YZ 450F 2007/2008

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Hammer5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pn, 27 paź 2008, 14:09
Motocykl: Yamaha YZ 450 F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 450F 2007/2008

Post autor: Hammer5 » śr, 28 lip 2010, 19:05

Witam,
mam mały problem. Może wyda się wam koledzy to śmieszne, ale nie wiem, jak wymienić olej w mojej Yamaszce. Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o mechanikę i wszystko w moim skarbie robił wszystkim znany Weteran (świetny koleś, nikomu więcej nie dam tknąć mojego motoru).
Niestety mieszka on ok 140 km ode mnie i nie bedę jeździł z każdą wymianą oleju (jestem amatorem z chronicznym brakiem czasu, mało jeżdżę). Czy ktoś ma schemat? W mojej Yamaszce są 3 miejsca spuszczania oleju- 2 śrubki i filtr oczywiście. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

bikerboy1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: wt, 28 lis 2006, 21:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: POLAND
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 450F 2007/2008

Post autor: bikerboy1 » czw, 29 lip 2010, 12:57

Jeżeli nikomu innemu nie dasz dotknąć to dlaczego ten Twój magik nie może Ci pokazać jak zmieniać olej?
SERWIS MOTOCYKLOWY MOTOCROSS ENDURO ATV SUPERMOTO SKUTERY NISKIE CENY SZYBKIE TERMINY NAPRAW, NAPRAWA WYSYŁKOWA
http://mwmx35.wix.com/moto-medica
WARSZAWA

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 450F 2007/2008

Post autor: wardzioch » czw, 29 lip 2010, 14:20

Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
Hammer5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pn, 27 paź 2008, 14:09
Motocykl: Yamaha YZ 450 F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 450F 2007/2008

Post autor: Hammer5 » pn, 2 sie 2010, 11:15

Bikerboy,
czuję, ze przemawiasz z ironią o Weteranie. Poczytaj jego posty tu, to zauważysz, że to jeden z największych i najbardziej cenionych specjalistów w Polsce. Startuje nadal w Pucharze Polski i zdobywa czołowe miejsca. Miły facet, znający się na rzeczy i co najwaźniejsze dla nas motocyklistów- nie kroi jak robią to serwisy.

Ps. Już zmieniałem olej sam. Byłem za granica i nie jeździłem przez pół roku. Nie byłem pewien, które śruby, bo jak już pisałem, nie znam się na mechanice. Jeźdżę tylko.

bikerboy1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: wt, 28 lis 2006, 21:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: POLAND
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 450F 2007/2008

Post autor: bikerboy1 » pn, 2 sie 2010, 22:34

Nie mówię tego z ironią bo sam znam bardzo dobrych mechaników(zawodników) którzy jeżdżą wiele lat. Zresztą sam jeżdze w MP i Pucharze PZM i naprawiam motocykle... Poprostu dziwnie zabrzmialo to jak napisales ze tylko jemu dasz sie dotknąć a przeciez wymiana oleju to nie jest jakas potezna sprawa. Rozumiem ze nie znasz sie na mechanice bo nie kazdy musi sie znac na tym zreszta fachowiec od wszystkiego jest wiesz jaki...
Pzdr.
SERWIS MOTOCYKLOWY MOTOCROSS ENDURO ATV SUPERMOTO SKUTERY NISKIE CENY SZYBKIE TERMINY NAPRAW, NAPRAWA WYSYŁKOWA
http://mwmx35.wix.com/moto-medica
WARSZAWA

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 450F 2007/2008

Post autor: weteran » wt, 3 sie 2010, 21:31

Hammer5 dziękuję za miłe słowa i za zaufanie jakim mnie darzysz. Moim zdaniem jest to najlepsza zapłata dla mechanika i tylko każdy klient po wykonaniu usługi może i ma prawo wyrazić najbardziej obiektywną ocenę warsztatu. Bikerboy zapewniam Cię, że ja tylko podaję rękę na powitanie Hammerowi5, a poza tym On jest jak najbardziej normalnym mężczyzną i nigdzie nie napisał, że tylko mnie pozwoli się dotknąć jak Ty to napisałeś. Przeczytaj dokładnie Jego pierwszy post w tym temacie, a może nawet kilka razy, może wtedy zrozumiesz o co chodzi. Przecież Ty mnie w ogóle nie znasz a nazywasz mnie obraźliwie „Magikiem”. A teraz pomyśl jaką mogę wyrazić opinie o Tobie, czy przypadkiem nie przesadzasz pisząc o sobie, że jeździsz w Mistrzostwach Polski ? chyba bardziej powinieneś napisać startowałem. Jeśli tak pracujesz jak piszesz, a więc wszystko przekręcasz i chyba nie bardzo rozumiesz co czytasz to jak Ty naprawiasz powierzone Ci sprzęty ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”