
Motocykl: Yz 125 / 2005r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Urwana śruba KX125

Post autor: kopytt91 » ndz, 8 sie 2010, 21:54

Myśle , że jak weźmiesz jedną na wzór i podejdziesz do żelaznego sklepu to napewno coś takiego znajdą , kupisz jakąś twardą śrube i będzie po robocie - koszt, jak będą mieli w takim sklepie, to pewnie około 4 zł za 4 szt. A otwór nagwintuj i zakręć też nową śrubke to będzie jak należy.
Pozdrawiam mam nadzieje ze sie uda.

Autor tematu
apek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: pn, 29 mar 2010, 10:04
Motocykl: Kawasaki KX125 2000r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Urwana śruba KX125

Post autor: apek » pt, 20 sie 2010, 09:41

Witam ponownie.
Naprawiłem. Owa śruba okazała się jednak metryczna. Urwana śruba po prostu była tak rozciągnięta że wyglądała na calową. Kupiłem nowe śruby takie czarne w klasie 10,9 nagwintowałem otwór i po 2 mth wszystko jest pięknie i wątpie żeby się to kiedyś posypało. Powymieniałem wszystkie 4 śruby, koszt 4PLN za śruby i 20 PLN za gwintowniki.

Pozdrawiam
Kuba Apek
Kuba Apek
KX125 2000r.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Urwana śruba KX125

Post autor: grayfox » pt, 20 sie 2010, 11:00

Na przyszłość nie wierć tylko kup sobie zestaw do wykręcania zerwanych śrub, taki podstawowy 4-19 mm kosztuje pare złotych, nie musi być to jakiś uber pro zestaw, do domowego zastosowania spokojnie wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”